dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
  [dtox] moje zdjecia - K100D w rekach szalenca amatora :P
Witam.
jesli to zly dzial to prosze o przeniesienie :-B

Chcialbym tutaj umieszczac moje popelnione zdjecia i wszelakie knoty jakie udalo mi sie wyprodukowac.

Bede bardzo wdzieczny za pomocne uwagi co robic aby bylo lepiej...
(zdjecia zostaly tylko pomniejszone i nie byly "robione" zadnym programem typu fotoszop...nie znam sie na tym)


06.2007, spacerek nad jeziorem...




 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
tak mam jedna wielka ale to naprawde ogromna uwage dlaczego nie ma numerow telefonow pod tymi fotkami ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a tak na powaznie to widze ze robisz to samo co ja na poczatku jak dopadlem sie do aparatu czyli centralne kadrowanie a to nie jest za dobrze dla fotek ;-)
ale ja moge sie nie znac bo sam sie dopiero douczam :-P
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
hehe, tak, kadruje centralnie...narazie...
numery telefonow hmmm... do Żony nie podam, zapomnij :) a do kolezanki, kto wie ;)

ciekawe kto pierwszy po mnie pojedzie za te zdjecia <lol>
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox, miło sie ogląda :-P

[ Dodano: 2007-06-05, 22:36 ]
Osobiście podoba mi sie 4 od lewej w górnym rzędzie, środkowe w w drugim rzędzie i ostatnie.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
niestety moja wada wzroku wymusza automatyczne ustawienie ostrosci i to co zrobi aparat zostanie juz na stale :-/ wiec niektore sa nieostre...
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
jak zrobiles te foty z kitowym obiektywem to on dosc dobrze ostrzy moze po prostu inne czynniki mialy wplyw na slaba ostrosc zmien pomiar ostrosci pokombinuj w ustawieniach po drugie recznie tez mozesz ostrzyc zawsze pomiar bedzie sygnalizowal chwile wyostrzenia kadru jezeli nie ufasz AF :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kadrowanie rzeczywiscie mogloby byc lepsze. Balans bieli cos nie teges. Za zolto-zielono masz :-)

Walcz dalej! ;-)
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
no wlasnie ten balans bieli w k100d jest kilka ich ustawien ale chyba jednak najlepiej samemu zmierzyc poprzez biala kartke papieru powinno byc troszke lepiej ja wlasnie ostatnio tej funkcji uzywam ale jest strasznie monotonna jednak chyba lepiej oddaje WB ;-) ;-) ;-)
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
z WB mam problem... chyba bede nosil kartke bialego papieru w torbie...
jakie macie ustawienia (okolo 17 godziny, calkowicie zachmurzone niebo, ogolnie duzo drzew zaslaniajacych niebo)?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na początek. Zmień temat wątku - np. Galeria Dtoxa, bowiem tego tyczy meritum.
Zdjęcia.
Zanim naciśniesz spust - pomyśl. Zabardzo skupiłeś się na modelkach, poprzez co masz prawie na każdym zdjęciu fatalne tło: gałęzie wyrastające z głowy, za duża GO czy za bardzo rozpraszające otoczenie. Portret ma za zadanie ukazać modela, więc pozostałe elementy (o ile nie są częścią pomysłu) powinny nie przeszkadzać, lub nie powinien na nich koncentorwać się wzrok. Tutaj mamy nazbyt nachalne gałęzie chociażby czy inne elementy dodatkowe.
Domyślam się, że to pierwsze próby. Więc poczytaj trochę o odpowiednim komponowaniu obrazu. Złotym podziale, przemyśleniu kadru (nie zawsze kadr centralny jest zły). I przede wszystkim pomyśle na zdjęcie. Dobra fota, to nie wzięcie modelki i strzeleniu jej migawką w oczy. To przemyślana koncepcja. Oczywiście nikt nie wymaga od Ciebie, byś sobie rozrysowywał każde ujęcia i dokładnie wyliczał GO w uprzednio upatrzonych plenerach. Ale wymagana jest choć odrobina czegoś, co sprawi, że patrząc na zdjęcie odbiorca dostrzeże coś więcej, niż cyknięcie, bo była okazja. Masz żonę, koleżanki. Super i pięknie - jeśli są chętne do pozowania. Wykorzystuj to, bowiem dzięki temu sam dużo się nauczysz jak i sprawisz, że one zaczną czuć się przed obiektywem pewnie. Tu niestety widać, że to ich początki.
Ale wszystko to kwestia wprawy, doświadczenia, chęci i czerpania z tego zabawy.
W każdym bądź razie ja będę czekał na kolejne ujęcia.
Powodzenia.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dtox, kup szara karte. Biala kartka to slabe rozwiazanie.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
dzieki, jade na dlugi weekend do piwnicznej i bede tam cwiczyl :) dopoki mnie żona nie ukatrupi hehe

co myslicie o tym urzadzeniu?
http://allegro.pl/item201...b_cap_58mm.html
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Co chcesz, zdjęcia są ostre, tylko nie na każdym punkt ostrości znajduje się na "obiekcie" ;-)

Sprawdź czy prawidłowo ustawiłeś korekcję dioptrii.

Centralne kadrowanie :-) Zwrócono mi uwagę. Zwrócono Tobie. I pewnie wielu jeszcze na początku.

Miłego fotografowania
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
w tym problem, ze mam astygmatyzm...a tego sie nie da skorygowac w aparacie :-/
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
No ja również mam astygmatyzm, na szczęście niewielki i regularny. I jakoś mi się ostrzy.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
co do tej zabawki to balansu bieli to nie wczytywalem sie dokladnie ale widzialem ze ma rozmiar 58mm wiec musialbyc kupowac za kazdym razem jak kupisz nowe szklo nowe cacuszko do pomiaru balansu bieli bo wierz mi za jakis czas zaczniesz szukac szkiel do tego sprzetu a ze wzgledu ze oryginalne pentaxowskie sa drogie to bedziesz wybieral inne tansze na przejsciowki badz nie a tamte nie musza miec koniecznie 58mm rozmiar ;-) ;-) ;-)
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
czyli szara karta...ehh za 100zl jakas na allegro jest :-/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mogę się mylić - za leniwy jestem na studiowanie instrukcji - ale pomiar WB następuje chyba punktowo, prawda?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
punktowo lub po calosci kadru...do wyboru
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Więc co za problem? Zważywszy na fakt, że to nie musi (ale może) być dekielek?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach