bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 387
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc387.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 29.03.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc387_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc387_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc387_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc387_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc387.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc387.zip

1. beetlejuice
Raw Therapee -> Tiff -> Photoshop -> Jpeg


2. Blesso


3. errorbypixel


4. m.k


5. misiakuu


6. mr.ra66it


7. powalos


8. rafi
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Rozumiem, że teraz łączymy się w pary? Blesso siedział przy kompie z m.k a mr.ra66it z rafi'm?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
A to dopiero :mrgreen:
Stwierdziłem, że w wersji "kolor" nie potrafię nic ciekawego pokazać na tym zdjęciu, więc zacząłem szukać czegoś innego od standardu i skończyło się jak widać...

Z "kolorowych" najbardziej mi odpowiada 4. m.k - IMHO udało się, pozostając w kolorze, uzyskać swoisty "klimat"... Blesso niby podobnie, ale winieta dla mnie niepotrzebna przy takiej obróbce, a i niebieskości też mnie nie przekonują...

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jak dla mnie wygrywa...jpg wyciagniety z rawa ;-) z pozostałych wersji wybrałbym chyba m.k. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najbardziej odpowiada mi wersja m.k., wersja Blesso podobna ale trochę za zimna.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dziękuję za wyrazy uznania, szukałem klimatu. Klimatu kierującego wzrok na wychodzącego mężczyznę. W założeniach postawiłem sobie za cel nadrzędny, że fotografia nie będzie za ciepła..., że nie będzie wszystko widoczne - bo nie o to w fotografii wg. mnie chodzi, a przynajmniej nie w każdej i że nie będzie nudna czyli coś będzie jednak widoczne. ;)
Do autora fotografii: najpierw wady - bf! Wiem, że to nie Twoja wina. Zalety: klimat, kadr, powielające się jajowate dwie figury geometryczne powstałe z łuków i światłocienia, oraz co najbardziej mnie urzekło - to cień mężczyzny. Bardzo chciałem go wyeksponować, lesz ostatni plan mi psuł, bo stawał się nienaturalny przy próbach jego wyeksponowania.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A mi najbardziej podoba się ta czarno-biała interpretacja, którą zaproponował rafi. Ukrywa dużo rozpraszających szczegółów.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
mr.ra66it za komiksowe podejście do tematu.
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
m.k i mr.ra66it na wypasie :)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Obrabiając fotki czasami w człowieku budzi się dusza artysty.
W moim przypadku jest to dusza "artysty scenicznego" w postaci cyrkowego klauna, przez co niektóre "wizje" mogą być niezrozumiałe dla postronnych osób a przeważnie są "głupio-śmieszne".
Dobrze, że ich nie przedstawiłem w tym wątku bo poległbym dokumentnie.
Choć dorobienie bramie uszu Myszki Miki chyba nie było dobrym pomysłem.
Przesadziłem z tą winietą - fakt.

1. beetlejuice dla mnie za jasny. Aureola z aberacji chromatycznej na uwiecznionym osobniku też raczej splendoru nie przydaje. Ale z drugiej strony, kolor podłoża/bruku nie byłby tak "interesujący".

3. errorbypixel jeszcze jaśniejszy. Jeszcze bardziej szumiący w cieniach i z dziwną obwódką wokół postaci.

4. U m.k razi trochę struktura ziarna uwypuklona pewnikiem przez wyostrzanie. Praca "coś " w sobie ma, ale ukryłbym schody w mroku by nie przyciągały uwagi.

5. misiakuu za czerwony. Brakuje tu jakiegoś kolorystycznego "łamacza".

6. mr.ra66it - czyli "ostatnia droga w kierunku światła"? Za dużo elementów uciekło w tej obróbce. Sama postać na tle bieli nie równoważy okolicznej czarnej otchłani. Jasne elementy muru -"nie przypiął nie przyłatał".

7.powalos -gdyby tak zmienić kolorystykę muru na bardziej naturalną ?

8. Wizję rafiego przerabiałem. Jest to jakaś drogą do tego by wydobyć z tej pracy meritum( o ile takowe jest). Trochę nastrój psują jasne pionowe pasy muru po prawej.

Wyciągać ze światła nie było co, podobnie jak z cieni.
Kontrast sprawy nie załatwiał.
Kolorami też szaleć nie można było.
Trudna sprawa z tym RAWem.
Oryginał na pewno nie jest lepszy niż trochę bardziej dopracowany beetlejuice.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
To ja wybiorę tak:
Z zespołu purystów - errorbypixel (z zaznaczeniem, że praca beetlejuice'a jest bardziej naturalna)
Z zespołu efekciarzy - m.k
Z zespołu daltonistów - rafi
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Fajny podział i mozna sie trochę pośmiać przy nim...
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
SlicaR, no i się wydało :oops:
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach