piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
  Epson Perfection V500 Photo
Co myślicie o tym skanerze? Czekam aż w polskiej sieci dystrybucji pojawi się Plustek Opticfilm 7300 (według informacji otrzymanych od plustek.pl będzie on dostępny pod koniec sierpnia :-) ), a tu tymczasem we wrześniu ma być dostępny nowy płaszczak Epsona ze średniej półki w podobnej cenie. I teraz mam mały dylemat. Płaszczak zawsze jest trochę bardziej uniwersalny, poza tym ten model ma diodki zamiast lampy i całkiem niezłe parametry - pytanie czy tylko na papierze :?:
Czy użytkownicy płaskich skanerów Epsona mogliby się wypowiedzieć na ile podawane w specyfikacjach parametry, np. gęstości optycznej pokrywają się z rzeczywistością?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co do Epsona, to o jego jakość nie trzeba się martwić. Przymierzam się do niego w 4. kwartale 8-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
piotrecius, obstawiam w ciemno, że będzie git. Ja mam 350-kę, rzuć okiem tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5910
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dzięki za odpowiedzi, czytałem już Twój wątek bEEf - :-B .
V500 jest dość świeży (nie znalazłem o nim niczego na Polskiej stronie Epsona) - poczekam na pierwsze testy. Gdyby ktoś trafił na jakieś porównanie to proszę tu zahaczyć linkę.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
tak z innej beczki czy tam OT

wpiszcie w google w zakladce grafika "Epson V500" i zobaczcie prawa strone 3 linijki miniaturek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
O w mordę jeża :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, - gartuluje....
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ciekawe, czy po takiej reklamie , ktoś jeszcze tego Epsona kupi ? :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf, - gartuluje....

A dziękuję, a zobaczcie jeszcze, kto jest niżej ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
A dziękuję, a zobaczcie jeszcze, kto jest niżej
- no wlasnie ale jest nizej.... :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No nie wiem- u mnie wyświetla się obok. :-P
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
ee u mnie tez obok, ze tak nazwe ida leb w leb :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jakiś spisek musi być ;-) bEEf już ma Epsona, to mu się należy, ale ja się dopiero przymierzam....
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja mam epsona 4490 i sobie chwale, jak na razie.

Mam tylko 1 klopot ze skanowaniem malego obrazka; skaner skanujac srodkowe czesci kazdego pasku (najczesciej 3 i 4a klatka)czesto skanuje z irytujacym bledem - sa to owalne, podluzne paski w tonacji odbiegajacej od oryginalu. Wynika to z roznej odleglosci glowicy skanera od filmu.

probuje temu zaradzic poprzez prostowanie filmu, ale narazie nie zdaje to egzaminu; nastepne filmy po wywolaniu zamierzam suszyc wygiete, tak zeby film sie nie wyginal.


moze ktos mial cos podobnego i jakos sobiez tym poradzil ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ja się zapytam, czy warto inwestować w Epsona Photo 2400? Jest jakoś zadziwiająco lepszy, fanjiejszy, wygodniejszy niż taki v350?
W ogóle to jakimi skanerami za +/- 500 warto sobie zawracać głowę?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Na ceneo.pl jest już oferta na Epsona V500 ale przyznam, że nie spodziewałem się takiej ceny - raczej coś około 700-800 zł :-( . Chyba jednak zdecyduję się na Plusteka 7300.
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Mnie też cena europejska wyrwała z butów. Dlatego zdecydowałem sie na zakup V700 ze stanów :mrgreen: . Najgorzej, że jeszcze dłuuuuga droga zanim dotrze do mnie. A już by się chciało zobaczyć go w akcji...
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Czy jest już jakiś szczęśliwy posiadacz V500?
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
Rarog, jak spisuje Ci się V700 przy skanowaniu małego obrazka? Mam do zeskanowania 2000 slajdów i szukam czegoś czym będe mógł to zrobić. Myślałem jeszcze o dedykowanym Nikonie V ED (LS-50).
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie mam wprawdzie żadnej styczności z Epsonem ani Nikonem ale będąc na Twoim miejscu brałbym Nikona. Negatywy nie jest trudno poskanować nawet Plustekiem, którego posiadam ale już ze slajdami pojawiają się kłopoty - zwłaszcza gdy były błędy ekspozycji. Z opinii i porównań w sieci wynika, że w tym Nikonie jest możliwość sprzetowej zmiany ekspozycji - można mocniej lub słabiej przeświecić materiał. Nie wiem jak jest w Epsonie ale mój Plustek daje tylko możliwość zmiany ekspozycji softem (Silverfast) i często nie wystarcza to, żeby wydobyć szczegóły z cieni slajdu - poza tym przy gięciu krzywych łatwo skaszanić kolory. Jeżeli stać Cię taraz na Nikona to nie zastanawiaj się ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach