grzeskowal  Dołączył: 24 Kwi 2006
smc FA 28-105/4-5,6 PZ
Szanowne Koleżeństwo

instrukcja gdzieś przepadła w trakcie przeprowadzki , błąkam sie nieszczęsny po tym forum...

potrzebuje informacji o fukcjach kture moza wyzwlić z tego obiektywu
co oznaczaja pozycje przełącznika P, A , AS czemu służy malutki guziczek przy przełączniku?

Pozdrawiam

Grzesiek
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Zajrzyj TUTAJ To jest PDF z opisem całej serii FA, jest tam wyjaśnienie na stronie 17 co i jak.
W razie czego wieczorem moge ci przetłumaczyć. :mrgreen:
Ale tak na prawdę to nie wiem dalej jak to działa, chociaż o tyle mam dobrze, że nie mam tego pstryczka (odpadł był ;-) ) więc nie mogę nawet się pobawić.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: smc FA 28-105/4-5,6 PZ
grzeskowal napisał/a:
potrzebuje informacji o fukcjach kture moza wyzwlić z tego obiektywu
co oznaczaja pozycje przełącznika P, A , AS czemu służy malutki guziczek przy przełączniku?

P - w tym trybie dziala sam Powerzoom, czyli krecenie silniczkiem zooma. A to automatyczne funkcje powerzooma - zoom effect, image size tracking i zoom clip. AS przelaczasz sie miedzy tymi funkcjami (+ zapamietuje ogniskowa w zoom clip) zas guzikiem przywolujesz zapamietana ogniskowa w zoom clip.
 

grzeskowal  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dzięki ...
w sumie w imieniu Łukasza... pożyczam mu właśnie to szkiełko i bedzie je próbował oblatywać z kadyszką.


Grzesiek
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grzesiu, ale te funkcje dodatkowe PZ nie beda dzilaly z K10D, a tylko z seria Z :-) Na K10D tylko silniczek PZ bedzie dzialal :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
sylwiusz, serio? :-( Myślałem, że się pobawie, a tutaki zonk.
I tak z silniczka korzystam sporadycznie po okresie fascynacji nowa zabawką. ;-)

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
grzeskowal, zapodajcie efekty oblatania na forum

[ Dodano: 2007-06-06, 14:04 ]
jeszcze apropos, który z jest lepszy:
1. SMC PENTAX-FA 28-105/4-5,6
2. SMC PENTAX-FA 28-105 3,2-4,5 IF
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oba 28-105 maja dobre notowania optycznie, starszy z PZ jest nieco solidniej wykonany. Bralbym chyba nowszego, ze wzgledu na stosunkowo male rozmiary i wage oraz ciut lepsze swiatelko ;-)

[ Dodano: 2007-06-06, 14:14 ]
Gwiazdor napisał/a:
sylwiusz, serio? :-( Myślałem, że się pobawie, a tutaki zonk.

Serio, tylko seria Z w pelni obslugiwala wszystkie funkcje PZ.
 

grzeskowal  Dołączył: 24 Kwi 2006
a szkoda, myślałem że Łukasz bedzie miał frajde
w zasadzie jeśli tylko PZ ma sie ograniczyć do kręcenia silniczkiem to i tak największa "plastikowość" tego obiektywu. Największy bajer że sie minimalizuje.

ja jestem zwolennikiem tego ciemniejszego obiektywu

bardzo solidny
wyjątkowo pasuje do z1 i z1p
i jak na zooma niezły optycznie

ten drugi to o ile sie nie myle to konstrukcja tamrona , troszke lżejsza, mniej solidna, jaśniejsza i troszeczke bardziej mydlana ... ale to moja opinia

grzesiek
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
grzeskowal napisał/a:
ten drugi to o ile się nie myle to konstrukcja tamrona , troszke lżejsza, mniej solidna, jaśniejsza i troszeczke bardziej mydlana ... ale to moja opinia


nie, to nie jest konstrukcja Tamrona. Tamron wypuszczal dla Pentaxa obiektyw 28-105/4-5,6 ale bez PZ.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach