Wybieramy 1 najlepszą fotografię edycji
01
82% Complete
38 (82%)
02
6% Complete
3 (6%)
03
10% Complete
5 (10%)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Głosowanie - Oczko 2015 - Edycja V
Zapraszam do glosowania w V Edycji konkursu Oczko, czyli 21 dni na fotografię 2015.

Temat Edycji - Zdjęcie rodzinne z ambicjami

Głosujemy na maksymalnie 1 zdjęcie

Termin głosowania - do 18.06 (pólnoc)

Wątek z regulaminem znajduje się tu: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1111938

Galeria prac V edycji Oczka 2015:
01

02

03

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
O, przegapiłem edycję i nie wysłałem zdjęcia :-/

Ale głos oddany. Popraw w treści postu, bo masz wpisane "Głosujemy na maksymalnie 3 zdjęcia" :mrgreen:
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Więcej zwierząt niż ludzi w tych rodzinach... Szkoda, że tak mało nadesłanych prac. Kot z nr 1 będzie mi się teraz śnił po nocach - jest przerażający :mrgreen:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Hathor!Hathor!Hathor! :mrgreen:
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Nie chcę przeginać, ale powiem szczerze, że nie wysłałem bo myślałem, po zeszłorocznej edycji, że nie mam nic godnego... Głos nie oddany, bo nie ma na co. Przepraszam, że tak brutalnie, ale takie mam odczucia.
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Jedno zdjęcie jest po prostu.... j**! Będzie mnie prześladował po nocach! :evilsmile:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
No widzisz, przecież chodzi o to by zdjęcie przyciągnęło uwagę i pozostało w pamięci :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Qr... zapomniałem. No po prostu mam taki nawał roboty, że zapomniałem. Ech... może chociaż spróbuję coś zagłosować...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Któreś z tych zdjęć jest na temat? IMO żadne, może należało by anulować tę edycję konkursu?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
janek_wu napisał/a:
może należało by anulować tę edycję konkursu?
A może byś pokazał coś od siebie w temacie?
 

PannaDekadencja  Dołączyła: 23 Sie 2011
Tak, anulujmy! trolololo... :evilsmile: A teraz moja chwila prawdy. A co mi tam. Przyznam się, że jedno ze zdjęć jest moje. Wysłałam je, ponieważ postanowiłam sobie jakiś czas temu, że postaram się brać udział w różnych konkursach mniejszych/większych, także spoza tego forum. Nie będę ukrywać, że gdy zobaczyłam raptem 3 nadesłane prace, byłam lekko zszokowana, zważywszy na to, że w poprzedniej edycji zdjęć było ogrom. Byłam wręcz pewna, że moje zdjęcie zaginie gdzieś tam w tłumie, a ja będę sobie na luzie mogła odhaczyć wzięcie udziału. Cóż z tego, że rzeczywistość wykonała bolesne salto w tył... dla mnie liczy się to, że trzymam się swojego postanowienia, bo lepsze to, niż walkower i późniejsze narzekania :-P

To czy zdjęcia są na temat, czy nie, to już kwestia indywidualnej interpretacji każdego z nas. Narzekać nie będę, bo ja to bardziej ze wschodu jestem, więc nie mam tego we krwi :-P

Przy okazji stwierdzenia, że więcej na zdjęciach zwierząt niż ludzi (serdecznie pozdrawiam w ten upalny wieczór, m.in. spacja :-D ) to wiecie, sama też mam kota, który jest już ze mną od 11 lat i osobiście traktuję go jak członka rodziny, tym bardziej, że mieszkałam z nim przez wiele lat sama, więc IMO wpisałby się w temat... no ale to tylko moje zdanie ;-)

No i na koniec: jutro poniedziałek, więc zamiast robić NIC i tylko biadolić, to lepiej bierzcie aparaty i szykujcie się na kolejną edycję, żeby wstydu nie było... Leniuchy i mądrale zza ekranu komputera :evilsmile:


Pozdrawiam,
Kaśka
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
jorge.martinez napisał/a:
janek_wu napisał/a:
może należało by anulować tę edycję konkursu?
A może byś pokazał coś od siebie w temacie?
Będąc pacholęciem uczono mnie, że prace nie na temat w najlepszym wypadku nie podlegają ocenie.
PannaDekadencja napisał/a:
sama też mam kota, który jest już ze mną od 11 lat i osobiście traktuję go jak członka rodziny, tym bardziej, że mieszkałam z nim przez wiele lat sama, więc IMO wpisałby się w temat
Też mam kota, też traktuję go jak członka rodziny. Ale z definicji kot ani pies to nie rodzina, tę tworzą wyłącznie ludzie. Po co jakieś ograniczenia tematyczne, skoro wszystko można nagiąć, dowolne zdjęcie uzasadnić w kontekście każdego tematu? (Kamienica - dom rodzinny, auto - samochód rodzinny, kwiatki - rodzina botaniczna, itp, itd) Jeśli odpowiada Wam takie postępowanie, mnie nic do tego, wyraziłem tylko swoje zdanie. :-B
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
janek_wu napisał/a:
Ale z definicji kot ani pies to nie rodzina

To akurat rodzaje. Rodziną w tym przypadku będą canidae lub felidae ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
janek_wu napisał/a:
Po co jakieś ograniczenia tematyczne, skoro wszystko można nagiąć, dowolne zdjęcie uzasadnić w kontekście każdego tematu?


Interpretacja tematu należy do osoby zgłaszającej zdjęcie. Trudno, by organizator oceniał "co autor mógł mieć na myśli". Jeśli jesteś w stanie dowolne zdjęcie uzasadnić w kontekście jakiegoś tematu, to czemu go nie wysłać do konkursu? Co najwyżej ludzie na nie nie zagłosują. Nie ma co tworzyć niepotrzebnych barier, bo konkursy - przynajmniej moim zdaniem - mają również pobudzać wyobraźnie i kreatywność.

Ponadto:

Cytat
Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia wybranych zgłoszeń. Dotyczy to w szczególności zgłoszeń o niskiej jakości oraz zgłoszeń przekraczających granice dobrego smaku. Organizator gwarantuje, że ta furtka będzie używana tylko w skrajnych przypadkach, po konsultacji ze zgłaszającym.


Ja tu nie widzę skrajnych przypadków, IMO każde z tym zdjęć może brać udział w tej edycji. Raczej bardziej niepokojąca jest mała frekwencja ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
PannaDekadencja, masz gwarancję że staniesz na podium ;-) nic nie posłałem ale czekam na wyniki z nie mniejszym zainteresowaniem niż wysyłający
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dzięki za głosy.

Szkoda wszelako, że kategorie wymagające jakijkolwiek refleksji i selekcji (jak ta, czy autoportret) mają rokrocznie tak mało zgłoszeń.

Chyba będzie trzeba zrobić jakiś ogólnoforumowy konkurs na te tematy, bo się coś towarzystwo opuszcza ;-)
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
jorge.martinez napisał/a:

Szkoda wszelako, że kategorie wymagające jakijkolwiek refleksji i selekcji (jak ta, czy autoportret) mają rokrocznie tak mało zgłoszeń.

Byłoby trochę lepiej, gdyby była możliwość przysyłania na dany temat zdjęć z całego roku. Myślę, że w każdej z wcześniejszych tur mielibyśmy więcej ciekawych zdjęć, gdyby nie półroczny rygor.

Jeśli chodzi o aktualny temat, głosowałem na nr 1. W tym przypadku nawet zdjęcie ze standardowym kotem uznałbym za świetne. Te ślepia to tylko bonus. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
deepee napisał/a:
Byłoby trochę lepiej, gdyby była możliwość przysyłania na dany temat zdjęć z całego roku.
A może z całego życia? :-P Nie wygłupiajmy się. Konkurs jest po to by ludzie robili zdjęcia, zaglądali w nie i się nimi chwalili, a nie po to by robić przegląd portfolio.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
jorge.martinez napisał/a:
A może z całego życia? :-P
Skoro tematy powtarzają się w odstępie rocznym, to naturalnym byłoby zrobienie podsumowania rocznego. To nie jest długi okres...

jorge.martinez napisał/a:
Konkurs jest po to by ludzie robili zdjęcia, zaglądali w nie (...)
Konkurs w zmienionej formule spowoduje, że ludzie zrobią mniej zdjęć? :-P ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cóż... wygrany mógł być tu tylko jeden ;-) szkoda, że przegapiłem edycję, bo może miałbym szanse na podium :-P

Choć z drugiej strony od początku wiedziałem, że to nie moja kategoria ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach