wuzet  Dołączył: 12.08.2009
Widzę ze nadal w modzie jest porównywanie który ma większego. A nie, sorry. Teraz ważniejsze jest który ma mniejszego.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Bojówka Lumixa GM1 ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
wuzet napisał/a:
w modzie jest porównywanie który ma większego
lepiej by poszli zdjęcia robić aby tu pokazać lepszość wielkości nad mniejszością czy też mniejszości nad większością. A tak to tylko blebleble. Bleblanie.

Sony Joysticki robić a nie zdjęcia

o! - to jest napisane z sensem :-P

MacRayers  Dołączył: 07.09.2008
Michu napisał/a:
Dowód raczej na to, że niemożna. Jarmarczny filtr nie robi zdjęcia.

Od razu jarmarczny... filtr nałożony potem. Tak jak wypacykowany i zawsze ten sam odcień skóry (nigdy nie zapamiętam heksów do jedynie słusznego odcienia) walnięty w PS :evilsmile:
Michu, zapewniam że kobiety mają skórę w różnych odcieniach ;-)
Dobra peace między pentaksjany.

P.S. Tak Michu masz mniejszego. :mrgreen: :evilsmile:

tomek_j napisał/a:
Adapter na bagnet K - masz taki najprostszy, czy z możliwością ustawiania przysłony? Brak możliwości ustawiania przysłony to chyba tylko szkła z pierścieniem przysłon.

Tak i tak. Najprostszy i obiektywy tylko z pierścieniem....

tomek_j napisał/a:
A7 (Igen) nie ma stabilizacji matrycy - masz taką wersję?

Nie ma stabilizacji matrycy. Nauczyłem się z tym żyć, ale to swoją drogą bardzo przydatny dodatek.

[ Dodano: 2015-07-14, 20:16 ]
wuzet napisał/a:
Widzę ze nadal w modzie jest porównywanie który ma większego. A nie, sorry. Teraz ważniejsze jest który ma mniejszego.

No tak, z 645 kiepsko Waldemarze wypadasz ;-)

[ Dodano: 2015-07-14, 20:16 ]
espresso napisał/a:
A tak to tylko blebleble. Bleblanie.

Czyli forum w normie ;-)

[ Dodano: 2015-07-14, 20:17 ]
opiszon napisał/a:
Sony Joysticki robić a nie zdjęcia

Najlepsze były Quickshoty na mikrostykach - do tego jeszcze Pony nie dorosło ;-)

MacRayers napisał/a:
ajlepsze były Quickshoty na mikrostykach - do tego jeszcze Pony nie dorosło
QuickShot Maverick - moja miłość - można był się poczuć jak w salonie gier :-D

Pentagram  Dołączył: 21.09.2006
MacRayers napisał/a:
filtr nałożony potem.
Poprawnie, to chyba powinno być - zroszony. :roll:

Morg  Dołączył: 28.03.2009
Ja używam A7 od ponad roku, głównie rodzinnie, lecz czasem zarobkowo.

Używałem jak dotąd DSLR Pentaxa (k200d), Samsunga NX 10 i 20, Canona (5DMKI i MKII), Nikona D700, Fujifilm X-E1 (ostatnie przed nabyciem A7) no i kupa analogów - Hexar AF, Hexar RF, różne lustrzanki, długi czas Bessa R2A.

Długo błądziłem i A7 to w końcu jest to. Matryca moim zdaniem daje dużo więcej szczegółów niż ta w 5D MKII i 6D (jakiś czas pożyczałem), może to wpływ osłabionego filtru AA. Rozpiętość tonalna przyzwoita (lepsza niż Canony, bliska D700).

Aparat po prostu uwielbiam, używam na codzień ostrząc manualnie z jupiterem 35/2.8 (ten obiektyw to bajka, poza rogami kadru jest równie ostry i oferuje ciekawszy bokeh niż ZEISS FE 35/2.8 (wiem bo miałem), a jest 40x tańszy).

Z systemowych szkieł których nie polecam to:

- Zeiss 35/2.8, na to światło to cena jest chora!
- FE 28-70 kiepski kit, centrum ostre zawsze, ale brzegi na 28mm niezależnie od przymknięcia nic sobą nie reprezentują, miałem 2 sztuki. I do tego jest niby uszczelniony - ale co to za uszczelnienie jak brak gumy przy mocowaniu bagnetowym! Do tego kloc.

Polecam:
- FE 55/1.8 zeiss, w PL cena chora, ja kupiłem w USA używkę, szkło ostre i oferujące ładną plastykę.
- Sigma A 60/2,8 E. Szkło ma dużą winietę (jest APS-C, demontując tylną osłonę elektroniki można ją zmniejszyć - 3 śrubki), ale to koniec wad - od F2,8 mega ostre, małe, solidnie wykonane, kosztuje 700zł, a bokeh ładniejszy niż w FE55/1.8 - potrafi na pełnej klatce zakręcić jak Helios. Ostrość i szczegółowość szkła makro.

Mi podoba się obrazek z A7, podoba mi się łatowość i precyzja ostrzenia manualnego - mam prawie 100% trafiony zdjęć i to przy dynamicznych akcjach (mam dwójke dzieci - bliźniaki 2,5 roku). Wygląd nawiązujący do starych lustrzanek i jego niepozorność (zwłaszcza z jupiterem) to też zaleta. Mam go zawsze.

Największa wada - brak auto iso z możliwością ustawienia minimalnego czasu otwarcia migawki. Dlatego zwykle jadę na trybie M z autoISO. Jedna poprawka, ale to dla Sony zbyt wiele.

AJ  Dołączył: 03.10.2013
Dzięki, na taką opinię czekałem, tym bardziej, że kusi mnie właśnie praca z Jupiterem-12.

Niech mi ktoś jeszcze wyjaśni czemu Sony pisze:
Cytat
Prawidłowego pomiaru nie można uzyskać w przypadku obiektywów bez styków, na przykład obiektywu teleskopu astronomicznego. W takich przypadkach ekspozycję należy dobierać ręcznie w oparciu o zarejestrowany obraz.

Wiem, że ludzie używają priorytetu przysłony tak jak w Nexach i jest ok (bez auto ISO). Czy może jednak czegoś nie wiem?
Edit: w przewodniku do Nexów też jest taka formułka a to przecież bzdura, może chodzi o coś innego?

Ekajana  Dołączył: 30.11.2006
Michu napisał/a:
A zdjęcia teraz można robić wszystkim...
no właśnie, już za parę stówek można mieć sprzęt, który zrobi absolutnie świetne jakościowo zdjęcia na poważne wystawy drukowane w 400 dpi w dużym formacie. Tym bardziej fanaberyjnie przedstawia się zakup pełnej klatki do wykorzystania "u cioci na imieninach" - ale spoko czemuż by fanaberii nie realizować. Jeszcze parę lat temu "przepłacanie" dawało bardziej realną przewagę. Generalnie bardzo fajne to sony, ale biorąc pod uwagę powyższe, potrzebę zaspokojenia fanaberii można załatwić taniej: widzieliście jak na łeb na szyję spadły sigmy dp merrill? Za 1650 zł można mieć jakość średniego formatu w niewielkim pudełku. :evilsmile:

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Wczoraj usłyszałem ciekawą opinię na temat A7 - ogólnie wszystko w porządku, bo waga, rozmiar itp. ale... w wizjerze nic nie widać. Mocno mnie to zdziwiło, bo w końcu nowe EVF-y nie są złe ale okazało się, że w zaśnieżonych górach z dodatkiem błądzącej mgły sprzęt po prostu zgłupiał i np. precyzyjne ustawienie ostrości okazało się niewykonalne.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
Morg, to A7 kupuje się po to, żeby używać na nim Jupitera i Sigmę do APS-C z odkręconą dupką? :shock:

maarten  Dołączył: 06.01.2010
Benek, a co w tym złego? Jak zechce może nim nawet gwoździe przybijać albo fasolkę posadzić w bagnecie.

W sumie, kto bogatemu zabroni.

Swoją drogą przeczytałem ostatnio ten artykuł http://petapixel.com/2016...-fatal-mistake/ i jakoś ostygł we mnie entuzjazm do bezlusterkowców FF. O ile w wypadku formatu APS-C różnica w gabarytach jest spora na rzecz bezlusterkowca, to w przypadku pełnej klatki różnic prawie brak.

fanmario  Dołączył: 23.10.2007
Benek, Sigma pokazała serią ART, że jak się chce bezkompromisowe szkła pod APSC to muszą swoje ważyć.
Szkła pod FF muszą być jeszcze większe i jeszcze cięższe.
Ja sprzedałem swoją SA 18-35/1,8 i teraz jest ponownie w planie zakupowym przed K-1.
Nawet jak sprzedam k-3 aby kupić k-1 to zabiorę dziecku k-5 do tego szkła albo kupię kolejną k-5.
Batis 18/25/85 wkrótce pewnie coś po środku 35/50 praktycznie zamkną system stałek do A7.
Wybór sprzętu jest zawsze szukaniem kompromisów.
U nas w Pentax piórnik limitedów wcale nie jest złym wyborem.
A że chce się więcej i lepiej...

fanmario napisał/a:
Sigma pokazała serią ART, że jak się chce bezkompromisowe szkła pod APSC to muszą swoje ważyć.
Chcesz powiedzieć, że Zeissy i L-ki są kompromisowe?

Nie są.
Są jednak pod FF a Sigma pokazała co można z APSC.
Już wcześniej było to wiadomo wpuszczając więcej światła ze szkieł FF.
Sigma pokazała , że 800g może to co 1,5 kg :evilsmile:
Tylko tyle a i tak ciężko...

maarten  Dołączył: 06.01.2010
Benek napisał/a:
[...] L-ki są kompromisowe?

Oczywiście.
Są kompromisem działu marketingu ;-)

No nie tylko, marketing marketingiem i fakt doi każda firma ile może i jak może...
Nadal są szkła i szkła.
Mamy co przypiąć, może nie tyle co bezlusterkowce ale za to z lustrem ;)

Skocz do: