rambo  Dołączył: 24 Sty 2011
  Stłuczona szybka LCD oraz zakup nowej
witam!

Stłukłem niefortunnie mój naklejany protektor oraz dodatkowo szybkę osłaniającą LCD w Pentaxie K-30.

Czy ktoś z was orientuje się gdzie można takową kupić i czy szybki z innych korpusów Pentaxa również będą pasowały rozmiarem?
Oczywiście wszędzie na alledrogo jest mnóstwo protektorów, ale szybkę już trudniej znaleźć.
Oto moje stłuczenie:



Oczywiście wymiana na własną rękę, jak to robia np w Canonach na poniższym filmie :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=BZ4Q-lv2Sis
.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Jak nie znajdziesz oryginalnej to może sprobować wkleić szybkę zabezpieczającą (zamiast oryginalnej). Mam taką do k30 ale nie mam k30, przymierzyłem więc do k50 i "na oko" mogła by pasować. Różnica to to że zamiast Pentax będzie napisane Fotga :mrgreen:
 
rambo  Dołączył: 24 Sty 2011
Sid Gotama napisał/a:
Jak nie znajdziesz oryginalnej to może sprobować wkleić szybkę zabezpieczającą (zamiast oryginalnej). Mam taką do k30 ale nie mam k30, przymierzyłem więc do k50 i "na oko" mogła by pasować. Różnica to to że zamiast Pentax będzie napisane Fotga :mrgreen:


Jeszcze nie znalazlem, a teraz wyjazdy sie szykują, więc chyba dopiero po powrocie się tym zajmę. Dzięki! Brzmi sensownie, choć jesteś pewien że taka szybka zabezpieczająca wystarczy? Nie jest ona cieńsza niż oryginał?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Oryginalna, przynajmniej w K10 ma 1,4 mm ta ktorą posiadam do K30 ma 0,6mm.
Widzę że na alledrogo coś takiego mają (nawet bez napisów), te z allegro są klejone podobnie jak szyby ochronne na smartfona (czyli calość przylega) i tu nie wiem jak z wymiarami ale dwie chyba można by skleić bez problemu (jeżeli się boisz że za cienka).

Ta ktorą ja mam różni się od tych z allegro, ma klej tylko na brzegach.





Przed zakupem proponuję napisać do sprzedawcy by dokładnie ją zmierzyć.

Z drugiej strony jeżeli to pęknięcie Cię jakoś szczególnie nie razi, można by na nie nakleić szybkę czy też folie i udawać że go ie ma :-P
 
rambo  Dołączył: 24 Sty 2011
Sid Gotama napisał/a:
Oryginalna, przynajmniej w K10 ma 1,4 mm ta ktorą posiadam do K30 ma 0,6mm.
Widzę że na alledrogo coś takiego mają (nawet bez napisów), te z allegro są klejone podobnie jak szyby ochronne na smartfona (czyli calość przylega) i tu nie wiem jak z wymiarami ale dwie chyba można by skleić bez problemu (jeżeli się boisz że za cienka).

Z drugiej strony jeżeli to pęknięcie Cię jakoś szczególnie nie razi, można by na nie nakleić szybkę czy też folie i udawać że go ie ma :-P


Własnie tego się obawiałem, że jednak jest 2 razy cieńsza... Ale rewelacyjne jest to, że ma klej tylko na brzegach, o to mi chodzi!
Co do udawania, to niestety trudno udać, że nie ma pęknięcia kiedy planuję sprzedać aparat :-P
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach