Radulako  Dołączył: 01 Gru 2018
Takie obok mnie. Trudne,ale postaram się.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Rivelv, tak, hadeerek, lekki ;-)

Następne też - drzewo podtopione, Grudziądz:

 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ciekawie to wygląda.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008

Przy okazji testowania Koniki TC z Hexanonem1,7 50 na Rollei Superpan 200 (ciut zostało z JA4.0)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
galex i mr.ra66it - użytkownicy, u których musiałabym wziąć kilka lekcji jak obrobić pliki, żeby wyszło ciekawe, klimatyczne zdjęcie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, no i skanowania. W przypadku fotki JacekK. ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos - to jest próg, o którym nawet nie mogę myśleć.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Irenko, ale weź i spróbuj naświetlić jeden film. Aparacik przecież masz i to taki, który naświetli Tobie film "w punkt". Tylko się odważ. :-) ;-) :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zacne wygląda na sześćdziesiątkę :)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos napisał/a:
Irenko, ale weź i spróbuj naświetlić jeden film. Aparacik przecież masz i to taki, który naświetli Tobie film "w punkt". Tylko się odważ. :-) ;-) :-D

Nawet mam pomysł na serię tematyczną, taką bardzo śląską. I to będzie pierwsze, co zrealizuję. Ale kiedy? Tego nie wiem.
Ostatnio wciskano mi do ręki analogowego Pentaxa średni format, prosto z Japonii. Trzaska tak, że chyba najbliższe sejsmografy to rejestrują. To mnie dopiero zestresowało :shock:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, Lubitel i chyba Fomapan, gdzieś na drugim końcu kraju , nad Czarną Hańczą.

[ Dodano: 2019-06-05, 07:06 ]
Cytat
wciskano mi do ręki analogowego Pentaxa średni format, prosto z Japonii.

Gdzie tak wciskają?

[ Dodano: 2019-06-05, 07:11 ]
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, ale ja o Ciągniku rolniczym pisałem :) żeby nie nazwać tego jak zwykle Traktorem :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, też mi to do głowy przyszło. Kiedy produkowano ten model, po polach jeździły jeszcze boksery odpalane korbą i węglem rozżarzonym. A w tych okolicach, chodziły jeszcze woły zaprzężone w pojedynczy , drewniany strug.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
teraz też potrafią jeździć :)

sam lubię takie sprzęty. - pokazują pomysłowość ludzką, ale są jeszcze miejsca gdzie to normalnie pracuje :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Ostatnio wciskano mi do ręki analogowego Pentaxa średni format, prosto z Japonii. Trzaska tak, że chyba najbliższe sejsmografy to rejestrują.

no tak źle to nie jest. Mój 645N hałasuje trochę ale czy dużo głośniej niż "Super A" to nie jestem pewien. Chyba, że to był 6x7. ale w porównaniu z Pentaconem czy Kijewem 60 to chyba też nie jest źle. Ale fakt. Lustrzanki średniobrazkowe do fotografowania w filharmonii czy teatrze, to "średnio" się nadają.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos - wieczorem się dowiem dokładnie co to za aparat. Obiektywy są naprawdę wielkości słoików. Kiedyś go sfotografuję w zestawieniu z moim retro bibelotem ELJY LUMIERE, nieżywym niestety. Nawet nie wiem jakie filmy mogły być stosowane w tej mojej zabawce.
I znów zrobiłam OT :oops: .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
ELJY LUMIERE, nieżywym niestety. Nawet nie wiem jakie filmy mogły być stosowane w tej mojej zabawce

Chyba zwykły film 35 mm. Czy to taki lub podobny http://www.cameramanuals....e_eljy_club.pdf

http://corsopolaris.net/s.../eljy/eljy.html
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wygląda na film typu 828 – 35 mm bez perforacji, z paperem ochronnym, bez kasety. Dzis raczej trudno dostępny.

A ten duży Pentax, to może któraś z wersji 67.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach