dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
  Pentax MX - nie działa światłomierz
Witam serdecznie,

Właśnie sprawiłem mojemu Pentaxowi MX prezent w postaci dwóch przyjaciół o ogniskowych 28 i 135mm, wyciągam go z szafy, włączam, a w wizjerze ciemno! Światłomierz nie działa! :shock: Po wymianie baterii to samo :shock: :shock:

Polaryzacja sprawdzona, blaszka podgięta, żeby na pewno stykała - zero odzewu.

Czy to już koniec? Opłaca się oddawać do serwisu (gdzie we Wrocławiu?), czy lepiej polować na "nowy" korpus na alledrogo? Wolałbym zostawić ten bo jest rozkosznie potłuczony, taki z duszą i po przejściach :-D . I mój...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przeczyść styki, pozbądź sie nalotu na blaszce od baterii. Trzymam kciuki.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Trzeba by go sprawdzić, samo z siebie rzadko coś się psuje zwłaszcza w MX a jak już to raptem dwie rzeczy. Serwis MX wyjdzie drożej niż jego zakup, ale jest wyjście jakby co i tańsze.
Tak się składa żem też we Wrocławiu więc dawaj go do mnie, zobaczymy co i jak, a nawet jak się nie uda, to mam gdzieś odłożonego sprawne bebechy MX, też po przejściach bez dźwigni, pogięte pokrywy itd, ale o ile pamiętam całkiem sprawny, więc wymienić można bebechy, przełoży się górną i dolna pokrywę wraz z dźwigniami i fizycznie dalej będzie Twój rozkosznie potłuczony.
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
Dziękuję za odpowiedzi.

Tref
Jakoś nie przyszło mi do głowy przeczyszczenie styków, zaćmienie kompletne musiało mnie ogarnąć, może przez te łzy w oczach.

Grzechotnik,
Przeczyszczę styki i sprawdzę. Jak nie ruszy to się odezwę na priv
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
No i niestety się nie podniósł, a kupiony był specjalnie małooelektroniczny, żeby możliwość awarii była jak najmniejsza.
Trzeba się zwrócić do specjalisty...

[ Dodano: 2015-05-09, 06:29 ]
MX zreanimowany dzięki pomocy kolegi Grzechotnika (dzięki bardzo :-B ). Przyczyną był jednak brak przewodzenia, doczyszczanie spirytusem okazało się zbyt mało skuteczne. Po wymianie zatyczki na bardziej przewodzącą światłomierz ruszył

Dziekuję wszystkim za sugestie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach