AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
Instrukcja do MX po polsku
Czy ktoś dysponuje może instrukcją do MX w języku polskim (po angielsku mam ale nie chce mi się tłumaczyć) :oops:
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Agnieszko weź MX'a na PPD to niejeden Ci wytłumaczy zasady jego działania
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
AgikoS napisał/a:
Czy ktoś dysponuje może instrukcją do MX


Nie ma prostszego do obsługi korpusu :evilsmile: ale rozumiem Kolegów rwących się do pomocy :mrgreen:

Czy masz z czymś konkretnym problem?
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
wezmę, wezmę, mam nadzieję, że do tego czasu go trochę ogarnę (wczoraj udało mi się go otworzyć i załadować film). Małymi kroczkami i z instrukcją po angielsku opanuję obsługę aparatu. Ale na PPD wezmę go ze sobą :mrgreen: . Wezmę "wsystkie tsy" aparaty jakie mam.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
AgikoS, nie bierz wszystkich - statystycznie i tak będziesz miała około 3,83 aparatu
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
Jakie baterie są dobre do aparatu (właśnie odkryłam, że są potrzebne :roll: )?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
na kapselku powinnas mieć napisane - LR44 ?? nie pamiętam...

[edyta]

miałem rację ;-)

LINK
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Baterie LR-44, spotykana również jako AG-13 jak i pod kilkoma innymi nazwami, ciągle produkowane i masa zamienników do dostania za złotówkę i mniej.
W MX potrzebna TYLKO do zasilania światłomierza, migawkę masz sterowaną mechanicznie i działa również bez baterii. Sprawdź gąbkę pod lusterm, na bank skapcaniała i zabrudzi Ci matówkę, trzeba wymienić. Podobnie sprawdzić uszczelnienie pokrywy tylnej, raczej też do wymian, to zrobisz sama w 15 minut, potrzebne materiały pewnie masz całkiem nieświadomie w domu :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Grzechotnik napisał/a:
masa zamienników do dostania za złotówkę


Z własnych doświadczeń odradzam te najtańsze za 1 zł. Padają po 5-6 miesiącach ...nieużytkowania aparatu. Niektóre nadal potrafią się rozlać. Warto brać alkaliczne albo litowe ( jedna zamiast dwu LR 44) - jak znajdę zapodam typ.
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
pawgra napisał/a:
na kapselku powinnaś mieć napisane - LR44
Sprawdzę później bo aparatu nie mam ze sobą. Kupię baterię jeszcze dzisiaj :mrgreen:
Grzechotnik napisał/a:
Sprawdź gąbkę pod lustrem, na bank skapcaniała i zabrudzi Ci matówkę, trzeba wymienić. Podobnie sprawdzić uszczelnienie pokrywy tylnej, raczej też do wymiany
Dzięki za informacje. Aparat kupiłam z dobrych rąk, wiem, że jest sprawny i ma wszystko jak trzeba :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Litowe 2xSR/LR 44 to CR-1/3N lub odpowiednio : DL 1/3N , K 58L. 2-3 lata spokoju o zasilania.
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
już rozkminiłam aparat na tyle, żeby robić zdjęcia. Byłam dzisiaj W, a w zasadzie ZA, Skarżyskiem-Kamienna (przejeżdżając przez zawsze spoglądam z sentymentem na dom dziadków, który należy już od dawna do kogoś innego - heh :cry: ) nad Kamienną (w okolicy Michałowa). Szum rzeki, pitolenie ptaków, stukający dzięcioł i kukułka - to jest to co lubię. Tak naładowałam akumulatory, że wracając nie denerwowali mnie niedzielni kierowcy na drodze.
Znowu wrócę, bo szukam śladów (pewnie mieszkańcy wiedzą, gdzie to jest) czwartego młyna.
MX dziś w użyciu.
 
Tomasz.h  Dołączył: 17 Lis 2014
Witam

Właśnie dostałem MXa. Super aparat, ale nie mogę rozgryźć światłomierza i tu chciałem się poradzić szanownych kolegów i koleżanek. Na razie testuję i oglądam aparat bez ładowania kliszy, czy światłomierz wtedy działa prawidłowo? Cały czas świeci się górna czerwona dioda, po wciśnięciu spustu do połowy. Jak powinienem mierzyć światło przy pomocy tego światłomierza?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Obecność kliszy nie ma nic wspólnego z działaniem światłomierza. Musisz tylko pokrętłem na górnej pokrywie ustawić odpowiednią czułość filmu.
Pomiar światła może pokazać pięć pozycji:
- górna czerwona dioda - światła dużo za dużo
- górna różowa dioda - światła trochę za dużo
- środkowa zielona dioda - światło jest OK
- dolna różowa dioda - światła trochę za mało
- dolna czerwona dioda - światła dużo za mało
Ot i tyle.
 
Tomasz.h  Dołączył: 17 Lis 2014
Wszystko to zrobiłem, ale niestety pali się wyłącznie górna czerwona dioda.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Jaką masz ustawioną czułość filmu, jaki obiektyw, czas i przysłona?
 
Tomasz.h  Dołączył: 17 Lis 2014
ISO 400, Pentax SMC M 135/3.5, f/5.6, 1/60
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Tomasz.h, po ciemku? Albo w oswietlonym pomieszczeniu zwykłymi lampami/ żarówkami? Stanowczo za mało światła. Ustaw czas 1s i zobacz co się dzieje.
 
Tomasz.h  Dołączył: 17 Lis 2014
Niestety nic. Cały czas świeci się górna czerwona dioda. A zdaje się że ona sygnalizuje prześwietlenie? Tym bardziej niemożliwe...
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Może jednak rzeczywiście światłomierz uszkodzony?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach