MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
LR 5.7.1 - profile kolorów do pentaxa K-5
Witam, w zakładce obróbki "kalibracja aparatu fotograficznego" mam tylko profil Adobe Standard, podczas gdy wolałbym mieć oryginalny profil Pentaxa pod K-5 ( a w przyszłośći pod nowsze modele K-5IIs i K-3) - ktoś wie jak i skąd je zainstalować? Często robię zdjęcia w trudnych warunkach i skóra w nich staje się nienaturalna . ym bardziej że profil adobe nadaje z założenia jej kolorek purpurowy...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
podczas gdy wolałbym mieć oryginalny profil Pentaxa pod K-5
Musisz użyć DNG i wybrać profil Embedded, czyli zaszyty w pliku.
MAX581 napisał/a:
Często robię zdjęcia w trudnych warunkach i skóra w nich staje się nienaturalna . ym bardziej że profil adobe nadaje z założenia jej kolorek purpurowy...
A monitor skalibrowany? Osadzony profil Pentaksa do K-5 w Lightroomie generalnie dość mocno sieje magentą, zwłaszcza na skórze, bardziej żółty Adobe Standard spisuje się zazwyczaj lepiej.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Monitor skalibrowany , ale nie mam w LR w ogóle opcji Embedded. Jest zaznaczony i tylko on się wyświetla, piszę o tym co było, bo od wczoraj mam zapisane te siedem profili z color checkera z forum pentaxa, ale to też nie to samo. Tego osadzonego nie widzę... Nie wiem jak go włączyć, nawet przeinstalowywałem LR , mam legalny z licencją i żadnej pomocy - jest coś takiego w adobe polska? Jedyna pomoc to od sprzedawcy który pomógł mi wgrać spolszczenie. Może jest metoda na ściągnięcie oryginalnych plików gdzieś ze strony producenta?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wbudowany jest tylko w DNG.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dokładnie. Przy PEF masz tylko Adobe Standard i Camera Standard - oba od Adobe (o ile nie stworzysz/dopiszesz innych). Przy DNG masz Embedded i Adobe Standard.

[ Dodano: 2015-06-22, 21:15 ]
BTW, nie licz raczej na to, że przy wybraniu opcji Embedded podgląd w Lr będzie bardzo podobny do puszkowego JPG-a. Nie będzie.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Aha, ostatnio robię tylko PEF ... Ale camera standard też nie mam...

[ Dodano: 2015-06-22, 21:36 ]
Jak to wyświetlić?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
Ale camera standard też nie mam...
Może w przypadku K-5 już nie dają Camera Standard - nie wiem, nie zrobiłem K-Piątkami żadnego PEF-a.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Po co w ogóle robić pefy skoro jest dng??
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Bezpośrednio nie pomogę, ale poczytałem trochę i na szybko o temacie z sąsiedniego wątku - Huelight Pentax Camera Profiles - i wygląda na to, że jednak jest "inaczej" na tych profilach. Jeśli komuś bezwzględnie zależy na "lepszych" kolorach, a sam profilu nie utworzy, może warto się tymi gotowymi już profilami (płatne) zainteresować?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Rafi napisał/a:
może warto się tymi gotowymi już profilami (płatne) zainteresować?

A możesz jakieś polecić?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
hitman1986, ale tam jest po jednym dla każdego modelu:
http://www.colorfidelity.com/pentax.htm
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
jaad75 napisał/a:
hitman1986, ale tam jest po jednym dla każdego modelu:
http://www.colorfidelity.com/pentax.htm


Akurat wczoraj kupiłem na tej stronie Huelight i troszkę jest inaczej niż Adobe Standard czy Embedded, ale jeszcze jestem w trakcie 'uczenia' się :-) W sumie 15baksów to nie majątek, ale spróbowac warto
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni, jak mówię widziałem DNG z profilem canonowskim (60D) i faktycznie był nieco lepszy/ładniejszy - nie ma problemów z czerwieniami na skórze, jak oryginalny profil Adobe i ogólnie dosyć przyjemne kolory dawał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach