jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Regulacja ff lub bf w K5II
Może to zapytanie było juz na forum, ale nie mogę doszukać się tego tematu. Po prostu pytanie z tematu. Czy jest możliwość samemu wyregulować sobie ff lub bf czy muszę wysyłac do servisu. I dodatkowe pytanie, jeżeli jest taka opcja w aparacie, to czy będzie to również w jakiś sposób dotyczyło innych szkieł, które ostrzą świetnie, a po ewentualnej regulacj może to doprowadzić do pogorszenia jakości ostrzenia?
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Był taki temat na formum, z opisanej metody (na sam koniec) korzystałem
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
dzięki, juz tam popędzam
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jacekni, masz alergię na instrkcję obsługi???

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kojut, powinieneś wkleić fragmenty polskiej wersji instrukcji.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk, powinieneś w pierwszym poście napisać "Skorzystaj z instrukcji" i temat zamknąć ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
plwk, anglojęzyczna jest lepiej napisana.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla tego kto ją rozumie. Ja jestem wybrykiem kształcenia socjalistycznego i nie rozumiem ;-)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Czy stosując Green Dot fine tuning - jest możliwość, że rozjedzie się ostrość na nieskończoności, jak ustawi się dokładny focus na np 2 [m] ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Janusz Gdula, zawsze jest taka możliwość, niezależnie od wybranej metody kalibracji.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
plwk napisał/a:
Dla tego kto ją rozumie. Ja jestem wybrykiem kształcenia socjalistycznego i nie rozumiem ;-)

Ja też i rozumiem.
Kształcenie socjalistyczne IMO było lepsze.
Teraz w większości produkują masowo magisterków z papierkiem i sianem w głowie - byle kasę brać za ten papierek.
O szkolnictwie zawodowym to już zapomniano.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Anglosaska też jest ze mną niekompatybilna, a chętnie odpaliłbym Debug Mode żeby przestawić całe ustrojstwo w K-5 , bo limiteda nie mogę wyregulować (mam +10) i jeszcze trochę bf... a wszystkie na -3. To dałbym całość na -5 - to limited by się mieścił...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
bo limiteda nie mogę wyregulować (mam +10) i jeszcze trochę bf...
Takiego Limiteda należałoby serwisować, albo wymienić.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Ten limited jest w porządku, ma podobnie jak kilka innych obiektywów - po prostu jakiś "gieniuś" nadgorliwy wysłał aparat z kitem do serwisu i go przestawili, dramatu nie ma, optyka ostrzy ale wolałbym mieć zapas regulacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach