eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
squonk napisał/a:
[...]co do osłony p/słonecznej - NIE (winna być).

Nie wiem czym ta wiedza jest poparta, bo ja też nie miałem
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
eR Gie napisał/a:
squonk napisał/a:
[...]co do osłony p/słonecznej - NIE (winna być).

Nie wiem czym ta wiedza jest poparta, bo ja też nie miałem

Ano tym, że nawet jak kupowałem obiektywy OEM ze sklepu (vide DA18-135), osłona i dekle zawsze były.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Ale kolega kupował zestaw body + obiektyw, ty kupowałeś obiektyw. Nie napisałeś tylko czy DA czy DAL
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Tulipanów nie ma w zestawach z DA L 18-55 i DA L 50-200, przy DA 18-135 jest zawsze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
eR Gie napisał/a:
Nie napisałeś tylko czy DA czy DAL

A tu co napisał?
squonk napisał/a:
vide DA18-135
 
Popolupo  Dołączył: 14 Cze 2015
Ja kupiłem z DA-L 18-55 i tulipana brak, kabla hdmi też i potwierdza to instrukcja.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bezsensowna dyskusja. Nie wiemy, z jakim obiektywem Jurek kupował, a to on zadał pytanie. Co squonk kupił, to akurat w tym przypadku nie ma znaczenia.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Kabelek był z K-10.
Potem już nie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
fanmario napisał/a:
Kabelek był z K-10.

Po co kabel HDMI aparatowi, który nie ma takiego złącza? ;-)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
To nie był kabel HDMI tylko kabel video :)
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Ten kit to: Pentax SMC DA 18-55mm f / 3.5-5.6 AL WR i bez tulipana, którego osobno nie mogę znaleźć w żadnym sklepie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żartujesz ? http://www.fotoplus.pl/obiektywy/oslony/pentax . A na Alle...ro chyba ze 20 szt., w dodatku znacznie taniej. (eltec.pl i nasz kolega Jabba-foto)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Dada napisał/a:
Żartujesz ? http://www.fotoplus.pl/obiektywy/oslony/pentax . A na Alle...ro chyba ze 20 szt., w dodatku znacznie taniej. (eltec.pl i nasz kolega Jabba-foto)


Do kita WR proponowany wyżej tulipan nie pasuje. Powinien być PH-RBC 52, a takiego można poszukać np. u Fripersów. Na alle... też się zdarza.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Zamiennik tu bo oryginał drogi tu
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
U chinczyków jeszcze taniej.
Nawet 12zł.

Szkoda że nie mieli gdy kupowałem we flipersie.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Czasem warto obserwować pewien portal ogłoszeniowy. Ja spytałem, czy sprzedający nie zechciałby zdekompletować oferowany zestaw, a tym samym może wystawić pozostałość za mniejszą cenę.
Tym samym pilota, redukcję m42 i w/w oryginalny tulipan nabyłem za 65 złociszy ;-)
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Tylko trzeba uważać bo tulipan różni się pomiędzy 18-55 a 18-55 WR, ten pierwszy ma 4 "zaczepy", a od WR dwa(oczywiście dwa do mocowania z jednej strony i dwa żeby go schować)

Raz się naciąłem i kupiłem z jakiegoś sklepu na alledrogo, i okazało się że sami nie ogarneli i zły wysłali...:D
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
no mi się udało, może sprzedający nie był świadom tych różnic :roll:
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Miałem ostatnio dziwne zdarzenie.Podczas fotografowania z sigmą 18-35 f/1,8 po załapaniu ostrości , aparat wykonał zdjęcie wydając przy tym dziwny dzwięk połączony z mocnym drżeniem korpusu . Tak przez kolejne 3 ujęcia . Oczywiście zdjęcia był nieostre-mocno poruszone .
Wyjąłem baterię i włożyłem ponownie. Wszystko niby wróciło do normy . Niestety od tej pory ostrzenie mojej sigmy stało się loterią . Obraz bywa czasami ok. ale też zdarza się rozmyty "poruszony" ,podobnie dzieje się z pozostałymi moimi obiektywami z Tamronem 70-200 , Tamronem 90 .Lustro pracuje też ciszej niż wcześnie ?
Uszkodzona stabilizacja ? Uszkodzona migawka ? Czy problemy z mechanizmem lustra ?
Może coś się "odkręciło " ? Podnosiłem lustro do czyszczenia i wszystko wydaje się być na miejscu .
W trybie LV ostrzy poprawnie ale czasami też obraz jest "poruszony ". Dzieje się tak przy różnych czasach nawet tych krótkich .
Co to jest ? Miał ktoś z tym do czynienia ?
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Nowe algorytmy ? Przecież wcześniej współpracowały ze sobą poprawnie . A żadnej aktualizacji firmware nie było ani w korpusie ani w obiektywie.Z innymi obiektywami które posiadam wyraznie pogorszyła się ostrość poprzez "poruszeni" . Uszkodzona stabilizacja czy efekt uderzenia lustra w komorze ? A może coś innego ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach