Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
One by Wacom M w Biedronce za 149 zł
Tablet graficzny One by Wacom znowu z Biedronce w rozmiarze M w cenie 149 zł. Specyfikacja na http://www.biedronka.pl/p...-one-by-wacom-m
Oferta od 14.05.2015
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Mam wersję S ,ale jakoś nie mogę się przyuczyć do obróbki z jego użyciem.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
O, dobrze, że nie widziałem tego wcześniej, bo jeszcze bym kupił, bo akurat przejeżdżałem rano koło Biedronki. Ale tak żeby specjalnie jechać, to mi się nie chce, bo mi to chyba tak naprawdę niepotrzebne.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zanabylem. Nie mam porównania do niczego innego jak mysza.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Też mam. Bez napinki podjachałem do pierwszej z brzegu i leżał jeden. Za takie piniendze szkoda było nie wziąć.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja wracając z pracy zajrzałem do trzech i mogłem jedynie baner reklamowy zobaczyć.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Też kupiłem. (przez Was :-) )
Podłączony do komputera (+-Debian + KDE) od razu zadziałał jako myszka.
Powalczę potem ze sterownikami żeby poziomy nacisku rozpoznawał.
Nie używałem wcześniej, ale po 15 minutach zabawy, maskowanie czy rysowanie wzorków (takich jak na nudnych spotkaniach czy lekcjach) szło mi dużo lepiej niż myszką, choć dalej mam czasem problem z tym, że róg ekranu jest na rogu tabletu.
No i jest duży! Trzeba się nieźle na namachać żeby po przekątnej przejechać.
2 biedronki w których byłem miały po 1 sztuce. W jednej ktoś kupił wcześniej, w drugiej ja kupiłem po pracy. Tak na prawdę to mi też niepotrzebne, ale fajne :-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
barmiska napisał/a:
choć dalej mam czasem problem z tym, że róg ekranu jest na rogu tabletu.

Niezłe to jest. Ciągle odrywam łapę do góry i cofam a to tak nie działa (jak w myszce :-P ). Ale wielkość obszaru można sobie zdefiniować. Zapodałem szybko jakąś fotkę w PS i jak dla mnie bajka. Guziczek i mam wielkość pędzla, dociskiem reguluję sobie intensywność, nie trzeba próbować ile procent krycia ustawić, guziczek nad narzędziem i rozwijają się jego opcje itd . Chociaż moja połówka stwierdziła:"...i to wszystko? to to nie ma ekranu?... :roll: " mi pasuje. Korekta facjaty dużo szybsza i wygodniejsza niż mychą. :mrgreen:
Dzidziu duży :-B za info.
Po prostu się przeproszę z PS-em, już mocno zakurzonym, bo LR prawie w zupełności wystarczał.
Chyba że odkryję jakie tajemne moce tablecik wykazuje we współpracy z LR, ale to jutro.

 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Dzidziu duży :-B za info.

Dzięki :)

Sam mam tablet z poprzedniej akcji w stonce w rozmiarze S. Chwilowo się kurzy w pudełku, bo nie chce mi się posprzątać na biurku :evil:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Świetna rzecz do robienia ręcznego jakichś twórczych krzywych dla np broszur czy kalendarzy, tudzież reklam. Corel draw niezbędny. Z nim skrzydła się otwierają najbardziej.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Corel??? Ktoś jeszcze w ogóle tego używa?
Tablet, to przede wszystkim programy malarskie (ArtRage, Painter, Sketchbook, czy darmowy MyPaint). W dalszej kolejności precyzja przy obróbce zdjęć, retuszu i raczej dopiero na końcu programy wektorowe. Ale do składu (InDesign) nie ma sensu...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ojej przecież ja nie twierdzę, że do składu potrzebuję tablet czy corela, a program mi służy do ładnego przechwytywania tego co chcę narysować, czy napisać. Wypróbuję podane programy przez Ciebie i zobaczę jak to się ma do Corela.

[ Dodano: 2015-05-15, 11:02 ]
Darmowy mypaint jest lepszy od corel przy ręcznym pisaniu nie mówiąc o rysunku. Dzięki za podpowiedź.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Jak się Wam pracuje na tabletach piórkowych? Sprawdzają się w obróbce? Jesteście zadowoleni lub NIE?
Zastanawiam się nad zakupem, ale wcześniej styczności nie miałem z tym cudeńkiem. Nie wiem czy będzie do dobrze zainwestowany grosz.
Maskowanie myszką w PS trochę zaczyna męczyć nadgarstek.
Poprosiłbym o Wasze opinie po dłuższym czasie użytkowania. A może komuś przeszedł zapał na tablet i chciałby się pozbyć?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na zmęczony nadgarstek polecam myszkę pionową
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Kupiłem w maju ten One by Wacom M, używam jak robię coś więcej niż "usuwanie kurzu z matrycy".
Nie za często (bo nie za często robię coś więcej) ale jak już używam, to bardzo miło :-)
NIestety nawet mnie zaczęło brakować gumki z drugiej strony piórka, nie wiem czy to wina piórka czy budżetowego modelu który musi być jakoś ograniczony w stosunku do droższych braci. (jeśli to wina piórka, to pewnie bym kupił takie z gumką)
Również fajnie byłoby mieć przyciski, a ten One nie ma (tablet, bo piórko ma).
Mimo tych "wad" uważam że dobrze wydałem te 149zł :-)

Pzdr.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Kolejna edycja One by Wacom M w Biedronce od 16-ego listopada.
169zł

Gazetka strona 43
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tyle samo kosztuje w tej chwili w Mediaexpert. Kupiłem wczoraj.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Dada, rozmiar M?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A nie pamiętam. I nie sprawdzę, bo leży 60 km dalej. Chyba tak.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Pytam, bo na stronie według specyfikacji obszaru roboczego sprzedają S'kę
http://www.mediaexpert.pl...tab_description

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach