Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
Cena DP2 Merrill spada na łeb. Pokusił się ktoś?

Właśnie widzę, że w Morelach 1649 zł... Chyba, że jest gdzieś taniej? Wymieniłbym.
Ekajana napisał/a:
Takiego Merrilla widzę u Lipy. Jedzie przez Texas z synem i robi projekt dokumentalny.

Linka poproszę.
Ekajana napisał/a:
60 zdjęć na baterii

Jak zrobię 36 klatek idąc na "na zdjęcia" to jest sukces. Jedyne czego mi brakuje w tym aparacie (nie sądziłem, że kiedyś to napiszę) to odchylanego ekranu.

 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Cytat
Linka poproszę.
widziałem to oczyma wyobraźni, ale nawet jakiegoś linka pt:"Lipa w Texasie" znajdę. O proszę https://www.lensculture.c...h-texas#slide-4

Enzo napisał/a:
(nie sądziłem, że kiedyś to napiszę) to brak odchylanego ekranu.
haha no właśnie, ja ostatnio tylko z tego powodu wymieniłem aparat na nieco nowszy model. A w takiej sigmie to byłby klimat patrzenia jakby w kominek średnioformatowca.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
O proszę

Jeżu... widziałem to jakiś czas temu i podobało mi się. Jakoś Lipy z Tomaszem nie mogłem powiązać a miałem zaszczyt uścisk dłoni wymienić ;-) Wstyd i hańba.
Ekajana napisał/a:
A w takiej sigmie to byłby klimat patrzenia jakby w kominek średnioformatowca.

Jest coś na rzeczy. Często fotografuję trzymając aparat bardzo nisko i możliwość dokładniejszego kadrowania by się przydała. Ale co tam - liczę fundusze.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Enzo napisał/a:
dokładniejszego kadrowania by się przydała. Ale co tam - liczę fundusze.
no właśnie ja wysokiego wzrostu a i często taka perspektywa niższa mi pasi. Na wymianie straciłem tylko 150 zł. A w sigmie i tak wiele trzeba wybaczyć, więc łatwiej w tym wiele przełknąć gibany ekran.

Notabene namawiałem Lipę na merrilla co zresztą sam uważa za niegłupie, ale on sie z uporem tej kliszy średnioformatowej trzyma.

A jak już o koledza gadamy to warto zajrzeć i tutaj: http://tomaszliboska.blogspot.com/
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Czego to się człowiek nie dowie przy takich przypadkowych okazjach z internetów: "Jako najstarsza ze wszystkich osad założonych przez Polaków w Ameryce, Panna Maria często przyciąga licznych turystów z okazji wielu uroczystości rocznicowych. Tak było zwłaszcza na obchodach tysiąclecia chrześcijaństwa i polskiej państwowości w 1966, kiedy w mszy i grillu wzięło udział 10 000 osób. Z tej okazji prezydent Lyndon B. Johnson przekazał prezent dla miejscowego kościoła – mozaikę przedstawiającą Matkę Boską Częstochowską wykonaną przez artystę polskiego pochodzenia Jana E. Krantza z 12 000 kamyków". To Wikipedia.

A teksańskie zdjęcia Lipy bardzo mi się podobają.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
To proszę jeszcze taką stronę:
http://www.slask-texas.or...ia-liboska.html

I właśnie w czymś takim widział bym sigmę. Też dlatego, bo są w sieci bardzo mięsiste merrillowe foty w kowbojskiej tematyce.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Och Enzo! Bądź poważny :-) Fakt faktem że ten merrill kusi tym bardziej, że gdzieś posiałem ładowarkę do DP2s :-(
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Haha, ładowarka przyczynkiem. Chyba se fajki kupię, bo znalazłem zapałki w plecaku ;-)
A tutaj se można fullsajzowe sample z DP1 Merrill obejrzeć. Dziki Zachód:
http://www.sigma-dp.com/D...amplephoto.html
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Mam pytanko do osób które posiadają ten DP2 Merrill. Miałem dokupić obiektyw 35 2.0 do Fuji - ale może zamiast tego taka mała zabaweczka będzie dobrym wyborem. Odkąd mam Ricoha GR II - 90% zdjęć nim robię - zawsze pod ręką, w kieszeni - zdjęcia super, ale...
Do takiego pół-portretu chciałbym coś z ogniskową 50-75. Cropa w GR używam ale raczej tylko na 35 mm - na 47 za małe zdjęcie. A chcę dzieciakom i kotu zrobić fajne fotki.

[ Dodano: 2015-11-16, 14:48 ]
Poczytałem trochę i bardzo specyficzny sprzęt :) Wolny AF, szumy na wyższych iso. Na plus detale, jakość obrazka - najlepiej do iso 400. Do krajobrazów super - do dzieci, w szczególności biegających w domu - odpada. Sam chyba sobie odpowiedziałem :)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
tommyXTM napisał/a:
Do krajobrazów super - do dzieci, w szczególności biegających w domu - odpada.
no właśnie. Starego Texańczyka jeszcze się tym złapie. Choć starymi sigmami też coś tam robiłem dynamicznie. No ale i sprzętem bez AF robiłem więc to inna historia.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zamówiłem Merrilla. Aż mi się myszka z emocji trzęsie.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Jasny gwint Enzo! Obyś nie wywołał lawiny...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Enzo napisał/a:
Zamówiłem Merrilla. Aż mi się myszka z emocji trzęsie.

Myszka myszką. Oby tylko ręce Ci nie drżały podczas robienia nim zdjęć :-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Enzo napisał/a:
Zamówiłem Merrilla.

O! Bardzo dobrze, będzie go można w końcu pomacać i się zdecydować.

DP2?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
macioh napisał/a:
DP2?

Ano. Czekam jeszcze bo zamiast
Lipa napisał/a:
lawiny
wywołałem weryfikację jego dostępności w Morelach (nie mają ale mogą mi sprzedać z innego źródła 30 zł drożej). Jak tak dalej pójdzie to zostanie mi tylko Pentax...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo napisał/a:
Zamówiłem Merrilla

zdrajca
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dobrze, że nie Samsunga.
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
Będziesz pan zachwycony kolorami:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jaerk napisał/a:
Będziesz pan zachwycony kolorami:

Szkoda, że nie na tym zdjęciu ;-)
Gdyby ktoś jeszcze chciał sobie taką gustowną kostkę sprawić w dobrej cenie to powinien się pospieszyć. Wygląda na to, że zapasy magazynowe się wyczerpują.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Enzo, jaka jest różnica między dp2 merrill a dp2s?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach