adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Sorki blesso :), dziś dałem do serwisu k10 zobaczymy czy będzie poprawa, chyba na razie zdecyduję się na sam obiektyw sigme 17-50, dalsze decyzje będą po odebraniu aparatu z serwisu.
Blesso jakie masz body?
Ktoś z okolic Nowego Sącza ma k5ii lub k3?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
K-2S


Lepsza rozdzielczość i brak filtra AA. Plus WIFI i NFC jeżeli jest podpięty do różnych społeczności i chce ad hoc się pochwalić tym co zrobił.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Troszkę ogrzeję temat, a przy okazji coś napiszę, bo mnie dawno na forum nie było...Moja córka rosła i podbierała mi mojego Kiksa, więc powstał pomysł, by urodzinowo kupić jej coś na "odczepkę" ;) . Pułap wydatku został określony na 2500,-, ale jako że to pieniądze bankowe, delikatnie mogę przekroczyć. Zacząłęm patrzeć i mam rozterki pomiędzy k-50 a K-S2. Przyjąłem założenia:
- cena - niestety ogranicza,
- nie chcę zmieniać systemu, moje serce pentaxowe ;)
- ma być biały...takie ma gusta...
- mam szkiełka - jak w stopce, będzie mogła skorzystać,
- nie chcę powielać: body + dwa szkła, jak to ja kupowałem, wolałbym z czymś, czego nie mam ( ..też chcę skorzystać ;) )
- kombinowałem z 18-135 bo też szczelne i dla niej najbardziej uniwersalne, ale koszt wychodzi >3tys. :( ,
- myślałem o jasnej Sigmie/Tamronie 17-50, ale też wyjdę poza budżet...
- K-S2 w ogóle wyklucza kombinowanie, bo nawet z kitem 18-55 będę poza budżetem...ale ciągnie jednak uchylny ekran, wifi, i lepszy AF....
Na dziś dzień obstaję przy k-50, ale martwi mnie, że ceny (poza kitowym kompletem) wcale na kolana nie rzucają. W dodatku w Poznaniu aż mdło od oferty C/N, a K-50tki nawet do ręki wziąć nie ma gdzie...(wczoraj byłem w EuroAgd i Fotojokerze)...

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maxthebest napisał/a:
(wczoraj byłem w EuroAgd i Fotojokerze)

W EuroAgd można zamówić, obejrzeć i ewentualnie zrezygnować z kupna, Fotojoker od wielu lat nie handluje Pentaksami.
 
wedkarz8  Dołączył: 22 Lis 2009
Witam.

Jest fajny zestaw , ale czarny.
http://allegro.pl/ShowIte...ef=last-visited

[ Dodano: 2015-10-21, 10:28 ]
Oj , chyba był :oops:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Spróbuj obdzwonić winmar i digital24 jeżeli szukasz na miejscu w Poznaniu
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
maxthebest, K-S1 jest teraz w znakomitej cenie. Biały to już w ogóle...
Lampki w gripie załatwiły tę promocję ;-) A przecież to nowoczesny i wypasiony amatorski aparat. Nic, tylko brać.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
opiszon napisał/a:
Spróbuj obdzwonić winmar i digital24 jeżeli szukasz na miejscu w Poznaniu

Dzięki, opiszon, za wskazówki, z Digitala właśnie wróciłem, niestety zapomnij - tylko na zamówienie :-/ . Mówili mi, że mieli kłopoty ze współpracą z dystrybutorem, kiepska była i teraz tylko na zamówienie i to po wpłacie zadatku..
Ryszard, K-S1 w ogóle zignorowałem, skoro jest już drugie wdanie..Przyjrzę się i zerknę na różnice z następcą..
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
maxthebest napisał/a:
K-S1 w ogóle zignorowałem, skoro jest już drugie wdanie..Przyjrzę się i zerknę na różnice z następcą

K-S2 to nie jest "drugie wydanie" K-S1, tylko wyższy model w ofercie Pentaxa.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
lukarch napisał/a:
maxthebest napisał/a:
K-S1 w ogóle zignorowałem, skoro jest już drugie wdanie..Przyjrzę się i zerknę na różnice z następcą

K-S2 to nie jest "drugie wydanie" K-S1, tylko wyższy model w ofercie Pentaxa.

następcą "z nazwy".. ;)
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
K50 z 18-135 mniej wiecej sie powinienes zmiescic (2800? - normalnie zdekompletowany 18-135 stoi kolo 1.5k wiec w ten sposob patrzac cena nie jest najgorsza)... Chcialbys sprawdzic cos szczegolnego podczas macania? Jesli chodzi o ergonomie to przynajmniej w mojej ocenie wygrywa z KS2 (ale chyba nie tylko mojej). Sam mialem brac KS2 ale po organoleptycznej ocenie skonczylem z K50 (budzet nie mial w tym zestawieniu znaczenia)
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
no i klepnięte....jednak biały K-S2 z kitowym zoomem + akcesoria (karta 32GB, statyw, torba)...Zmieściłem się w 2900,-. everand, nie dałbym rady w zestawie K-50 + 18-135 zapłacić mniej niż 3100 z dostawą...a nominalnie taki komplet to ~3300,- chyba...Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi...Teraz tylko chyba w suplemencie zakupię z allegro drugi aku, a później będę się rozglądał za jakąś stałką (pewnie 35mm)...
 

Darthproof  Dołączył: 01 Mar 2015
W x-komie jest K-50 z 18-135 w cen ie 2999 plus darmowa dostawa...
No ale już po ptakach ;)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
maxthebest napisał/a:
K-S2 z kitowym zoomem


Wersja RE? :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
x4rd napisał/a:
Lepsza rozdzielczość i brak filtra AA. Plus WIFI i NFC jeżeli jest podpięty do różnych społeczności i chce ad hoc się pochwalić tym co zrobił.

Za to w K-S2 RAWy 12 bit i pewnie nieco mniejsza dynamika matrycy niż w K-5. Nie wiem jak tam kolega RAWy mocno ciśnie, może mieć to znaczenie.

Wracając do szybkości AFu, to posiadaczom "krów" w stylu 70-300/55-300, FA 50 itp bez IFa polecam zastanowić się nad K-S2 - silnik jest jeszcze mocniejszy niż w K-7/5.
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
maxthebest napisał/a:
nie dałbym rady w zestawie K-50 + 18-135 zapłacić mniej niż 3100 z dostawą...

hm... to już nie istotne, ale ceneo podaje 4 sklepy z kwotą <=2710... Niemniej jednak wybór jak najbardziej dobry :)
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Cytat
ceneo podaje 4 sklepy z kwotą <=2710... Niemniej jednak wybór jak najbardziej dobry :)

...biały?? z 18-135??...mi wyświetla jedynie >3tys...: http://www.ceneo.pl/25045... biały + 18-135
 

68h4d  Dołączył: 14 Gru 2009
WuWu84 napisał/a:
x4rd napisał/a:
Lepsza rozdzielczość i brak filtra AA. Plus WIFI i NFC jeżeli jest podpięty do różnych społeczności i chce ad hoc się pochwalić tym co zrobił.

Za to w K-S2 RAWy 12 bit i pewnie nieco mniejsza dynamika matrycy niż w K-5. Nie wiem jak tam kolega RAWy mocno ciśnie, może mieć to znaczenie.


Proszę o konkretne pliki k-S2 / K50 12 bit vs k5/k30 14 bit a nie teorię.
W dobrych warunkach i w gorszych.

Bo z tego co można faktycznie się doszukać w sieci to dopiero ekstremalne forsowanie ciemności daje jakieś korzyści z nadmiaru bitów.
http://www.nx101.com/12vs14.html ;]
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Pucha dotarła, ale formalna odsłona ;) będzie w weekend, czyli w urodziny. Póki co, tak na szybko, to, co mi się bardzo podoba, to o wiele szybszy AF niż w moim kiksie, bardzo jasny i czytelny wizjer. Kitowy 18-55 troszkę jak zabawka przy tym starym, z przeprojektowaną optyką (żeby go rozłożyć do pozycji roboczej, trzeba wcisnąć mały czarny przycisk blokady na pierścieniu). Z pierwszych niepowodzeń: nie udało mi się uruchomić w sofcie Image Sync podglądu LV (ikona pozostaje szara), mogę jedynie pstryknąć fotę w ciemno, miałem kłopot ze współpraca FA50, ale to raczej wina obiektywu i...skrzywionego bagnetu (!!), bo zauważyłem, że jest on przechylony do środka i przywiera do sąsiedniej części metalowej (pozostałe obiektywy mają bagnet prosty)..W ogóle ten obiektyw i na kiksie ciężko się zatrzaskiwał zawsze...Szukałem też możliwości zdefiniowania "zielonego przycisku" i nie znalazłem..W kiksie robiłem nim próbne foto z histogramami i korygowałem ekspozycję w ten sposób, tu trzeba będzie inaczej to ogarnąć...(może ktoś podpowie laikowi, jak najszybciej to zrobić)...I jeszcze jedno pytanie...Wczoraj zrobiłem nieśmiałą próbę kiksem z nocnym niebem, niestety przy pełni...ale przy okazji napstrykałem trochę rawów. Do obróbki posłużyłem się UFRaw-em...Ktoś podpowie laikowi, czy wybór dobry i czy może jest coś innego, lepszego, przyjaźniejszego?...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
maxthebest napisał/a:
Do obróbki posłużyłem się UFRaw-em...Ktoś podpowie laikowi, czy wybór dobry i czy może jest coś innego, lepszego, przyjaźniejszego?...
http://www.dxo.com/de/digitalphoto - podajesz mail i otrzymujesz link do downloadu oraz kod aktywacyjny DxO OpticsPro 8 Elite Edition. Ta wersja nie jest najnowsza (K-S2 nie obsłuży), ale IMO program wart przetestowania.
Z darmowych jest np. RawTherapee

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach