Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A jaki mają interes w darmowym rozdawaniu pixel-shifta? Chcesz to mieć, kup k-3II.

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
LDevil napisał/a:
czy koniecznie potrzeba statywu do jej użycia?
Tak.
Benek napisał/a:
W jaki mają interes w darmowym rozdawaniu pixel-shifta? Chcesz to mieć, kup k-3II.
Niekoniecznie - w którymś wywiadzie mówili o implementacji w starszych modelach.
 
sebolnet  Dołączył: 15 Paź 2013
Cytat
Niekoniecznie - w którymś wywiadzie mówili o implementacji w starszych modelach.

dokładnie o to mi chodziło
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Lampa w tej klasie aparatu test raczej dodatkiem niż składową więc jakoś nie żałowałbym, pozostałe "nowości" kwestia potrzeb... moich nie zaspakajają ani nie wzbudzają, pozostanę przy wersji pierwotnej...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
jaad75 napisał/a:
Trzeba przyznać, że miazga.

Rewelacja. Jak wraz z tym przyjdzie poprawa AF-C, to ja już w ogóle nie będę miał wątpliwości czy kupić K-3 czy K-3II
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ja się zastanawiam jak używanie GPSu wpłynie na baterię, bo o ile O-GPS1 miał własne zasilanie, to ten wbudowany wynalazek pewnie będzie korzystał z akumulatorka z aparatu. Zwykły odbiornik GPS potrafi zjeść kilkaset mAh podczas kilku godzin działania.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
jaad75 napisał/a:
hitman1986 napisał/a:
Czyli na starcie K-3II jest o $200 tańsze... :-)
Nawet więcej, licząc, że O-GPS1, to kolejne $200...


Raczej mniej - biorac pod uwage lampe :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Galus81 napisał/a:
Raczej mniej - biorac pod uwage lampe :roll:
AF-201FG, to niecałe $147, czyli wciąż taniej... :-P
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
jaad75 napisał/a:
Galus81 napisał/a:
Raczej mniej - biorac pod uwage lampe :roll:
AF-201FG, to niecałe $147, czyli wciąż taniej... :-P


Hehee :-B
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
Pragnę zauważyć, że dziś dolar jest nieco ponad 20% droższy niż w dniu premiery K-3 - i w tym momencie (przynajmniej dla nas) taniej nie będzie.

LDevil napisał/a:
Ja się zastanawiam jak używanie GPSu wpłynie na baterię, bo o ile O-GPS1 miał własne zasilanie, to ten wbudowany wynalazek pewnie będzie korzystał z akumulatorka z aparatu.


Z pewnością wpłynie negatywnie. A z czego ten chip miałby brać prąd jak nie z aku aparatu?
Zawsze można wyłączyć, widzę że przycisk lampy zmienił nazwę na GPS.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cookasss napisał/a:
Zawsze można wyłączyć
Niektóre GPSy potrzebują chwili czasu na złapanie fixa. Tak więc taka zabawa może skutkować brakiem tagu na zdjęciach.
 
misiekem  Dołączył: 21 Cze 2012
Nie doczytałem, czy nikt jeszcze nie wspomniał, że wbudowany GPS, to i wbudowany ASTROTRACER? W mojej opinii jest to dużym plusikiem. Zdecydowanie wolę śledzenie nieba od wbudowanej lampy!
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Podobno K-3II ma minimalnie mniejsze szumy i znacząco lepszy AF-C.
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
LDevil napisał/a:
Cookasss napisał/a:
Zawsze można wyłączyć
Niektóre GPSy potrzebują chwili czasu na złapanie fixa. Tak więc taka zabawa może skutkować brakiem tagu na zdjęciach.


To musi być jeden z tych trudnych życiowych momentów, kiedy się okazuje że zrobiłeś nie-otagowane zdjęcie...

a tak serio... do tej pory jakoś sobie radziłem bez tej funkcji (ja i przypuszczam jakieś 95% aktywnych forumowiczów P@PL - zawsze można zrobić ankietę, żeby to sprawdzić).
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jak to cale geotagowanie jest potem widoczne na papierze ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wuzet napisał/a:
Jak to cale geotagowanie jest potem widoczne na papierze ?

W postaci pinezki.
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
Jako miniaturka z G-Maps w rogu zdjęcia i współrzędne xy w drugim hehe :-)

W moim przypadku zdjęcia, które trafiają na papier wiem gdzie powstały i po 10 latach. Te które zostają w cyfrowym świecie w >99% też wiem...
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cookasss napisał/a:
To musi być jeden z tych trudnych życiowych momentów, kiedy się okazuje że zrobiłeś nie-otagowane zdjęcie...
Mam taką zasadę, że jak z czegoś korzystam, to oczekuję od urządzania sensownego działania.
Cookasss napisał/a:
a tak serio... do tej pory jakoś sobie radziłem bez tej funkcji
Ja sobie przez ponad rok radziłem z ręcznym obracaniem zdjęć w K100D, ale generalnie nie chciałbym do tego wrócić.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Pentax K-3 II pojawil sie pewnym niemieckim sklepie za 999€. Najnizsza obecnie cena K-3 wynosi 882€. Po wprowadzeniu w maju do sprzedazy powinien jeszcze lekko staniec. PS jeszcze niedawno K-3 kosztowal 999€ :-B

 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Tutaj trick jak ktoś zwiększa liczbę pixeli w photoshopie:
https://www.youtube.com/watch?v=o7POpid-e8U

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach