krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Arsat MC 30/3.5 z bagnetem Pentaxa 645
Ma ktoś wyżej wymienione szkiełko? Jestem ciekaw jak z ostrością. Czy jest inne niedrogie fisheye na Pentaxa 645?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ostrość jest w miarę ok, gorzej z pracą pod światło - traci kontrast, bo powłoki są kiepskie. Ale ja uwielbiam to szło wlasnie z tymi wadami.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
tref napisał/a:
Ostrość jest w miarę ok, gorzej z pracą pod światło - traci kontrast, bo powłoki są kiepskie. Ale ja uwielbiam to szło wlasnie z tymi wadami.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się zbyt wiele po tych powłokach. Twój jest z bagnetem Pentaxowym? Na zdjęciach nie widzę popychacza przysłony, więc rozumiem że pracuje na przysłonie roboczej.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
No, niezłego mam falstarta. :->
Żeby zamontować sobie ten obiektyw do PENTAXA 645 trzeba zainwestować w przejścówkę, ja swoją kupiłem na znanym portalu aukcyjnym. Poniżej 2 przykładowe zdjęcia:





Mój egzemplazr liftigowałem u P. Rendaszki bo miał takie dziwne luzy, ale teraz jest już ok. W mojej ocenie to miłe szkiełko, polecam,
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mój ma już bagnet Pentaxowy, podzielam zdanie że miłe szkło. Na brzegach nieostre, ale fishki chyba tak mają. Jak dojdzie 10-17 to porównam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Trochę przegapiłem Twoje pytanie :oops: Mój ma dorobioną przejściówkę, nawet nie pamiętam co pod nią siedzi, bo nie zdejmowałem jej od czasu kupienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach