lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Picasa2
Zainstalowałem program, importowałem zdjęcia i okazało się, że Picasa ma w zwyczaju rozjaśniać zdjęcia.

W praktyce jest tak, że zrobiłem sobie fotę w ciemnym pomieszczeniu na długim czasie tak, że widoczny był jedynie zarys twarzy. Tak to wyglądało na wyświetlaczu aparatu i w PENTAX FOTO Browser. Natomiast w Picasie rozjaśniło tak, że widzę całe tło -się fota zrobiła nienaturalna i jasna.

Nigdzie nie znalazłem w ustawieniach sposobu, żeby się program odczepił od zdjęć. Da się coś z tym zrobić? Co?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
Da się coś z tym zrobić? Co?

nie robic PEFow.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
l_uka napisał/a:
nie robic PEFow

Z K10 PEFy są poprawnie wyświetlane. Program sam nie poprawia zdjęć.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kufa.
Co Wy z tą Picasą?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja robie tylko RAW-y i nie konwertuje ich. I z nimi wlasnie takie cyrki
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
lipalipski, też to zauważyłam w Picasie. I dlatego tam obrabiam tylko zdjęcia standardowe. Te bardziej wyrafinowane - w innych programach.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
l_uka napisał/a:
nie robic PEFow.
Perche Antonio??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
SilkyPix. To rozwiąże Twoje problemy.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Czyli Picasa odpada. W sumie strata żadna, bo galerię tam zrobiłem tylko, żeby, kiedy obejrzycie kilka fotek, dostać od Was po uszach :-)

Do ewentualnej obróbki takiego programu używać nie planowałem, ale wkurzyło mnie, że bez pytania ingeruje i to już na poziomie katalogu z miniaturkami. Na szczęście w innych programach foty są poprawnie wyświetlane, więc da się z tym żyć. A korzystam z niego do czasu wymyślenia lepszego sposobu na galerię -czyli zapewne własnej strony.

W każdym razie myślałem, że da się to wyłączyć i ktoś z Was wie jak.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Michu napisał/a:

Co Wy z tą Picasą?


+ ma najszybszy i najwygodniejszy sposob przegladania fotek jaki do tej pory napotkalem (wlaczajac w to np zoom po strzalka w gore)
+ wygodnie sie wrzuca do galerii (oferujacej najwiecej na rynku miejsca na zdjecia), ktora jest calkiem uzyteczna i estetyczna gdy sie oglada zdjecia w trybie slideshow + F11

To mowilem ja Jarzabek :-)


oczywiscie ma tez wiele minusow (np do poprzedniej wersji nie bylo funkcji 'save as' :-) ) do obrobki nie nadaje sie wcale.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
SilkyPix. To rozwiąże Twoje problemy.

katalogowanie tez?

[ Dodano: 2007-06-05, 13:25 ]
PiotruśP napisał/a:
nie robic PEFow.
Perche Antonio??

bo picasa moze sluzyc jedynie do wgladu do RAWa i na pewno nie sluzy do jego obrobki. Ja zrobilem sobie tak, ze "Otworz plik" z poziomu picasy odpala mi fote w Bridgu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zy - mi chodziło o to, że wiele osób wywołuje w tym zdjęcia (z RAWów). I się dziwią, że coś jest nie tak.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, Nie znalazłem niestety, by Silkypix katalogował.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Ale miniaturki obrazków w katalogach wyświetla. Umożliwia też oznaczanie tych miniaturek paroma flagami. Jednak Picasa w te klocki jest lepsza :-D , choć drażni mnie jej mała konfigurowalność. No i oczywiście Picasa nie nadaje się do poważnego wywoływania RAW-ów, choć można w niej na szybko podejrzeć "jak wyszło".

[ Dodano: 2007-06-05, 22:31 ]
Ale, ale l_uka, jak zmusiłeś Picasę, żeby "Otwórz plik" otwierał fotkę w wybranym przez Ciebie programie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Ale miniaturki obrazków w katalogach wyświetla. Umożliwia też oznaczanie tych miniaturek paroma flagami.
To tak, ale nie kataloguje niestety :-/ .
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
l_uka napisał/a:
bo picasa moze sluzyc jedynie do wgladu do RAWa
W takim razie mi scuzi. Już myślałem, że namawiasz kolegę do złego, znaczy się do jotpegowania. Zgadzam się, że Picasa do obróbki jest trochę "nie tego". Ja używam jej tylko do wysyłania zdjęć w sieć.

P.S.
Nie wiem dlaczego, ale wstawia mi "ę" do wyrazu "s i e ć" - trzy razy poprawiałem, a i tak jest "ę".
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
No dobrze, ja Picasy także używam jedynie do publikowania i tylko do czasu aż się dorobię galerii porządnej -a pewnie to potrwa.

Pytanie brzmiało: dlaczego się program wchrzania z automatu, już na poziomie miniaturek, do jasności zdjęcia? I jak to wyłączyć?

A może tylko "mój model tak ma"? :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
lipalipski, a co masz tu ustawione?:

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dan, Właśnie to samo.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, ładny bokeh :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach