Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Może by tak forumowy turniej foto?
Cześć!

Wpadł mi do głowy pomysł, by zrobić na forum turniej fotograficzny. Na początku zebralibyśmy śmiałków, który chcieliby wziąć udział w zabawie. W mojej głowie zrodził się pomysł, by wyglądało to jak klasyczny turniej np. piłkarski:
1. Faza grupowa - każdy z każdym w indywidualnych fotowyzwaniach (można to ładnie zgrać czasowo, by wszyscy rywalizowali w tym samym momencie). Za wygraną w danej parze 3pkt, za remis po 1pkt i za przegraną 0pkt.
2. Faza pucharowa - osoby, które zdobyły najwięcej punktów w fazie grupowej przechodzą do klasycznej fazy pucharowej.

Czas dla każdego fotowyzwania np. 2 tyg. W razie remisu w fazie pucharowej można by rozpisywać szybką dogrywkę. W zasadzie wszystkie zasady byłby bardzo podobne jak przy standardowych fotowyzwaniach na forum - tylko skala większa.

Ile byłoby grup w pierwszej fazie i na ile osób wchodziłoby do fazy drugiej zależałoby od ilości chętnych.

Można nawet pokusić się o wykonanie jakiegoś Pucharu Złotej Smieny, który rok do roku mógłby wędrować do innej osoby.

Myślę, że też nie byłoby problemem znaleźć tematy fotograficzne - wielką bazę danych mamy w wątku PEN7AX :-)

Co o tym myślicie?
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Mnie się podoba!
Rozumiem że zwycięstwo przez głosowanie, tak? To proponuję margines błędu dodać, żeby 10/9 głosów też było liczone jako remis. Może 10%?
Pzdr.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fenol, Jesteś pewien, że ktoś na tym forum zdjęcia robi ? Patrząc na bóle tfurcze uczestników "jednego aparatu" nie jestem taki przekonany.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dada, w tym rzecz! Trzeba rozruszać się nieco fograficznie - to mógłby być kolejny dobry pretekst by ruszyć gdzieś i porobić zdjęcia :-)
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Pomysł w zarysie jest KAPITALNY! Rozumiem, że będzie losowanie grup i tematów foto do "pojedynków"?
Na moje uczestnictwo można liczyć - co najwyżej zbiorę niezłe baty :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pinkman napisał/a:
Rozumiem, że będzie losowanie grup i tematów foto do "pojedynków"?


Dokładnie! Żadna ustawka, tylko czyste losowanie :-D

barmiska napisał/a:
Rozumiem że zwycięstwo przez głosowanie, tak?


Tak - ankieta w której nie będzie wiadome, które zdjęcie jest czyje.

barmiska napisał/a:
To proponuję margines błędu dodać, żeby 10/9 głosów też było liczone jako remis. Może 10%?


Niezły pomysł.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Podoba mi się. Na pewno wezmę udział.

A może zacząć od pojedynków grupowych, jeśli chętnych się zgłosi wielu?
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Fenol, pomysł dobry, ale - tak jak sugeruje Dada - może być ciężko z utrzymaniem w całości drabinki turniejowej ;-) .
Od razu można założyć, że kluczowy byłby dobór tematów i długość terminów. Jak dasz tematy ogólnikowe, to zabawa może być nieszczególna. Jak dasz oryginalne i zawężone (co zwykle oznacza - wymagające czasu), na 100% ukatrupisz imprezę. Trza szukać złotego środka.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Fenol napisał/a:
zebralibyśmy śmiałków

Buhahahahahahahahahahahahahahaha! - jak się nadam to się zgłaszam!
Dada napisał/a:
Fenol, Jesteś pewien, że ktoś na tym forum zdjęcia robi ?

Można dopuścić wrzucanie wyników testów ;-) Głosujący zweryfikują co lepsze :-D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Co będzie do wygrania ?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Wizyta w serwisie Samsunga.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Mogę się zgłosić do rozgrywek konińskiej lub kaliskiej okręgówki.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez napisał/a:
A może zacząć od pojedynków grupowych, jeśli chętnych się zgłosi wielu?


Jeśli będzie bardzo dużo chętnych, to można to rozważyć, ale będzie wtedy trzeba mocno nad punktacją pomyśleć.

deepee napisał/a:
Od razu można założyć, że kluczowy byłby dobór tematów i długość terminów. Jak dasz tematy ogólnikowe, to zabawa może być nieszczególna. Jak dasz oryginalne i zawężone (co zwykle oznacza - wymagające czasu), na 100% ukatrupisz imprezę. Trza szukać złotego środka.


Dlatego sugerowałem wziąć do zabawy tematy z wątku PEN7AX ( http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=37753 ), mamy tam zebranych ponad 200 tematów - od łatwych do mocno skomplikowanych. Każdy je zna już na początku zabawy, ale co do danego pojedynku zostanie wylosowane? Kwestia szczęścia :-)

Ostatecznie, jeśli któraś osoba nie podoła, to druga wygrywa walkowerem. To też może skłonić, do chociażby próby zrobienia zdjęcia, nawet na trudny temat.

wuzet napisał/a:
Co będzie do wygrania ?
triger napisał/a:
Wizyta w serwisie Samsunga.


10/10 :lol:

A poza olbrzymią satysfakcją, to jak pisałem wcześniej - można wykonać przechodni puchar, który na rok powędruje do zwycięzcy - aż do rozstrzygnięcia kolejnej edycji (jeśli by taka powstała). Oczywiście inne nagrody, jeśli ktoś by na takowe miał pomysł, również wchodzą w grę. ;-) a jak widać - pomysłów nie brakuje :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czy jak zasponsoruję puchar, to zostanę działaczem?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Na identycznych zasadach działa fotopojedynek.pl którego założycielem jest vito157
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
zostanę działaczem

Musiałbyś zasponsorować działo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przecież nie ma takiej funkcji: Pucharacz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Już jest!
Michu Pucharaczem.

No, to nagrodę już mamy, teraz tylko wybrać kruszec, z którego zostsnie wykonana oraz producenta. Jak wiadomo kształt pucharu może być dowolny - na miarę projektującego go artysty. Zatem może skupmy się na firmie, a kształt sam się wyklaruje. Zatem moje propozycje: srebrny merc cabrio rocznik 73, złote volvo P1800, platynowy dwupłatowiec z opłaconym kursem pilotażu i paliwem do wylatania 10 000h, tytanowa płytka uzupełniająca ubytki pod kopułką - rozmiar dobierany indywidualnie do zwyciezcy, karbonowa kamizelka fotograficzna w szkocką kratę, stringi męskie z włókna szklanego brandowane przez Jacykowa, stringi damskie ze sznureczkiem z żyłki wędkarskiej, skarpety wykonane z materiału antygrzybicznenego zawierającego drobinki srebra i wyściełane folią aluminiową, koszula antygrawitacyjna z grafitu czarnobylskiego, ostrrra opona bridgestone z teleturnieju tele as, gitarrra ze snu Jaśka M...uzykanta.

Turniej fajny. Popieram rozpoczęcie "miszczostw". Mielismy już drezynowe zmagania na miarę światową, to i "olimpada obiektywiczna" też się może odbyć.

Rozejrzę się za sponsorem nagród pocieszenia - mysłałem o kolonoskopii w centrum hipoterapii. To zmotywuje do walki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Proponuję turniej miast. Bielsko-Biała pokaże zdjęcia z LX-7, z wizjerem i zgarniamy puchar od Micha wraz z lokówką do owiec.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście w turnieju miast stawiałbym raczej na Szczecin.
A nie. Zapomniałem, że kilku zawodników zostało wykluczonych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach