Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
zupelnie niepotrzebne to bylo zamkniecie mojego watku,
widze, ze bardzo pomagacie nowicjuszom -nawet sie nie staracie tego robic...
...a na adminow proponuje wybierac doroslych ludzi a nie dzieci :/
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
właśnie do moich drzwi zapukało nowiutki K10d :)
jestem wniebowziety! :)
maaagia!
tylko nie potrafie jeszcze opanować tej maszyny ..i dostałem instrukcje k100d :l
eh.
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
@papanf -podaj maila, podrzuce ci instrukcje do k10d
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
Prezesie Klubu- zaradny papanf znalazł już instrukcję w necie :)
ale z tą ksiązka nie odpuszcze- maja mi przyslac :)
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
ja mialem fabryczne syfy na matrycy w moim k100d wydmuchalem ale znow mam :P

nie reklamowalem bo i po co , jak kupujesz okulary u optyka i pobrudzisz to reklamujesz zeby ci przetarli szmatka...

w tym przypadku jednak dobrze sie stalo bo bedziesz pentaxianem a nie fotograficznym snobem :lol:
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
@byjek -uwalonych okularow to ja bym nawet od optyka nie odebral
-rozumiesz aluzje?

tak swoja droga to widze, ze kasetki maja problem ze szczelnoscia body,
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prezes Klubu napisał/a:
ze kasetki maja problem ze szczelnoscia body
Tak ? A ile było postów na ten temat w stosunku do posiadaczy. Nie uogólniajmy. Sam byłem zaskoczony informacją o tych syfach na matrycy w N D80.
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
czytalem gdzies na tym forum, ze syfy do srodka puszki dostaja sie przez wizjer, co mnie tez troche dziwi...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prezes Klubu, zgadzam się, był o tym post. Ale raptem od dwóch, trzech użytkowników. Miałem K100D, nawet 2 sztuki i mnie syfy przez wizjer nie wpadały. To samo z N D80, miałem w rękach z 6 sztuk i w żadnym nie było syfów. Może W MM były jakieś egzemplarze z naprawy itp.
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
niekoniecznie z naprawy, gdyz watpie azeby byly sprzedawane w MM jako nowe aparaty :) wystarczylo pare razy wymienic sciagnac obiektyw i moglo sie zabrudzic,
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A może panowie w MM demonstrowali potencjalnym klientom jak się czyści matrycę... Albo jak wygląda...: " I widzi pan, o tutaj się nastawia tą funkcję, tutaj się naciska i..... o to takie błyszczące, to matryca. Nie, nie... lepiej nie dotykać..."
;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prezes Klubu napisał/a:
wystarczylo pare razy wymienic sciagnac obiektyw i moglo się zabrudzic,
Wszystkie 4 sztuki ?.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
ja nie mam z mm i tez jest nieszczeny, niestety ale taka jest prawda, pytalem tez innych posiadaczy narzekaja na to samo, ja swoj przedmuchalem i jedynie raz zmienilem obiektyw w normalnych warunkach i syfu tyle ze hoho, a wyczyscilem na 100%... tak wiec ktoredys sie dostaje, i tez jeszcze nie wedzac ze ktos o tym pisal myslalem ze wlasnie przez wizjer.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
byjek, o MM pisałem w sprawie N D 80. Powtarzam, miałem dwie kasetki i nie miałem syfów w wizjerze. Jedną miałem pół roku, drugą ok. tygodnia. A często zmieniałem szkiełka. W K10D za to mam troche syfów na matówce, ale nie chce mi się czyścić. Na zdjęciach nie widać :-P .
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
acha i bedziecie mogli wysmiewac się z systemu blyskowego pentaxa i jego AF 8-) :evil:

A powiem Ci drogi Fafniaku, ze kazdy medal ma dwie strony. Wlasnie w sobote popelnilem slub z K10D - po raz pierwszy w ogole z cyfranka Pentaxa. Troszkie sie denerwowalem, ale jak sie okazalo AF w K10D poradzil sobie z ta impreza lepiej niz sie spodziewalem, tylko pare klatek na okolo 300 bylo nietrafionych i doslownie tylko kilka razy mial Michowska "chwile melancholii" ;-) Ogolnie bardzo w porzadku, rezultaty podobne jak mialem Nikosia D70. Jesli idzie o blysk P-TTL i AF540FGZ to nawet powiem, ze lepiej naswietlilo niz nikonowski i-TTL w podobnych warunkach, gdzie mimo blysku na wprost mialem wiecej niedoswietlonych zdjec. Na PPD to moze testowaliscie blysk, ale Bogusz mial chyba SB-26, ktora z D80 i tak nie dziala w TTL, tylko z wlasna automatyka, wiec identyczne rezultay do osiagniecia z Pentaxa ;-) Tak, moze i D80 czy D200 mialby AF jeszcze sprawniejszy w ciemnosci, ale to chyba nie koniec zastosowan AF??? U mnie w firmie ostatnio robilismy zdjeciowki do katalogu z kalendarzami. Ze statywu naturalnie. I niestety powiem szczerze, ze w tym ukladzie AF w D200 okazal sie za cienki. Problem w tym, ze poza centralnym wszystkie pozostale sensory sa liniowe i pech chcial, ze na kilkudziesieciu zdjciach z reguly nie bylo krawedzi pod dobrym katem i D200 jezdzil silniczkiem w DX 17-55/2.8 bezradnie w te i z powrotem. W tym samych warunkach pozniej K10D poradzilo sobie spiewajaco.
I wlasnie. To tylko potwierdza, ze nie ma idealnych aparatow, szukanie takowego to jak szukanie swietego grala, mozna sobie od razu odpuscic ;-)

[ Dodano: 2007-06-05, 19:39 ]
argawen napisał/a:
byjek, o MM pisałem w sprawie N D 80. Powtarzam, miałem dwie kasetki i nie miałem syfów w wizjerze. Jedną miałem pół roku, drugą ok. tygodnia. A często zmieniałem szkiełka.

Pracuje z kolega, ktory kupil 1/2 roku temu od Argawena K100D i rzadko zmienia obiektywy. Nic mu sie samo w srodku nie brudzi ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Sylwiusz dobrze gada! Może kilka sampli?? :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Wlasnie w sobote popelnilem slub z K10D
Ty to normalnie jesteś diehard. ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Sylwiusz dobrze gada! Może kilka sampli?? :mrgreen:

Czemu nie? Tylko najpierw dokoncze obrobke i wybor w Aperture, nie tak latwo, jak sie ma 3 niemal identyczne kadry, odrzucic 2 z nich ;-)

[ Dodano: 2007-06-05, 19:54 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ty to normalnie jesteś diehard. ;-)

A pewnie. Wkrotce czekaja mnie jeszcze 3 :shock: Tym razem jednak bez stresu, wiem czego oczekiwac po K10D. Poza tym uwielbiam sprawdzic organoleptycznie to o czym inni mowia "niemozliwe", a ostatnio chyba lyzka tak gadala :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Poza tym uwielbiam sprawdzic organoleptycznie to o czym inni mowia "niemozliwe"
-a kto mowi ze niemozliwe....? ja niestety nie mam 540FGZ(zwykle nie jest mi potrzebna)
idealem bylby dobry aparat (k10D) z matryca 5D i szklami typu 1.4 :roll:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie wiem, ale sadze, ze najslabszym punktem pentaxa obecnie nie jest AF czy system blysku - tylko zenujacy dostep do szkiel i jedna wielka niewiadoma, jesli chodzi o przyszlosc i nowe modele... nie wspominajac o segmencie profi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach