wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Coś pomiędzy 20 a 24mm więc pewnie 24 mm
Cześć.
Proszę o pomoc. Bo trochę nie mogę się odnaleźć.
Rzecz w tym że poszukuje manualnego obiektywu w okolicach 24mm i jasności 2.8.
Poniżej tego siedzi samyang 16 mm powyżej FA31, ale brakuje czasem czegoś małego pomiędzy.
Jakby ktoś miał jakieś pomysły i jakby słyszał przy okazji że gdzieś jest coś na allegro (teraz tam siedzi sigma XG - nie mogę znaleźć sensownych informacji, beroflex tak samo i za drogi zeiss.
Pozdrawiam
Piotr
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to już druga dzisiaj próba "giełdy" - wcześniej było ogłoszenie sprzedaży

trzeciej nie będzie, prawda ?
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Drogi Opiszonie,
Czyżby obecnie było w ogólne zabronione pisanie że coś gdzieś jest do sprzedaży? albo że ktoś coś chce kupić?

Ten post Panie o przerażająco wielkiej ilości postów, nie jest to próbą giełdy tylko efekt tego że nic nie ma na rynku ciekawego.
A nie wiem czego szukać. Nie mam ciśnienia żeby dostać coś od ludzi tu zaraz. Ale parę nowych numerów chętnie bym dostał i czatował.
Tak wyrwałem w zeszłym tygodniu Hoye 200mm f3.5 na allegro.
Tak więc Panie Opiszonie proszę nie grozić. Prawda?

zamiast tego zapodaj namiary :) przy Twojej ilości postów powinieneś znać wszystkie wątki na forum w 100%
doczytałem że ktoś tam sugeruje sigmę superwide 24mm.
Bo jak czytam to pentax ma dużą dziurę w tych ogniskowych.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jeżeli najpierw dajesz informację o tym, że na allegro jest na sprzedaż obiektyw tilt, z sugestią że można sprawdzić go w krakowie, a sprzedający ma nick brzmiący podobnie do twojego, to nie dziw się reakcji -

wanakamura napisał/a:
Czyżby obecnie było w ogólne zabronione pisanie że coś gdzieś jest do sprzedaży?

zawsze było - patrz punkt 6 regulaminu


wanakamura napisał/a:
Tak więc Panie Opiszonie proszę nie grozić. Prawda?
a czy ktoś gdzieś groził ?

jak będziesz wrzucał ogłoszenia o sprzedaży obiektywów, to będą po prostu leciały w kosmos - nawet najbardziej zawoalowane
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W przedziale 20-24 Pentax produkował/produkuje A 20/2.8, FA 20/2.8, K 20/4, M 20/4, DA 21/3.2 AL Limited, FA* 24/2 AL [IF], K 24/2.8, A 24/2.8 oraz K 24/3.5.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wanakamura napisał/a:
zamiast tego zapodaj namiary :)
najpierw przez "Pan", teraz przez "Ty" ?

lol
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
opiszon napisał/a:
wanakamura napisał/a:
zamiast tego zapodaj namiary :)
najpierw przez "Pan", teraz przez "Ty" ?

lol

A bo jestem niekonsekwentny :). poza tym pierwsza część była kontynuacją dyskusji nie merytorycznej, a część 2 merytoryczna :)

[ Dodano: 2015-07-22, 11:43 ]
plwk napisał/a:
W przedziale 20-24 Pentax produkował/produkuje A 20/2.8, FA 20/2.8, K 20/4, M 20/4, DA 21/3.2 AL Limited, FA* 24/2 AL [IF], K 24/2.8, A 24/2.8 oraz K 24/3.5.

obiektywy DA odpadają bo kompletuje zestaw pod następne body ;).
Rzecz w tym że na allegro, olx a nawet na ebayu nie pojawia się ich dużo, szczególnie w dobrej cenie. bo o cenie takiego FA* 24 nawet wolę nie myśleć. Z autofocusem to sobie kiedyś dokupię serie ART sigmy jak się pojawi chyba że pentax coś wypuści wartego uwagi.
tak więc precyzując szukam obiektywu w cenie do 500 zł mniej więcej manualnego. Nie musi być A, bo dzielny przycisk działa dzielnie na K5.
czyli z pentaxowych to serie M i K, z obcych rozumiem że sigma super wide II. I chodzi by był mały.
Pozdrawiam i dziękuje za listę.

chwilę później:

Znalazłem w niegłupiej cenie MIRANDA 24MM F2.8.
jakieś opinie z Polska? Patrzyłem poprzez wyszukiwarkę forumową
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wanakamura napisał/a:
MIRANDA 24MM F2.8.


Mam nawet wersję KA (to zdaje się "przemalowana" Cosina). Na analogu całkiem znośna, ale z K 5 IIs nie powala. Pentax A 24 mm też jest do niej podobny. Może to cechy indywidualne tych posiadanych przeze mnie egzemplarzy ? Może przydałby im się pobyt na ławie optycznej ?
Dawno temu miałem sigmę super wide 2,8/24 mm (manualna) i w moim przekonaniu była lepsza.

[ Dodano: 2015-07-22, 12:57 ]
Ps. Wkrótce powtórzę "testy" z użyciem nowej matówki z klinem. Może słabsze zdjęcia z mirandy i pentaxa-A to efekt wad mojego wzroku.

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wanakamura napisał/a:
sigma super wide II
wanakamura napisał/a:
w cenie do 500 zł

Tu może być wykluczająca się sprzeczność. :evilsmile: ;-) Swoją sigmę z 8 lat temu nabyłem za ok. 600 zł (pełny zestaw z tulipanem i futerałem). Ze 2 lata póżniej w identycznej cenie widziałem wersję z AFem,ale zdekompletowaną-bez futerału i tulipana..
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ja osobiście mogę tą sigmę polecić (mini wide II). Miałem w wersji z AF, pieruńsko ostre szkło.
Z wad to ciut blikowała pod ostre światło (bez osłony, bo nie posiadałem) i miała jakąśtam małą-średnią dystorsję, ale nic ekstremalnego jak na ten kąt widzenia. W sumie jedno z lepszych tanich szkieł z jakimi miałem do czynienia.

MarWoj to mogła być moja :-P Kupiłem za 400pln na aukcji trochę w ciemno, bo takiż był opis stanu i bagnetu pod który to szkło było (ciemny) :mrgreen: .
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
triger napisał/a:
Ja osobiście mogę tą sigmę polecić (mini wide II). Miałem w wersji z AF, pieruńsko ostre szkło.
Z wad to ciut blikowała pod ostre światło (bez osłony, bo nie posiadałem) i miała jakąśtam małą-średnią dystorsję, ale nic ekstremalnego jak na ten kąt widzenia. W sumie jedno z lepszych tanich szkieł z jakimi miałem do czynienia.

.

ale mini wide to raczej 28mm?? bo tak wychodzi z informacji.
24mm to była super wide
Idać dalej
Pentax Sigma 24mm f2.8 AF Super Wide II to już kosztuje powyżej 1100 zł
wersja Sigma 24mm f2.8 Macro Super Wide II to 300 zł lekko styrany egzemplarz.
SMC ASAHI PENTAX 24MM F2.8 PK M to prawie 800 zł przy czym z opinii w tym Waszych wynika że sigma lepsza.

Ka5 moja ma matówkę z klinem, udało mi się kupić póki firma je produkująca istniała.

tak więc na razie wytargałem z ebaya ładny egzemplarz MIRANDA 24MM F2.8 za 370 zł z przesyłką i opłatami bankowymi.
Przyjedzie, teoretycznie za ok 1,5 tygodnia. Będzie dam znać jak się sprawuje :)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wanakamura napisał/a:
wytargałem z ebaya ładny egzemplarz MIRANDA 24MM F2.8 za 370


To lekko przepłaciłeś. :evilsmile: Za swego dałem ~~270 z przesyłką.

[ Dodano: 2015-07-22, 14:37 ]
Obecnie pod nazwą beroflex wisi na Aledrogo za 249zł.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
MarWoj napisał/a:
wanakamura napisał/a:
wytargałem z ebaya ładny egzemplarz MIRANDA 24MM F2.8 za 370


To lekko przepłaciłeś. :evilsmile: Za swego dałem ~~270 z przesyłką.

[ Dodano: 2015-07-22, 14:37 ]
Obecnie pod nazwą beroflex wisi na Aledrogo za 249zł.

czy przepłaciłem zobaczę w jakim jest stanie.
beroflex na allegro to inny obiektyw
ja kupiłem dokładnie taki egzemplarz

zaś rzeczony beroflex wygląda tak
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wanakamura napisał/a:
kupiłem dokładnie taki egzemplarz


O, mój. ;-)
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
naużerałem się z tym sprzedawcą, wyjątkowi ciążki typ mój obiektyw polatał sobie niby do naprawy i z powrotem a w końcu wynegocjowałem obniżkę ceny.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
wanakamura napisał/a:
Rzecz w tym że na allegro, olx a nawet na ebayu nie pojawia się ich dużo, szczególnie w dobrej cenie. (...)tak więc precyzując szukam obiektywu w cenie do 500 zł mniej więcej manualnego.
Manualną Sigme 24/2.8 znajdziesz do 400zł bez problemu (w ładnym stanie); ja po dluuugich poszukiwaniach upolowałem na ebayu bardzo zadbany egzemplarz AF za <600zł.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
gGrzegorz.W. Ch napisał/a:
naużerałem się z tym sprzedawcą, wyjątkowi ciążki typ mój obiektyw polatał sobie niby do naprawy i z powrotem a w końcu wynegocjowałem obniżkę ceny.

że z northcamem?
właśnie dlatego z poza polski i bez macania nie kupuje obiektywów innych niż manualnych. w nich niewiele może się zepsuć :)
AF nowe albo z rąk Krakowskich lub okolic
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
gGrzegorz.W. Ch napisał/a:
mój obiektyw polatał sobie niby do naprawy i z powrotem a w końcu wynegocjowałem obniżkę ceny.

A czego się spodziewacie?
Godzina pracy serwisanta w Niemczech czy Anglii to równowartość około 50 euro. Rozłożenie, wyczyszczenie, nasmarowanie i złożenie byle manualnej stałki o ogniskowej 28-50mm to jakieś 45-60 minut. Jakoś nie widzę by byli chętni by na aukcjach zapłacić choćby 50 zł więcej za serwisowane szkło. Trzeba sobie z góry założyć, że w przypadku 30-40 letnich szkieł nie ma okazji, nikt kto zapłacić za serwis nie sprzeda obiektywu w cenie okazyjnej.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Luzik, to jak z kupowaniem używanego auta. potencjalny serwis zawsze wliczony w cenę :)
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
Grzechotnik napisał/a:
A czego się spodziewacie?



Tego że jak ktoś pisze że w pełni sprawny i jakieś tam drobne paprochy to przysłona sie normalnie otwiera zamyka, ale po długiej korespondencji dostałem zwrot za przesyłkę i coś tam na serwis.
A rzeczony sprzedawca to sklep internetowy i cena zrobiła sie okazyjna dopiero jak mi pieniądze zwrócił.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach