asgaard  Dołączył: 24 Lut 2015
Metadata conflikt
Ostatnio zrzucałem zdjęcia z aparatu do kompa i w lightroomie 4 w Develop przy zdjęciu zauważyłem wykrzyknik z opisem metadata has conflikt. Ktoś mi odpowie o co chodzi?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie wiem czy dobrze myśle, ale chyba chodzi o to, ze zmieniły sie metadane zapisane w pliku, np poprzez edycje tegoż pliku foto w innym sofcie. Zdarza sie tez tak i bez ingerencji. Możesz kliknąć na wykrzyknik i wybrać opcje nadpisz metadane. Moze jeszcze ktos coś podopie bo nie mam 100 % pewności co do mojego wyjaśnienia.
 
asgaard  Dołączył: 24 Lut 2015
Tak właśnie zrobiłem i jest ok. Wielkie dzięki
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie ma sprawy.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
Re: Metadata conflikt
asgaard napisał/a:
Ostatnio zrzucałem zdjęcia z aparatu do kompa i w lightroomie 4 w Develop przy zdjęciu zauważyłem wykrzyknik z opisem metadata has conflikt. Ktoś mi odpowie o co chodzi?


chodzi o to że bawiłeś się tym zdjęciem we wcześniejszej wersji LR z inną wersją ACR?
Jeśli tak to:
kliknięcie tego wykrzyknika sprawi że edycja uaktualni się do wersji ACR z LR4- w twoim przypadku- a to może mieć wpływ na wygląd zdjęcia. tu jest haczyk i dlatego tam jest wykrzyknik ;) wiem że jaja wychodziły jak zmienili suwaki na whites , black z tych co były poprzednio

Jeśli nie odinstalowałeś wcześniejszej wersji LR to możesz te zdjęcia tam nadal otwierać ;) Jak nie klikniesz tego wykrzyknika to zdjęcie zostanie takie jak było i możesz je oglądać w aktualnej wersji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach