rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Podejrzewam, że podobnie jak ja na początku użyłeś linka umieszczonego na górze strony. On też ode mnie wołał masy dll-ek. Niżej, prawie na samym dole, jest sekcja binary a w niej
Cytat
Windows (requires GTK2 ): pktriggercord-0.84.02-win.zip
. To odpaliło się już bez problemów.
Z K-3II mi zadziałało, tzn połączyło się i mogłem zrobić zdjęcie. Poległem przy zmianie parametrów ekspozycji. O ile z przysłoną nie było problemów o tyle z czasem już duże. Po rozłączeniu aparatu miałem nawet wyświetlone na nim 9999" :shock: W sumie ciekawy sposób na mega długą ekspozycję :mrgreen: Niestety przez te problemy zdjęcia wychodziły całe prześwietlone. Nie miałem czasu na dłuższą zabawę więc nie wiem czy po prostu czegoś nie do konfigurowałem czy to już tak działa.

Swoją drogą czy warto walczyć z kablem. Można w internatach trafić na dobre oferty Flucarda. Mi się udało kupić bo okazyjnej cenie. Chociaż i tka jestem zdania, że ta karta nie powinna kosztować aż takiej góry pieniędzy.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
ja się poddałem , chociaż chodziło mi też o debug mode który można odpalać z kabla (przynajmniej w poprzednich można było), ale mam sterowanie w K-1 a zamiast samemu grzebać w K-3ll - wyślę do instytucji do tego powołanej... niech sami grzebią. :)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Mam małe pytanie. W jakim programie można odtworzyć zapis z gpsu? W jakim programie pokazuje kierunek w jakim był skierowany obiektyw?
Nie mogę znaleźć w wujku g. odpowiedzi na te pytania. Wczoraj byłem na małej wycieczce i z ciekawości chciałem przetestować działanie gpsu w aparacie.

z góry dziękuje za pomoc!
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
darmowe Xnview czy FastStone bez problemu pokazują pozycję.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
GeoSetter http://www.geosetter.de/en/

Pokazuje pozycję i kierunek patrzenia wraz z kątem obrazu obejmowanego przez obiektyw, a także ślady z trackera GPS.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Dziękuje bardzo! :-D
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Mógłby ktoś coś więcej napisać o problemach z działaniem lampy? Coraz częściej trafiają się takie opinie. Chodzi mi o to czy to jest coś poważnego na skalę niedoświetlania w k-30/50.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wszystko działa ok, jeśli chodzi o zdjęcia, jedynie między naciśnięciem spustu migawki a wykonaniem zdjęcia z lampą mija zauważalna chwila. Jest to ułamek sekundy, ale widać to wyraźnie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
To dość ciekawe, miałem podobny przypadek w k10d, nie wiem co zrobiłem, ale zmieniłem coś w ustawieniach i wszystko wtedy zaczęło działać normalnie. Przy okazji z K-1 lampa działa bardzo dobrze, żadnych opóźnień, nic z tych rzeczy ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ano ciekawe… Oczywiście dotyczy to tylko P-TTL, w manualu albo automatyce własnej lampy wszystko działa natychmiastowo. Testowane na AF540FGZ w pierwszej wersji, nie wiem, czy podobna sytuacja występuje w lampach wariantu drugiego (obsługujących tylko cyfrówki).
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Fenol napisał/a:
To dość ciekawe, miałem podobny przypadek w k10d, nie wiem co zrobiłem, ale zmieniłem coś w ustawieniach i wszystko wtedy zaczęło działać normalnie. Przy okazji z K-1 lampa działa bardzo dobrze, żadnych opóźnień, nic z tych rzeczy ;-)

Wyłączyłeś korekcję czerwonych oczu? ;)
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Na początek nie wiem czy to problem....
Od niedawna jestem posiadaczem K-3II i mam taki (miejmy nadzieję) "wydumany" problem. Robię zdjęcia w Rawach (PEF). Gdy próbuję obejrzeć je za pomocą programu Picasa, która jak wiadomo automatycznie podrasowuje zdjęcia, pojawia mi się coś takiego. Co dziwne wydaje mi się że "problem pojawił się po wgraniu najnowszego firmware'u, wcześniej tak nie było. W innych programach nie ma tego problemu.
[url=https://flic.kr/p/QTrab5]

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy te zsame zdjęcia w innych programach widzisz normalnie? Czy przy DNG występuje ten sam problem?
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
DNG tego nie robi. Generalnie inne programy otwierają normalnie, przy czym Xnview konwertuje do 8-bit. Digital Camera Utility 5 - otwiera normalnie. W Picasie w pierwszej chwili (kiedy jeszcze program nie zdąży podrasować), też zdjęcie widać normalnie, później się rozjeżdża.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie potrafi obsłużyć PEFa - rób w DNG lub konwertuj.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A do czego Ci Picasa, że tak głupio spytam? W innych softach czegoś brakuje?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
greentrek, bo to fajny program jest zwłaszcza gdy masz już zbudowaną ogromną bazę z tagami, oznaczonymi osobami, kolekcjami albumami itd...
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
do szybkiego przeglądania zdjęć i usuwania przy tym tych, co ewidentnie "nie wyszły" :), kiedyś używałem innego, później spodobała mi się picasa, a jak wiadomo przyzwyczajenie -ważna rzecz.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Mógłbym prosić o przesłanie jakiegoś pliku DNG który ma geotag? Chodzi mi o to czy LR 4.4 wczyta te dane. Chyba że ktoś używa tej wersji LR i mi to potwierdzi.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach