vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
z tego co mi wiadomo to nie uzyskasz takich efektow, wiec wole poswiecyc cyfre, wolalbym lusterko ale dosc drogie sa.

Kilka osob juz na forach probowalo pokazywac ze da sie to zrobic i zamieszczali (wg nich ) najlepiej obrobione fotki w ps'ie i slabej jakosci fotke w IR, niestety roznice bylo widac "golym okiem".

Na poczatku chcialem kupic d70 wlasnie z tego powodu by robic tez w ir, ale wyszlo jak wyszlo. wiec albo kompakcik albo lusterko, zadne obrobki w ps'ie mnie nie interesuja, wogole staram sie nie obrabiac fotek, im mniej ingerencji tym lepiej.

[taki ot: co do ps'a to szkoda mi chocby 230zl na elements ;) ]
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
vertiico napisał/a:
[taki ot: co do ps'a to szkoda mi chocby 230zl na elements ;) ]


Tak trzymać. Tylko Picture Window Pro :evilsmile:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@bossini
tez nie, z jednego prostego powodu ma dzialac na Linuxie ( oglonie Unixach) natywnie!
ps'a i tego typu narzedzi uzywalem na uczelni, jak obrabialismy fotki.
Teraz jezeli chce cos zrobic. np. zamiana na B&W to mam gimpa.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Oczywiście rozumiem problem platformowy, ale zarówno GIMP, jak jeszcze bardziej PS to programy (ten ostatni - kombajn) do edycji Grafiki. PWP to program z założenia tylko do obróbki zdjęć. ;-)

Poza tym, jesli coś jest natywnie stworzone do UNIXA to nie bedzie natywna dla Windowsa i Maca, i odwrotnie. Wiec nie ma programu uniwersalnego. Wiem, że PWP był nieśmiało wprowadzany na platformę UNIX. Wiem tez że PS jest zarówno w wersji Win jak i Mac.

A odnosnie ceny, to niestety już tak jest, że niektórzy programiści stwierdzają, że włożyli w rozwój oprogramowania tyle pracy, że stworzą wersje komercyjną. Pozostaje tylko kwestia rozsadnej wyceny, a PS (jezli ma słuzyc tylko do fotografii) takiej rozsąndej wyceny nie zapewnia. No ale zaczynamy schodzić OT, za co prepraszam.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@bossini
Nie ma problemu by wydawac np 3 wersji danego programu, np. na : unix, mac i win.
Badz zrezygnowac z "natywnosci" i wykorzystac chocby jave by stworzyc jeden uniwersalny program. Obojetnie jaka droge wybierze sie ( jest ich kilka ), trzeba brac pod uwage "za" i "przeciw" danego rozwiazania. Ale da sie to zrobic, niestety to lenistwo danej firmy i ich polityka powoduje ze mamy wersje np tylko na win, badz np na win i maca.
BTW mac ( bodajze od wersj OS X ) bazuje na ktorejs z galezi BSD, a BSD to UNIX, wiec jaki problem "stworzyc" taka aplikacje na UNIXY? w tym na Linuxa? Dla mnie firma taka nie istnieje, jezeli nie potrafi dostrzec Linuxa i celowo go ignoruje to ja robie tak samo, jak cos kupuje kieruje sie tym jaka maja polityke pod tym wzgledem.

No ale zboczylismy z tematu tego postu :)
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Wygląda w takim razie na to, że WIĘKSZOŚĆ firm to leniuchy :-/
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
jaka znowu wiekszosc? na jakiej podstawie to twierdzisz? Trudno powiedziec na przestrzeni tylu lat, na jaka platforme napisano wiecej programow, jezeli Linuxa i Unixa traktowac tak samo, czyli pytanie brzmi "na co wiecej napisano programow win czy mac czy unix" to niestety dla Twojej informacji unix wg mnie zwycieza.
Ale po pierwsze co rozumiemy pod pojecie programu? A co z innymi systemami operacyjnymi??
Wiec o tym mozna gadac gadac i gadac, i nic to nie zmieni :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Firmy informatycznie kierują się bilansem nakładów i potencjalnych zysków, a nie lenistwem czy pracowitością programistów (to się nazywa kapitalizm). Więc z łaski swojej... :evil:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
tak , a skad to wiesz czym dana firma sie kieruje, sam w takiej pracuje i akurat jestem w temacie.

pamietaj o jednym, zeby osiagnac zysk mozna wybrac wiele drog, to od polityki firmy zalezy ktora wybierze. Rozwijanie kolejnej wersji ( na inna platforme ) nie jest az tak kosztowe jak sugerujesz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
tak , a skad to wiesz czym dana firma sie kieruje,

Czy to podchwytliwe pytanie? :shock:
Cytat
Rozwijanie kolejnej wersji ( na inna platforme ) nie jest az tak kosztowe jak sugerujesz.

No to dużo wywnioskowałeś z mojej krótkiej wypowiedzi. Obawiam się, że dyskutujesz sam ze sobą :-) Ja piłem tylko do powracającej jak mantra kwestii "lenistwa programistów".
Cytat
sam w takiej pracuje i akurat jestem w temacie.

Szacun, to ja się kulturalnie wycofam ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ojjj nie zamierzam sie klucic, sam nie raz wolalbym abysmy tworzyli tylko na jedna platforme :) mialbym wiecej czasu dla siebie :)

to moze inaczej, nie chcialbys aby byl jeden "universalny" typ mocowania obiektywow ( czy jak to sie zwie :mrgreen: ) wtedy mowa o "systemie" nabralaby zupelnie innego wymiaru.
I czy nie bylo by lepiej dla osob korzystajacych z aparatow?
Poza tym konkurencja by wymusila zmiany, no ale jakie zmiany to ja juz nie wiem :roll:

bEEf napisał/a:
Obawiam się, że dyskutujesz sam ze sobą

az tak zle ze mna jeszcze nie jest :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
vertiico, rrrany, nic z tych rzeczy - ja nic o platformach, linuxach, nic do nich nie mam, nic takiego nie napisałem, ok? Napisałem tylko tyle, ile napisałem :-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ok juz nic nie mowie :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
vertiico napisał/a:
zadne obrobki w ps'ie mnie nie interesuja

RAW'y w IR też trzeba obrabiać w PS i to nie mało...
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
vertiico napisał/a:
jaka znowu wiekszosc? na jakiej podstawie to twierdzisz?


Jeżeli uważasz, że mniejszość, to bardzo proszę o wymienienie programów do obróbki grafiki dostepnych na wszystkie platformy i programów dostepnych na jedną-dwie. Zobaczymy których jest więcej...

Zaznaczam, też że to nie ja wskazałem na "lenistwo" programistów.

[ Dodano: 2007-07-10, 17:11 ]
vertiico napisał/a:
jaka znowu wiekszosc? na jakiej podstawie to twierdzisz?


Jeżeli uważasz, że mniejszość, to bardzo proszę o wymienienie programów do obróbki grafiki dostepnych na wszystkie platformy i programów dostepnych na jedną-dwie. Zobaczymy których jest więcej...

Zaznaczam, też że to nie ja wskazałem na "lenistwo" programistów.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@Stachu
to co innego :) nie bierz tej wypowiedzi doslownie, bo jakby nie patrzec zamiana na B&W tez jest obrobka, wiec luuuuzik :-B


@bossini

bossini napisał/a:
Jeżeli uważasz, że mniejszość, to bardzo proszę o wymienienie programów do obróbki grafiki dostepnych na wszystkie platformy i programów dostepnych na jedną-dwie. Zobaczymy których jest więcej...

nic nie uwazam, nie lubie jak ktos gada: wiekszosc/mniejszosc wszyscy/nikt itp itd
btw mam gdzies ilosc, dla mnie jakosc sie liczy i to " cos" :roll:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
nic nie uwazam, nie lubie jak ktos gada: wiekszosc/mniejszosc wszyscy/nikt itp itd

I tu się zgadzam w 100% :-B
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
vertiico napisał/a:
nic nie uwazam, nie lubie jak ktos gada: wiekszosc/mniejszosc wszyscy/nikt itp itd
btw mam gdzies ilosc, dla mnie jakosc sie liczy i to " cos" :roll:


Jak dla mnie bomba. Szanuję Twoją opinię oraz preferencje dotyczące wypowiedzi innych. :-B

Większość / mniejszość to wartości ocenne, i ja tak tą sprawę ocieniam. A oceniam w ten sposób, że większość znanego mi oprogramowania do grafiki została napisana najwyżej pod dwie platformy.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
vertiico napisał/a:
Rozwijanie kolejnej wersji ( na inna platforme ) nie jest az tak kosztowe jak sugerujesz.


Ale to nadal są dodatkowe koszty, (zmiany w kodzie, trzeba robić więcej testów, przeszkolić support w radzeniu sobie z nową platformą, itp.). Jeżeli doda się do tego marginalne zainteresowanie produktem na nowej platformie, to często okazuje się, że cała ta zabawa jest nieopłacalna.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@LDevil
mi tego nie musisz mowic, bo to znam mozna by rzecz "od podszewki".
Niestety powtarzasz mity:

LDevil napisał/a:
Jeżeli doda się do tego marginalne zainteresowanie produktem na nowej platformie


po pierwsze "platformie" miales na mysli systemowa, bo jezeli mowiles o sprzetowej, To Linux+UNIX dzialaja na najwiekszej liczbie maszyn.
Jezeli systemowa, chyba nie znasz tego sektora, ja tutaj nie mowie o domowych uzytkownikach i ich systemach. Zwroc uwage pod jakim systemem dzialaly maszyny na ktorych powstaje wiekszosc filmow,np seria Shrek, to nie sa systemy z MS ani Apple .
Wiec jezeli chocby tylko ten rynek nazywasz marginalnym, to widac ze budujesz swoja wypowiedz na podstawie mitow.

Mala prosba jezeli ktos dalej chcialby ciagnac ten watek, prosze zalozyc nowy temat, autor tego posta zapewnej nie moze juz tego czytac :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach