MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
  eee.. chyba potrzebuje pomocy
hej!

dzis zauwazylem ze nie wazne jaki program nastawie w swoim aparacie, zawsze wyswietla mi ze robie w Av. chyba ze nastawie na M lub B. jako ze od czasu zakupu DeeSa uzywalem tylko Av M i B nie rzucilo mi sie to w oczy, ale mgliscie pamietam ze jak bawilem sie aparatem na poczatku to inne tryby witaly mnie jakimis obrazkami czy cos, no i w ogole costam sie zmienialo. a teraz Av "w gore" jest to samo. wie moze kto o co cho?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
MvA, masz tak ze wszystkimi obiektywami, czy z jakimś konkretnym, bo u mnie ten sam problem występuje z FA 80-320, zawsze wyświetla Av (za wyjątkiem M i B). Z kitami jest wszystko w porządeczku. Ale u mnie jest jeszcze inny problem. Dyskusja tu:
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 
paoollo  Dołączył: 17 Wrz 2006
cytuję za instrukcją kadyszki s210 :
Jeżeli przysłona została ustawiona na wartoość inną niż A, aparat dziala w trybie Av
(priorytet przysłony), nawet gdy pokrętło trybów znajduje się w pozycji "Green", P, Sv, Tv lub TAv.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
ja mam ist ds:) ale rzeczywiscie, sprawdze z kitem jak go znajde.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
paoollo, ale u mnie niezależnie od tego jak ustawiony jest pierścień przysłony (A czy inna wartość), działa tylko Av, M, B i wtedy też nie mogę sterować przysłoną (ani w Av, ani w M, a w M jest możliwa tylko zmiana czasu migawki).

[ Dodano: 2007-06-02, 20:02 ]
MvA napisał/a:
sprawdze z kitem jak go znajde.

:mrgreen:
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
piotr_luk napisał/a:
MvA, masz tak ze wszystkimi obiektywami, czy z jakimś konkretnym, bo u mnie ten sam problem występuje z FA 80-320, zawsze wyświetla Av (za wyjątkiem M i B). Z kitami jest wszystko w porządeczku. Ale u mnie jest jeszcze inny problem. Dyskusja tu:
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0


Ja mam ten problem na wszystkich obiektywach bez AF, zaraz.... napisalem problem, no przeciez to nie problem :-P
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
ok znalazlem kit-a. wszystko gra. myslalem ze moze cos sie aparatowi pomylilo. :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach