bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
Pentax HD DA 18-50 mm f/4-5,6 DC WR RE
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
 
bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
Kiciu
Potwierdzam , to super kiciu znacznie lepszy od poprzedników . Autofokus , rozdzielczość na brzegu kadru , gabaryty itd. Zaznaczam , iż to tylko moje subiektywne odczucia , na podstawie wykonania kilkunastu zdjęć obiektywem i aparatem kolegi.
 

MrRzepa  Dołączył: 13 Lut 2015
Markus już o tym pisał w temacie o K-S2, ale i tu nie zawadzi.

Wersję OEM można kupić za około 500zł :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MrRzepa napisał/a:
Wersję OEM
Raczej rozkitowane SMC.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jaad75 napisał/a:
OEM Raczej rozkitowane SMC.


I tak nie rozumiem tych skrótów... :?:
 
bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
Pentax Dal 18-50 mm
Korzystając z uprzejmości kolegi popełniłem maleńki amatorski teścik pt. "Biedronka widok z okna" . Ustawienia neutralne ,bez jakiejkolwiek obróbki , wywołane w ALH w celu odchudzenia plików . 18mm F4,5,6,8 - 24mm F4,5/5,6,8 - 34mm F4,5,5,6,8- 50mm F5,6,8.

https://www.flickr.com/photos/130701874@N04/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bodzio239, 18 i 24mm na brzegu kadru jest fatalnie (przynajmniej na pełnej dziurze).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gdzie ta fatalność?!
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
No właśnie gdzie? W moim odczuciu obrazek jak na kit wygląda przesympatycznie!
 
bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
18-50
jaad75 napisał/a:
bodzio239, 18 i 24mm na brzegu kadru jest fatalnie (przynajmniej na pełnej dziurze).


Faktycznie rewelacji nie ma , ale też wydaje mi się , że nikt się takowej nie spodziewał . Na moje oko po przymknięciu nie jest już tak źle. Obiektyw nie jest adresowany dla profesjonalisty więc moim zdaniem spokojnie się przyjmie . A jeśli z wyczuciem pobawić się trochę suwaczkami to ho, ho.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
Gdzie ta fatalność?!
Generalnie, po prawej stronie kadru, lewa jest lepsza. Najgorzej jest na 24mm:
https://farm8.staticflickr.com/7628/16728844897_95bed81d1f_o.jpg

bodzio239 napisał/a:
ale też wydaje mi się , że nikt się takowej nie spodziewał
Czytając to:
bodzio239 napisał/a:
super kiciu znacznie lepszy od poprzedników . Autofokus , rozdzielczość na brzegu kadru ,
Można było jednak odnieść wrażenie, że należy się spodziewać czegoś zauważalnie lepszego.
bodzio239 napisał/a:
Na moje oko po przymknięciu nie jest już tak źle.
Nawet nie sprawdzałem - obiektyw zaczynający się od f/4 musi być w pełni używalny od pełnej dziury.
bodzio239 napisał/a:
Obiektyw nie jest adresowany dla profesjonalisty więc moim zdaniem spokojnie się przyjmie .
Będzie musiał się przyjąć, bo zapewne zbyt dużego wyboru nie będzie - pozostaje mieć nadzieję, że to zepsuta sztuka i że konstrukcja nie będzie powodowała dalszej degradacji obrazu w przyszłości.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dużo sampli z z nowego kita.

http://www.optyczne.pl/81...C5%82adowe.html
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tylko jeden z otwartego szerokiego kąta.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ale szczerze mówiąc, nie wygląda to dobrze. Choć po ostatnich samplach z E-M5 jakoś nie mam zaufania do sampli, które wrzucają na stronę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie wygląda najlepiej, zwłaszcza, że to aparat bez filtra... No chyba, że symulację włączyli - nie sprawdzałem.
Po przymknięciu jest ok, ale trzeba też powiedzieć, że te sample to ani do powiedzenia czegoś konkretnego o obiektywie, ani nawet o jakości JPG z aparatu nie za bardzo się nadają.
Lepiej, żeby sample z aparatu były z dobrym, ostrym szkłem, a sample szkła na niskich czułościach w dobrych warunkach.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Niestety potwierdzam - moim zdaniem ten obiektyw jest mniej solidny od poprzednika. Na 20MPix to po prostu widać. Prawdopodobnie wynika to z gorszego spasowania elementów, dzięki czemu zmniejszono wagę i wymiary. Jak będę miał czas to też wrzucę jakieś sample.

Z kolei korpus bardzo fajny w porównaniu do K-30 (ten ostatni tuła się po serwisie francuskim, stąd ten nowy nabytek...) - szybszy, dokładniejszy i pewniejszy AF + dodatkowe bajery. To bardzo kompaktowy sprzęt, choć jeśli ktoś ma duże dłonie to ergonomia będzie gorsza od K-30/K-50.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kerrad napisał/a:
Niestety potwierdzam - moim zdaniem ten obiektyw jest mniej solidny od poprzednika. Na 20MPix to po prostu widać. Prawdopodobnie wynika to z gorszego spasowania elementów, dzięki czemu zmniejszono wagę i wymiary


Kompromisy, kompromisy, kompromisy... moim zdaniem priorytetem przy konstrukcji był przede wszystkim rozmiar, trochę szkoda.
 
bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
Pentax Dal 18-50 mm
Patrząc na osiągi na brzegu kadru - Pentax HD DA 20-40 mm f/2.8-4.0 ED Limited DC WR, Pentax smc FA 31 mm f/1.8 AL,Pentax smc DA 15 mm f/4 ED AL Limited i kilku innych, nadal będę twierdził , że to "super kiciu" . Pozdrawiam i to by było z mojej strony w tym temacie - "na tyle."
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bodzio239, a Ty widziałeś kiedyś jak wygląda normalny egzemplarz FA31 na brzegu APS-C? I nie mówię tu o f/4, bo to oczywiste jak wygląda przymknięty o ponad dwie działki, ale np. na f/2, czy f/2.8?

[ Dodano: 2015-03-27, 09:41 ]
Nikt nie wymaga od tego plasticzaka brzytwy, ale obraz na f/4 powinien być akceptowalny, pomijając już, że jeśli jest zdecentrowany już jako nowy, to czego się spodziewać przy tej konstrukcji z upływem czasu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach