Instagram  Dołączył: 07 Gru 2013
A co to jest "nem" ? ;-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
"Nie" po węgiersku.
 
Szmen  Dołączył: 12 Sie 2008
Tak ;-) (dziekuje po dunsku)

[ Dodano: 2015-07-21, 08:58 ]
Obiektyw kupiony i juz u mnie :-) Mam pytanie- nie mam jak go teraz przetestowac na body ale slysze ze cos w srodku sie rusza i wydaje niepokojacy mechaniczny odglos, wszystkie ciamiangi tak maja :mrgreen: ?

[ Dodano: 2015-07-21, 11:28 ]
btw. czytalem ze 35 1.4 mial tez ta przypadlosc... :(
https://www.flickr.com/gr...57627446308509/
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
ktoś się pochwali samplami ?:) chętnie bym go nabył :)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Szmen napisał/a:
słyszę że coś w środku się rusza i wydaje niepokojący mechaniczny odgłos, wszystkie ciamiangi tak mają

Przytrzymaj paluchem popychacz przysłony i powinno być już cicho. W końcu mechanizm przysłony jest mechaniczny i luzy mieć musi.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Nie widać w stopkach tego obiektywu, czy jest jakiś zadowolony posiadacz na forum? :evilsmile:
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
x4rd napisał/a:
Grzechotnik napisał/a:
ewelacyjnego Pentaxa serii K 135mm F2,5


Miałem ten egzemplarz jako budżetowe /2.5 przy tej ogniskowej. Kompletnie nieakceptowalny obrazek. Trzeba było przymykać do f/4, f/5.6


Uuuuu, to musiałęś trafić na jakiegoś bubla. Miałem 4 sztuki tego szkła, dwie v1 i dwie v2, wszystkie były użyteczne od 2.5, baaa, mało powiedziane, były bardzo ostre.

K-5 II 135 2.5 @2.5



rey napisał/a:
Nie widać w stopkach tego obiektywu, czy jest jakiś zadowolony posiadacz na forum? :evilsmile:


Planuję zakupić. Dam znać co i jak.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Nie widać w stopkach bo trudno wypisywać wszystkie posiadane szkła. 135/2.5 serii K to bardzo dobre szkło. Miałem je kilka lat, okazyjnie wymieniłem na inne które na eBayu jest znacznie droższe a teraz czekam na okazję ponownego zakupu tego szkła.
Wystarczy popatrzeć na sample
http://www.pentaxforums.c...-5-samples.html
 
MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
LDevil napisał/a:
A jednak sprawdziłem i okazało się, że ma styki. Ktoś w internetach się pomylił jak pisał, że styki to tylko w Nikonie.

Czy jest to informacja pewna? Ktoś z posiadaczy może potwierdzić? Na stronach producenta jest informacja, że obiektyw jest w pełni manualny (?). Na wszystkich dostępnych zdjęciach nie widać nawet popychacza przysłony, nie wspominając o stykach.

Swoją drogą, dość ciekawie przedstawia się minimalna odległość ostrzenia. Producent podaje 0.8 m, co dla tej ogniskowej po przeliczeniu oznacza odwzorowanie około 1:5. Czy ktoś z posiadaczy to weryfikował? Nie jest to może oszałamiająca skala, ale takiej skali odwzorowania nie zapewnia chyba żadna stałka Pentaxa o ogniskowej dłuższej niż typowe setki makro (nie licząc rzadkiego i drogiego 200 macro). Czy z punktu widzenie (pseudo) makro ten obiektyw ma jakąś konkurencję wśród nowych lub używanych obiektywów?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Bo to jest szkło manualne, nawet ze stykiem czyli bagnet PKA ostrzysz manualnie masz jedynie sterowanie z body przysłoną i możliwość pracy w trybie Av a co za tym idzie - korzystnie z automatyki lampy systemowej. Mimo to.... szkło jest manualne.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Jak ma styki takie jak Samyang 85/1.4 to szału nie ma. To są styki typu masa albo styk pusty. Definiują one jedynie najmniejszą i największą dostępną przysłonę. Jak obiektyw nie ma styku od transmisji cyfrowej, wprowadzonego w bagnecie KAF, to nie ma również żadnego chipa i nie będzie raportował do body swojej nazwy i długości ogniskowej. Nie będzie również możliwości wyboru pola AF więc potwierdzanie ostrości będzie działało tylko dla centralnego punktu. Przy każdym włączeniu aparatu będzie również wyskakiwał ekran do wpisania długości ogniskowej aby stabilizacja mogła działać prawidłowo (tak jest przynajmniej w K-3). Tutaj jest trochę informacji na temat styków w bagnecie KA: http://www.bdimitrov.de/k...K-mount/Ka.html
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
To jest szkło manualne .... oczekujesz w manualu AF ???? Pełnego sterowania ????? To tak jak byś stanął przy motorze i narzekał że nie ma 4 kół i nie przewiezie 5-cio osobowej rodziny. Pomyliłeś salony.... samochody prezentują gdzie indziej ;-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Chyba źle zrozumiałeś. Pisałem, że styk stykowi nie jest równy i mówienie, że "obiektyw ma styki" to tylko półprawda bo jak nie ma styku od transmisji cyfrowej to nie ma dostępnych niektórych funkcjonalności. Obiektyw z autofokusem gdy przestawimy w tryb manualnego ostrzenia zrobi się również szkłem manualnym a jednak będzie miał więcej możliwości, jak choćby brak konieczności podawania ogniskowej w body a przede wszystkim możliwość wybierania dowolnego punktu potwierdzania ostrości i możliwość korzystania z pułapki ostrości dla każdego punktu a nie tylko centralnego jak w obiektywach bez styku "cyfrowego". Absolutnie nie oczekuję od obiektywu manualnego żeby miał autofokus ale dobrze by było, skoro ma styki, aby działał tak jak obiektyw z AF przestawiony w tryb MF. Do bagnetu Canona, Nikona czy Sony można dokupić małego chipa, którego mocuje się do obiektywu manualnego i szkło zyskuje wtedy właśnie funkcjonalności jakie daje obiektyw AF przestawiony w tryb MF.

 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Przecież bagnet jest opisany jako PKA..... gdzie tu miejsce na nieścisłość ? To jest taki sam poziom automatyki jak w obiektywach Pentax-A dysponujących bagnetem PKA.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Przecież właśnie o tym pisałem w pierwszym poście z godz 22:10.

[ Dodano: 2016-05-08, 23:48 ]
Poza tym Samyang na swojej stronie nie pisze, że obiektyw ma bagnet PKA tylko podaje: "Pentax K". Dla kogoś, kto nie miał do czynienia z tymi obiektywami może być niejasne co to oznacza, że obiektyw "ma styki". Sam kiedyś przed zakupem Samyanga 85mm miałem wątpliwości jakie ten obiektyw będzie miał funkcjonalności w związku z "posiadaniem styków" i nawet ktoś na tym forum wprowadził mnie w błąd informując, że będzie można korzystać z potwierdzania ostrości na każdym punkcie AF a nie tylko na centralnym co jest oczywiście nieprawdą.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No i jak? Są tu jacyś użytkownicy? :) Jakieś opinie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach