Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No tak.
Tylko że za Samsunga GX10 zapłaciłbyś o 1.000 mniej.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
ursusek, witaj w klubie :-B
Jarek Dabrowski napisał/a:
Tomecki, masz kolegę! ;-)

8-) Już chyba pora na forum otworzyć kącik dla Nikoniarzy :mrgreen:
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Michu pewnie masz rację jesli chodzi o Samsunga,ale jak już wcześniej wspomniałem nigdzie w żadnym sklepie go nie widziałem.Po drugię wybrałbym Pentaxa,a nie Samsunga.Niby to to samo ale......moim skromnym zdanem C30D,Nikon D80 oraz Pentax k10D to zblizone mozliwościami aparaty,kazdy się kieruje czymś innym przy wyborze.Kazdy z w/w aparatów ma swoje jakieś tam wady i zalety.Ja wybrałem Nikona,tak na 100% nie wiem dlaczego.Może to się wydawać śmieszne,ale tak jest w moim przypadku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, i ursusek, - jak razem z boguszem wpadniecie przypadkiem na V PPD to rozumiem ze wszyscy razem bedziemy spiewali...."spalmy nikona spalmy nikona....a potem spalmy caaanoooonnnnnaaaaa....." :-P :evil: :roll: :evilsmile: :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

acha i bedziecie mogli wysmiewac sie z systemu blyskowego pentaxa i jego AF 8-) :evil:
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
ursusek, gratulacje, :-B
z autopsji wiem (byłem na macankach), że fajnie D80-tka w łapie leży,
kawał fajnego "sprzęta" kupiłeś, z tego co wyczytałem kita 18-135 przymykać trzeba by był ostry do f11, na spacer szkiełko (ogniskowe) jak znalazł.
później kupisz coś lepszego, przynajmniej jest z czego wybierać.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
acha i bedziecie mogli wysmiewac się z systemu blyskowego pentaxa i jego AF

heh, Fafniak - nie wiem jak P-TTL, ale jakos lepiej mi sie focilo pentaxem z tyrystorowka niz Canonem w Ettl II - serio mowie. Meczy mnie korygowanie mocy blysku pod kazda okazje. Tyrystorowka ktora mialem - na wlasnej automatyce - byla duzo bardziej przewidywalna, a pomiar swiatla w canonie jakis taki tez srednio przewidywalny. Odkad zrozumialem jak dziala swiatlomierz - pomiary pentaxowe w DSie byly praktycznie zawsze trafione - z lekka tendencja do niedoswietlania - tak o 0,3 EV. W 30d ta tendencja oscyluje w granicach 0,7 - 1EV przy CW.
Ogolnie rzecz biorac - gdybym mial wybierac jeszcze raz - zmieniac system na canona, czy zostac w pentaksie, zostalbym... Gdybym mial budowac system od nowa, to sam nie wiem, ale jesli mialby to byc wybor aparatu "dla wlasnej przyjemnosci" - to nie kupilbym nigdy w zyciu canona... drazni mnie ten aparat, mimo ze nie mam zastrzezen co do fot jakie nim produkuje w porownaniu do pentaxa - nie wiem, to moze glupie, ale nie lubie tego aparatu. I powiem z cala stanowczoscia - dla wlasnej przyjemnosci z focenia wolalbym DSa niz 30d. Nie wiem jak ma sie do tego k10d...
Paru znajomych nikoniarzy, po przejsciu na canony sa zachwyceni - ja doceniam kilka mozliwosci jakie ten system daje, ale ogolnie, to mam ten aparat gdzies i napewno mnie nie zachwyca... czesciej drazni.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
a olki tez palicie chlopaki , czy tylko canony i nikony :) tak z czystej ciekawosci pytam

a co do wolnego AF mnie nie przeszkada i tak jest szybszy niz w eos300 :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
byjek napisał/a:
a olki tez palicie chlopaki , czy tylko canony i nikony :) tak z czystej ciekawosci pytam
- olek...? zaraz zaraz...... chyba tez..... :roll: :mrgreen: :-P

[ Dodano: 2007-06-04, 23:50 ]
mily, - wlasnie mialem traumatyczne przezycie w sobote....
kumpel zadzwonil "ratuj bo mi fotograf nie dojedzie....zrob zdjecia..." ja mu na to ze ja nawet do swojego pentaka to lampy nie mam ....no to moim canonem zrobisz..... :shock:
ehhhhh
gdzies tam daleko jest obraz..... wszystkie punkci sie zapalaja....(nawet jak tylko srodkowy jest wybrany to ostrzal oswietleniowy jest szeroki.....
Ale AF jest obledny......
natomiast flesz jest taki sobie..... nikon wygrywa.....
ale wszystko przerasta moja K10D i zdezelowanego metza.... :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mily, po pierwsze witam ponownie, po drugie byłem w szoku czytając Twój powyższy post [że aż tak się uzewnętrzniłeś, nie każdego na to stać]
mam tylko nadzieję, że Pentaks kiedyś zrobi coś ze swoim AF i będzie to śmigało jak należy w ciemnościach smoczej jamy, bo ja, jako pogromca smoków, który ujarzmił Dragona chciałbym wlasnie dobrego af w swoim systemie. A poza tym P jest bardzo ok.

[ Dodano: 2007-06-05, 01:04 ]
ursusek, gratuluję zakupu, mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Możesz też czasem do nas zajrzeć i się pochwalić galerią jakąś, bo Tomecki to ma D80, ale chyba nie wie jak się kliszę zakłada :-P i nic nie pokazuje.
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Ostatnio moją kadyszke testował Nikoniarz. Był wręcz zdumiony szybkością AF na 50-200 DA. Ja wziąłem jego D70 z 18-200 VR i... jest ciszej jakoś tak miękko, ale wolno. Generalnie bardzo mu się podobał aparat. To są bardzo podobne sprzęty a jednak różnią się od siebie. I bardzo dobrze. Powiem szczerze, że wybrałem Pentaxa ze względu na stablizowaną matrycę.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
bo Tomecki to ma D80, ale chyba nie wie jak się kliszę zakłada :-P i nic nie pokazuje.

tereferek już kiedyś mówiłem że jak minie tak z pięć lat i w końcu uda mi się wykonać chociaż jedną dobrą fotę to pokaże, a zresztą pokazywałem jak byłem mały teraz się wstydzę :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Domyślam sięTomecki, że od tego czasu nic Ci nie urosło - stąd ów styd.
Ale daj spokój - nawet ja się przełamałem i pokazałem swoje pstryki.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
CZAR PRYSŁ JAK BAŃKA MYDLANA!!!!!!!.Po wczorajszych pierwszych testach byłem w sumie zadowolony z mojego wyboru,wczoraj byłem zmęczony i nie chciało mi się zbyt mocno eksploatować mojego nowego aparatu.Dzisiaj po wypiciu porannej kawy zabrałem się do testowania Nikona D80 i co się okazało ?.Przy przysłonie F16 zauwazyłem jakieś dziwne ciemne plamy,myślę sobie UFO czy co ?.Przy przysłonie F22 okazało się że to nie UFO tylko syfy na matrycy.Myślę sobie kużwa nowy aparat i syfy ?.Ale wczoraj pan sprzedawca wspomniał że w razie problemów aparat wymienią,więc pojechałem do MM.W punkcie obsługi klienta zostałem przyjęty grzecznie i wysłuchany ze zrozumieniem.Po jakims czasie zjawił się Pan z działu "Aparaty Fotograficzne".Zrobił kilka fotek,potem sprawdził na kompie efekty i rzekł - WYMIANA.Myślę sobie SUPER.Ale powiedziałem że chcę wpierw sprawdzic aparat zanim opuszczę sklep,sprzedawca nie miał żadnych problemów.A wiec sprawdzamy,i co się okazuje ?,nastepny ma ten sam problem - F22 i syfy jak cholera.Sprzedwca przynosi jeszcze jeden i znowu F22 i syfy jak cholera.Został jeszcze ostatni egzemlarz z wystawy.Sprawdzamy i znowu Syfy.Sprzedawca powiedział że pozostaje serwis i czas oczekiwania około dwa tygodnie lub odstapienie od umowy,wybrałem to drugie.Zraziłem się do Nikona,chyba za parę dni kupie tym razem Pentaxa K10,chociażby dlatego że ma czyszczenie matrycy.Jestem w tej chwili "uziemiony" bo w banku wisi na mnie ten kredyt,potrwa kilka dni zanim ta machina bankowa anuluje te odstapienie od umowy.Nie mam najmniejszych pretensji do pracowników,jak i do firmy MM,traktowali nie ze zrozumieniem i byli mili.Zastanawiam się gdzie Nikon jest składany ?,chyba w jakiejś stodole lub w chlewie.Nie do pomyslenia aby w czterech egzemplarzach były zasyfione matryce,kużwa w nowych aparatach!!!.Nikon jak sie okazuje nie jest taki super jak wpierw myslałem.Jestem wściekły jak nie wiem co bo muszę czekać aż bank anuluje umowe kredytową,ale w tym czasie poważnie się zastanowię nad zakupem.Czy miał ktos takie jaja jak ja ?.Pozdrawiam
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
ursusek napisał/a:
Czy miał ktos takie jaja jak ja ?.Pozdrawiam

Nie, ja fotografuje od 3 lat DSLRami i jeszcze nigdy nie sprawdzalem syfow metoda f22 :-)

W moim D80 nie widzialem na zdjeciach zadnych paprochow.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Rozumiem.Wiem że czym mniejsza dziura tym bardziej widoczne sa syfy na matrycy.Rozumiem że po jakims czasie mają prawo tam się pojawić.Ale do jasnej cholery w nowym aparacie nie moga one sie znajdować !!!!.Chyba że sie mylę ?,jeśli tak to proszę uzasadnić dlaczego ? :).Nadal jeszcze mam Samsunga(bez syfów na matrycy) :)
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ursusek nie dziwie sie twojemu zdenerwowaniu tylko nie licz tak bardzo na to czyszczenie matrycy w k10d
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Mam swiadomość że nie ma środka "cud" na te zanieczyszczenia,dlatego kupiłem Nikona a nie Pentaxa,chociaż obydwa dla mnie były dobrym wyborem.Rozumiem że po jakimś czasie trzeba matrycę wyczyścić lub złozyć wizyte w serwisie.Ale niedopuszczalne jest aby nowy aparat miał syfy na matrycy.Najdziwniejsze jest to że wszystkie cztery sztuki w MM maja syfy.Czas przemyśleć sprawę,i tak muszę poczekac kilka dni zanim coś kupię.
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
@tref -moj watek zamkneles c----- malinowy, a tutaj nawet nie zinterweniowales...
albo masz za duza wladze na forum albo zalezy ci azeby ludzie olewali to forum...

edit:
i tak otrzymalem pierwsze ostrzezenie :)
admini -opanujcie sie, w koncu nie jestescie dziecmi -bynajmniej mam taka nadzieje?!

...za co???

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ale bluzgi :mrgreen: Pentax trafia pod strzechy ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Prezes Klubu napisał/a:
...za co???
Przecież wyraźnie napisałem w wyjaśnieniu do ostrzeżenia. Za prowokacyjny post, zupełnie niepotrzebny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach