pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Profil ICC a wydruk zdjęcia w labie
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa profil ICC otrzymany z labu i jak go wykorzystać? Na przykładzie e-agfa.
Właśnie odebrałem zdjęcia i są wyraźnie blade w porównaniu do tego co widzę na monitorze (monitor skalibrowany).

Profil ICC jest po to aby wywołać zdjęcia z LR do danego profilu czy tylko do podglądu a wywoływać normalnie do SRGB?

Po wywołaniu pliku do profilu labu kolory na jpg-u są bardziej żywe. Wychodzi na to że lab trochę osłabia nasycenie i wywołanie pliku z LR do profilu labu specjalnie trochę podkręca kolory.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Na stronie Diprint.pl / Kalibracja monitora, jest m.in. taki ustęp:
Cytat
Użycie profili ICC
Dalsza poprawa wierności odwzorowania obrazu może zostać osiągnięta przez użycie, udostępnianego na życzenie klienta profilu ICC. Nie należy jednak konwertować na niego swoich plików, ani dołączać go do zdjęć, a wyłącznie korzystać z opcji poglądu (softproofing'u) w trybie percepcyjnym, z kompensacją punktu czerni, bez zachowania liczb RGB.

Choć nie wiem jak to się ma do e-agfy itp. bo jakoś tego jeszcze nie ogarniam :-(
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dokładnie tak jest, profilu labu używa się wyłącznie do soft-proofa, czyli sprawdzenia na (koniecznie) skalibrowanym i oprofilowanym monitorze, najlepiej o gamucie szerszym od labu, jak będą zachowywały się poszczególne kolory, czyli, czy np. nie będzie clippingu i dziwnie wyglądających przejść.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach