Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tokarz, ślusarz w warszawie...
Szukam namiaru na jakiegoś speca ślusarza/tokarza, który niedrogo wykonałby mocowania rurek z gwintami do głowic statywu. Najchętniej w okolicach Centrum lub Pragi Południe.

Trzeba by pewnie wytoczyć jakieś wpusty do rurek z kołnierzem i przymocować je do lekkich rurek (aluminium?) + osadzić gwint w tych wpustach.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To chyba jednak bardziej forum ślusarsko-tokarskie...
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Kontakt do jakiegoś speca to fajna rzecz. Można sobie wiele usprawnień zamówić, szczególnie gdy ów spec ma też pojęcie o sprzęcie foto.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cobretti, wymagajacy jesteś :mrgreen: . Ślusarz, tokarz, w dodatku zna się na sprzęcie foto. Mogę się spytac kumpla, jego ojciec ma warsztat ślusarski z tokarkami. Podobno kiedys sie bawił fotografią. Ale to dopiero w poniedziałek. Nie złapie go do konca tygodnia. Ma warsztat gdzieś na Kole.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cobretti, troszkę nie rozumiem co chcesz zrobić/zamówić, ale jesli chodzi tylko o gwintowanie rurek [może być aluminium] to mogę służyć pomocą, tylko zależy jakiej średnicy mają być te rurki. Sprzęt może się znajdzie :-D
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
argawen, super, w wolnej chwili, nie spieszy się specjalnie.
tref, chyba raczej gwintowanie nie wchodzi w grę, bo rurki będą cienkościenne...
Muszę do rurek przymocować jakoś gwint do głowic statywowych, czyli stworzyć rurki średnicy 2 cm z wykończeniem do mocowania głowicy. Więc trzeba by je na końcach czymś wypełnić i wkręcić w to gwint. Więc pewnie trzeba by było wytoczyć takie grzyby, wkręcić w nie gwint, spasować z rurką i z boku wkręcić mini śróbki, aby rurka trzymała trzpień z gwintem.

Od kilku dni walczę z malutkimi statywami, tak, aby zejść możliwie nisko z aparatem nad glebę (głównie do grzybów, roślin, ale też owadów mniej ruchawych czy ślimaków). Zachowując jednocześnie małe gabaryty i uniwersalność statywów, aby je można było mieć przy sobie, bez tachania solidnego, ale też dużego i ciężkiego statywu.

Najmniejszy jest Manfrotto 709B lub wersja bez głowicy 209B (gwint na 5 cm od ziemi). Na 709B się przejechałem, bo skubany nie miał osobnej głowicy, tylko trzpień z mocowaniem kuli - co za masakryczny pomysł. Ale poradziłem sobie - rozwierciłem otwór 5.5mm na 6mm i wpakowałem bez problemu gwint statywowy, więc mam fajną samoróbkę (z droższej wersji zrobiłem sobie 209B):-)

Dopadłem też jakiś tani statyw, wywaliłem z niego kolumnę z głowicą (kicha straszna, nie da się rozbroić), ale ma świetne nogi i właśnie pasują do niego w roli kolumny centralnej (wysuwanej!) rurki 2cm. I takie rurki chcę dorobić, np. 10 cm, 20 cm, 30 cm z mocowaniem dla głowicy.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jak nie znajdziesz w Warszawie to śmiało mogę polecić Ci www.foto-akcesoria.com.pl - puknij do nich maila z pytaniem o możliwość wykonania i cenę. Byłoby to nietypowe zamówienie ale są otwarci na dziwne pomysły. Dla mnie wykonali redukcje filtrowe 55->52 w wersji super-hiper-slim - jeden pierścień obustronnie gwintowany miał wysokość 2,5mm - dzięki temu w całości chowa się w gwincie obiektywu (ma takie małe nacięcia pozwalające go łatwo wykręcić). Drugi ma węziutki na 1mm kołnierz do wykręcania (dostałem go gratis ;-) ). Robotę wykonują naprawdę porządnie i precyzyjnie.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Kiedyś pracowałem jako tokarz szlifierz akrobata, mówię serio.... full serwis maszyn.. :)

A tak jeszcze poważniej, to radzę dołożyć do roboty (dopłacić) jak radzi piotrecius i wykonać pracę solidnie bo potem może być cięzko poprawić coś w tak cienkich rurkach, zwłaszcza że to pewno miękkie aluminium.. :(
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Słyszałem, że bardzo dobrze usługi tego typu świadczy pan z warsztatu metalu w technikum na Zajączka. Jest precyzyjny i tani.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach