Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
matzll, przecież wszystkie Samyangi mają styk do Pentaksa, żeby można było kontrolować przysłonę z poziomu korpusu. Wątpię by tu było inaczej.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
A jednak sprawdziłem i okazało się, że ma styki. Ktoś w internetach się pomylił jak pisał, że styki to tylko w Nikonie.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
No już wiem na co zbierać jak spłacę K3 :D Cena na dzień dzisiejszy to 2099 pln

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=359
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
LDevil napisał/a:
A jednak sprawdziłem i okazało się, że ma styki. Ktoś w internetach się pomylił jak pisał, że styki to tylko w Nikonie.
Bardziej chodzi o to że pod Nikona będzie posiadał elektronikę (oczywiście bez AF), a pod Pentaxa zawsze były gołe styki jak w serii A (bez informacji o ogniskowej).
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Makler napisał/a:
a pod Pentaxa zawsze były gołe styki jak w serii A (bez informacji o ogniskowej).
Sterowanie przysłoną wystarczy. Ogniskowa jest potrzebna do AF-a i stabilizacji. AF-a nie ma a do stabilizacji można podać ogniskową.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Pentax-A 135 2.8
Dojechał.
To tyle.Pentax-A 135 2.8. Pierścień przesłony chodzi ciężko i również listki przy większym domknieciu chodzą "leniwie" wówczas fotki są prześwietlone. Wtopa! Już nie podpinam do korpusu bo się boje że się zepsuje.
Poza tym niezły. Potwierdzenie ostrości jak dla mnie komfortowo. Szkoda, zbieram na 55-300 już nie ryzykuję.
Naprawia się taki obiektyw?
P.S. nawiązuje do kilku postów wczesniej, ale z racji użycia komórki nie umiem cytować.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To tylko brud - czyszczenie i smarowanie.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
  Znalazło się trochę prądu
I nieco zmodyfikowałem post. Przepraszam.
Ktoś to robi dobrze w KRK.
Doceniam zaintetesowanie w dziękuję.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Barta napisał/a:
Ktoś to robi dobrze w KRK.


http://www.fotoserwis.krakow.pl/
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Barta napisał/a:
Pierścień przesłony chodzi ciężko i również listki przy większym domknieciu chodzą "leniwie"


Gdyby tylko pierścień to brud lub stężały smar, ale jak listki się opóźniają to już rozbiórka i mycie samej przysłony. Sprawdź listki czy nie widać czegoś tłustego.
JAk szkło długo leży to smar zaczyna się rozdzielać na frakcje stałe i płynne, te pierwsze działają z czasem jak klej a drugie powoli ściekają lepiąc listki.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
dziękuję za pomoc
Niestety ja mam mało czasu na robienie zdjęć. A już zabawa z tym obiektywem to już ponad moje możliwości czasowe. Z jednej strony żal, bo jak kupię 55-300 znowu będzie "mało światła", ale z drugiej strony"zakładasz i masz".
Choć może się mylę? A miało być tak łatwo...
Chyba go puszczę jako uszkodzony, trudno...
Pozdrawiam i przepraszam bo zrobiło się trochę nie na temat z mojego powodu.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Barta napisał/a:
Chyba go puszczę jako uszkodzony, trudno...

Oszalałeś?
Każdy obiektyw z czasem łapie kurz, każdy trzeba serwisować poza współczesnymi wydmuszkami, cudów nie ma. T
To jakieś 50 maksimum 100 zł za całkowita rozbiórkę, czyszczenie, smarowanie i masz szkło jak z fabryki i zero obsługi na kolejne 10 lat.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Barta, to bardzo dobry obiektyw. Miałem praktycznie wszystkie 135-tki Pentax-a łącznie z Takumarami... Pozostawiłem dwie: SMC Pentax 135/2.5 serii K i SMC Pentax-A 135/2.8 . O ile ten pierwszy dość często pojawia się na rynku wtórnym to na wersję "A" polowałem blisko 2 lata. Legendarna wręcz 135/2.5 może ma lekką przewagę w bokehu (to subiektywna opinia) , ostrość porównywalna, natomiast ciężar i gabaryty plus wygoda wynikająca z posiadania styku przemawia na korzyść SMC Pentax-A 13e5/2.8 . Warto zainwestować parę groszy w te szkiełko :-B
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Pentax A 135
Może Macie rację. U mnie z kolei to wygląda tak, ze pół roku już nie pracuję, albo i dłużej i kolejne koszty stawiaja pod znakiem zapytania sens. Mam nadzieję, że po serwisie będzie hulać. Już bym miał nowe DA 50-200. No ale to światło 2.8- zobaczymy. Jednak już po kilku zdjęciach musze powiedziec, że jeśli chodzi o kolory to DA 50 1.8 jest "o dwie długości" do przodu i dużo ładniej foci- no ale może to ulec zmianie po serwisie. Dodatkowo drażni mnie intensywny "zapach szafy starej babci" hehe...
Dam znać co z tym szkłem- może jakieś spokojne fotki pokaże jak się uruchomię.
P.S. już teraz wiem skąd pleśniaki ;-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Ha ha ha... no tak.. Wśród tych pleśniaków trafiają się perełki... mam ich blisko 40 szt. A tu masaz przykładową fotkę z SMC Pentax-A 135/2.8 wykonana na pełnej dziurze (f2.8).
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Narado napisał/a:
Miałem praktycznie wszystkie 135-tki Pentax-a łącznie z Takumarami... Pozostawiłem dwie: SMC Pentax 135/2.5 serii K i SMC Pentax-A 135/2.8 . O ile ten pierwszy dość często pojawia się na rynku wtórnym to na wersję "A" polowałem blisko 2 lata. Legendarna wręcz 135/2.5 może ma lekką przewagę w bokehu (to subiektywna opinia) , ostrość porównywalna, natomiast ciężar i gabaryty plus wygoda wynikająca z posiadania styku przemawia na korzyść SMC Pentax-A 13e5/2.8 . Warto zainwestować parę groszy w te szkiełko :-B


Jak byś powyższe szkiełka porównał do Jupitera MC 135 3.5? (a podejrzewam, że go posiadasz albo przynajmniej miałeś go w swoich rękach)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Owszem mam... zarówno Jupitera 37A jak i 11 A. Zrobię fotki porównawcze tych 4 obiektywów być może w ten weekend. Czekam na nowe body K3, wczoraj już dotarło na lotnisko w Vancouver więc jest szansa że dziś je dostanę ;-) . Oba te obiektywy to żyletki. To jest fotka z Jupitera 37A
Ale zrobię fotki tego samego obiektu czterema obiektywami w tych samych warunkach i na tych samych parametrach.
 
Szmen  Dołączył: 12 Sie 2008
Czesc! To jak, ma ktos juz tego Samyanga? < troche wacham sie z kupnem :lol: >
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Szmen napisał/a:
troche wacham sie
I jak pachniesz? :evilsmile:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Pentagram napisał/a:
I jak pachniesz? :evilsmile:

Kupnem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach