greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A jednak... piszesz o "większości publikacji [...] na świecie" ale jako źródło podajesz Wiki anglojęzyczną ;-)
Cóż, Angole piszą jak potrafią, bo ich alfabet i słownictwo są zbyt ubogie. I w sumie naprawdę nie ma powodu by cała reszta świata się "redukowała" do tego poziomu w imię błędnie pojętej unifikacji.
Ja też jestem zdania że obiektyw wyprodukowano w Wałdaju, w Nowgorodzkiej Obłasti [obwodzie administracyjnym]
8-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Owszem, piszę o większości bo wystarczy porównać wielkości populacji władających językiem polskim i angielskim który uważany jest za jeden z języków tzw. konferencyjnych i w którym porozumiesz się na każdym krańcu świata. Miejscowość Wałdaj będzie rozpoznawalna jedynie dla Polaków, natomiast Valday - na całym świecie i pisanie że w Rosji nie ma miejscowości Valday jest co najmniej śmieszne (zwłaszcza że coraz więcej Polaków włada językiem angielskim).Z ubogością języka angielskiego bym polemizował... Podobnie jak z językiem polskim jego poziom w dużej mierze zależy od poziomu edukacji i "oczytania" jednych i drugich ;-)
Pozdrawiam
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Narado napisał/a:
angielskim który uważany jest za jeden z języków tzw. konferencyjnych i w którym porozumiesz się na każdym krańcu świata

No i tu bardzo byś się zdziwił... tym bardziej że w sumie bardzo niewielki odsetek ludzkości uczestniczy w "konferencjach" ;-)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Z SMC-A 50/1.7 pochodzi jedno spośród moich zdjęć, które najbardziej lubię.



Moim zdaniem szkło warte noszenia w plecaku.
 
rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Mam ostrego helios 44m4 i niestety już uszkodzonego pentaxa-m 50 1.7 i tęsknię za tym szkłem. Optycznie pentax lepszy i mniej podatny na boczne światło. Strata kontrastu w przeciwieństwie do heliosa minimalna przy świetle zaglądałam w szkiełko. A ostrzenie to niebo a ziemia. Bierz pentaxa a nie pożałujesz.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Co znaczy uszkodzonego?
 
darii  Dołączył: 13 Gru 2014
Grzechotnik,
Witam,Proszę o kontakt, najlepiej nr.telefonu lub mail....mój mail: darowe@op.pl
pozdrawiam Darek
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Nabyłem szkło jak w temacie . Niestety bez osłony przeciwsłonecznej .Jaką osłonę polecacie do niego ?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
U chińczyków kupisz za grosze, chyba fi 49.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Chodzi mi o to czy jest jakaś różnica pomiędzy klasyczną okrągłą osłoną a "zalecaną" prostokątną z jednej strony - PH-S49 ?
Okrągła o jakiej szerokości powinna być ? Tak aby nie powstawała winieta.

 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Prostokątna przeznaczona jest dla obiektywów o ogniskowej 28 mm z gwintem 49 mm.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Ja używam prostej, okrągłej, metalowej o długości 21mm. Na APS-C nie winietuje. Nie wiem zresztą, czy nie mogłaby być nawet dłuższa, ale nie sprawdzałem tego w praktyce. Kupiłem tutaj :-)
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy ktoś zakładał coś dłuższego niż 21 mm ? Ogólnie jestem pod wrażeniem tego co potrafi to małe cudeńko. Potwierdzenie ostrości z moim korpusem działa bardzo dobrze. Na f/1,7 mała głębia ostrości ale jest w miarę ostro . Od f/2,8 naprawdę ostro . Od f/5,6 do f/8 bardzo ostro.
Z body komunikuje się poprawnie , po włączeniu aparat prosi jedynie o podanie ogniskowej.
Jedyny problem który zauważyłem to współpraca z lampą Metz .Na pewno nie działa poprawnie w p-ttl .Prześwietla ale od czego jest korekta mocy błysku !? Pomaga wprowadzenie odpowiedniej korekty i już jest ok .Może ktoś z was zna inny sposób na poprawną współprace z lampą ?
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
sergeant przy szkłach typu M Metz bedzie błyskał na full. Czyli wprowadzając korektę - pracujesz w manualu a nie p-ttl.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
na 50-tce mam założoną osłonę od Takumara 135mm . Osłona ma 50 mm długości, 62 mm średnicy i nie winietuje.
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Czy obiektyw Pentax A 50 mm 1,7 będzie normalnie współpracował z korpusem ME? Oczywiście nie spodziewam się że pojawi mi się automatyka przesłony ale w pozycjach manualnych pierścienia przesłony będzie wszystko tak jak z obiektywem typu M?
Pytam bo mam szkło A i przymierzam się do kupna ME.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ramon, tak, będzie współpracował bez problemu.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Czy Pentax A 50/1.7 jest lepszym szkłem od Pancolar Carl Zeiss 50/1.8.

Czy jednak Pentax FA 50/1.7 to najlepsze wyjscie z 50 tkowego dylematu?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
igorrro, nie możesz spać?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ech... a co to znaczy "lepszy:?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach