adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Poważnie pytam, mniejsza o miasto.

 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
To typowe teksty na tym forum!
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
adk11 napisał/a:
znajomy wyjeżdża do stanów dokladnie do miasta Troy, tutaj pytanie opłaca się stamtąd przywozić aparat, mowa o k3 :?:


To zależy, czy znajomy potrafi oszukać celników...
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Cytat
Lampa odpada, już teraz mi żona psioczy że dużo jest targania sprzetu.

Kup żonie dobry plecak, skoro dźwiga, to niech ma wygodnie :evilsmile:

Co do lampy - jak światło paskudne, to superjasny obiektyw i hipersuper ISO niewiele da,
na zewnątrz sytuację uratuje duża blenda, o ile ma kto potrzymać i do tego jeszcze umie,
ale ja jestem starej daty i uważam, że lampę warto zawsze mieć pod ręką ;-)
 
adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Kuba Nowak, myśle że to nie problem. Pytanie czy gra warta świeczki.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
adk11 napisał/a:
Kuba Nowak, myśle że to nie problem. Pytanie czy gra warta świeczki.
Nie wiem, czy amerykańska gwarancja nadal działa w Europie, ale nawet jeśli, to tylko przez rok. Jeśli jednak gwarancja nie jest dla Ciebie problemem, to opłaca się i to zazwyczaj bardzo.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
ADestroyer napisał/a:
tomek_j napisał/a:
a gdzie tak spada? Obserwuję ceny K-3 od kilku miesięcy i są stale na poziome ok 3800PLN. Może coś przeoczyłem?


B&H Photo Video. Obecnie $799.00, a ze stówkę jeszcze poleci. ;-)


było przerabiane
800$ K-3
przesyłka 122$
razem 922$
plus VAT23% daje 1134$
dolar po kursie 3,63 daje 4116PLN

kupowanie bez kombinowania z giftami z USA się nie opłaca, bo K-3 można kupić u nas za 3800 bez proszenia i z gwarancją .
No chyba,że robię jakiś błąd w obliczeniach i można kupić w USA za 3000PLN
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obecnie wybrałbym K-S2 tylko poczekałbym jeszcze aż trochę stanieje...
Chyba że musi być opcja nisko kosztowa to K-50 też wystarczy.

K-3 to już przeżytek jak jest K-3 II ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
było przerabiane
800$ K-3
przesyłka 122$
razem 922$
plus VAT23% daje 1134$
dolar po kursie 3,63 daje 4116PLN
Mało uważnie czytasz:
adk11 napisał/a:

Dowiedziałem się właśnie, że znajomy wyjeżdża do stanów dokladnie do miasta Troy, tutaj pytanie opłaca się stamtąd przywozić aparat, mowa o k3.

Do tego $800 to jest cena z gripem, który normalnie kosztuje $120, nie wspominając o tym ile kosztuje w PL.

[ Dodano: 2015-05-04, 14:05 ]
Markus napisał/a:
Obecnie wybrałbym K-S2 tylko poczekałbym jeszcze aż trochę stanieje...
Mając do wyboru K-3 i K-5II w podobnej cenie? Słaby wybór...
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
Mało uważnie czytasz:.......

Czytam uważnie i nie odpowiadałem na ten post tylko ADestroyer'a

Generalnie dalej uważam, że kupowanie w USA z opłacaniem wszystkiego co ma być opłacone nie jest jakimś tam super zakupem. Zjada wszystko VAT, koszty przesyłki i ew inne opłaty (np celne) . Co do cła to nie jestem pewien i dlatego pominąłem w wyliczeniach.
Co innego jak ktoś znajomy/ktoś z rodziny przywiezie K-3 z gripem za 800$. To jest super okazja i chętnie bym skorzystał nie patrząc na gwarancję. Tyle,ze ja nie mam znajomych/rodziny, którzy by to zrobili i mogę kupić tak jak napisałem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-3 i K5II mają tylko nieco lepsze matryce... i 14-bitowe rawy.
AF ten sam co K-S2 tylko brak ruchomego ekranu ale za to górny wyświetlacz.
Wybór nie jest łatwy ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Generalnie dalej uważam, że kupowanie w USA z opłacaniem wszystkiego co ma być opłacone nie jest jakimś tam super zakupem. Zjada wszystko VAT, koszty przesyłki i ew inne opłaty (np celne) .
No, ale nie było mowy o takim zakupie. A przywieźć osobiście, czy przez znajomego się zawsze opłaca.

[ Dodano: 2015-05-04, 22:09 ]
Markus napisał/a:
AF ten sam co K-S2
No nie, K-3 ma ogólnie lepszy AF, a i matryca z K-S2 jest najsłabsza z tych trzech (choć wciąż przyzwoita).
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
jaad75 napisał/a:
No nie, K-3 ma ogólnie lepszy AF, a i matryca z K-S2 jest najsłabsza z tych trzech (choć wciąż przyzwoita).


Swoją drogą, czy wiadomo od czego zależy ograniczenie przetwarzania do 12-bitów? Czy to przetworniki są okrojone, czy też raczej programowo obcina się mniej znaczące bity? Nie wiem czy jest jakiś sprzęt z 20MPix matrycą Sony zapisującą 14-bitowy RAW. W 16MPix wersji Pentax stosował warianty: K-30/K-50: 12 bit, natomiast K-5/II/IIs: 14 bit. To chyba były podobne (takie same?) matryce...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
kerrad, z tego co mowili w którymś z wywiadów, PRIME M radzi sobie tylko z 12-bitowymi danymi. ADC w Exmorach są na matrycy i nie sądzę, żeby były fizycznie różne, choć na tym 20MPix sensorze może faktycznie są tylko 12-bitowe - nie znalazlem żadnych danych na ten temat, do tego ta matryca jest stosunkowo wolna, co może świadczyć o tym, że od początku była tworzona z myślą o budżetowych modelach, więc 12-bitowe ADC wpisywały by się w takie założenia dość dobrze.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
jaad75 napisał/a:
(...) choć na tym 20MPix sensorze może faktycznie są tylko 12-bitowe (...)


Może tak być. Nie jest wykluczone, że 20-tka jest od razu przygotowana jako tańsza wersja z 12-bitowym przetwornikiem.

W ogóle ostatnio obserwuje się utajnianie danych o elementach elektronicznych. Kiedyś był producent podzespołów i publikował dane techniczne tego co produkuje. Nie mówię już nawet o tym, że gotowy sprzęt powszechnego użytku miał zwykle dołączaną dokumentację techniczną (no może nie dotyczyło to aparatów fotograficznych, ale RTV jak najbardziej).

Teraz wszystko jakieś tajemnicze się zrobiło – w efekcie ludzie rozbierają aparaty i sprawdzają jaką matrycę dali, kto ją mógł produkować i w jakiej technologii. W sumie dla użytkownika nie jest ważne co siedzi w środku, jeśli efekty są dobre. Ale mimo wszystko czasem chciałby się coś więcej wiedzieć...
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kerrad napisał/a:
W ogóle ostatnio obserwuje się utajnianie danych o elementach elektronicznych. Kiedyś był producent podzespołów i publikował dane techniczne tego co produkuje.
I nadal tak jest jeśli podzespół ma być masowo dostępny. Jeśli jednak jest produkowany na zamówienie albo wymagane jest podpisanie umowy to szczegółowe dane techniczne nie są dostępne. Dawniej też tak było.
kerrad napisał/a:
Nie mówię już nawet o tym, że gotowy sprzęt powszechnego użytku miał zwykle dołączaną dokumentację techniczną (no może nie dotyczyło to aparatów fotograficznych, ale RTV jak najbardziej).
Chyba w Polsce za komuny bo w krajach zachodnich serwis też był dodatkowym biznesem i dokumentacja techniczna była limitowana przez umowy i/lub sprzedaż.
kerrad napisał/a:
Teraz wszystko jakieś tajemnicze się zrobiło
Ochrona przed konkurencją.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Może tak być, szczególnie że matrycy APS-C raczej nie uda się kupić w firmie handlującej podzespołami elektronicznymi. To jednak coś tłumaczy.

Co do dokumentacji PRL-owskiego sprzętu RTV - do dzisiaj mam schematy elementów wieży Diora, którą posiadał ojciec. Widać taka otwartość dokumentacji już nie wróci.

Jeśli chodzi o fotografię, kiedyś kupowało się dany film KODAKA, AGFY, FUJI, ORWO czy FOTONU (pamiętam jak przez mglę!) - dzisiaj mamy matrycę CMOS lub wcześniej CCD, której szczegółowe parametry zgadujemy i analizujemy.

Nic - taki OT wyrósł...
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kerrad napisał/a:
Nic - taki OT wyrósł...
Spoko, ten OT jeszcze jest jest malutki. ;-)
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Mam podobny dylemat - wybór nowego aparatu. K-50 już tanie, K-S2 jeszcze drogie, K-3 też staniało ale jak dla mnie to jednak trochę dużo kosztuje. Nie zgodzę się jednak w kwestii K-5II/K-5IIs. Pierwszy już nie jest dostępny (nowy) a drugi zbliżony do ceny K-3.
Mam pytanie odnośnie K-50, podobnież obsługuje Flu Card, jaka jest funkcjonalność tych kart?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-50 obsługuje eye-fi ale moim zdaniem to zbędny bajer a karty są zbyt drogie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach