1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
Samsung GX-10 czy legendarny Nikon D70's
Bardzo prosze szanownych kolegow o pooc bo juz mi sie mozg lasuje.

W swiat lustrzanek dopiero wchodze, nie jestem zwolennikiem zadnego sysytemu, a do pelni szczescia wystarczy mi tylko jeden uniwersalny obiektyw max 70mm.

Do wydania mam 2800zl na body+kit.

Doradzcie mi prosze na co sie zdecydowac: GX-10, czy D70's
Zdjecia z jednego i drugiego bardzo mi sie podobaja, obie puszki super leza mi w rece.

W sklepach wszyscy mi mowia azeby kupowac Nikona, a Wy co polecacie?

Co zyskam kupujac GX-10, a co strace?

Prosze o pilna odp, gdyz w przyszla niedziele mam komunie syna i musze sie na cos zdecydowac.

W Was moja nadzieja.

Pozdr.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moim zdaniem:
Jak kupisz GX-10 zamiast D70s, to zyskujesz:
1. anty-szejka
2. dobre i tanie obiektywy DA 18-55 oraz DA 50-200
3. uszczelnienie korpusu
4. lepszy WB
5. chyba lepszy dobór ekspozycji w trybach automatycznych
6. wsparcie na takim jednym forum :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-07, 13:31 ]
No i całkiem tak istotna informacja o cenie: GX-10 z DA 18-55, jak podaje optyczne.pl
http://www.optyczne.pl/56...za_2799_zł.html to w sklepie www.fotozakupy.pl do kupienia za bardzo dobrą cenę (do wyczerpania zapasów).

 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
a co z szumami?
nikos to leciwa juz konstrukcja z szumiacym iso800, natomiast samsung wydaje sie byc pod tym wzgledem ciutke lepszy...

milo, ze forumowicze chetnie sluza pomoca na tym FoRuM ale czasami jest przykro jak moderzy zamykaja watki, ktore naprawde zaciekawily nie jedna osobe :/

___Nikona D70's z 18-70 moge miec nowego za 2599zl.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja bym brał Samsunga (szumy GX-a do ISO 1600 są na tyle mało istotne, że zdjecia są w pełni użyteczny. Przy 3200 może być trochę problemów...)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zrozumiał bym, gdyby chodziło o wybór kasetka/d70 (sam taki miałem). A tak... d70s to aparat o generację starszy i o stojący o klasę niżej od gx-10. Nie wiem, jakich argumentów używają ci "w sklepach", ale sam musisz ocenić, czy Cię przekonują. A w czym wg ciebie jest lepszy d70, że w ogóle go bierzesz pod uwagę? Przecież musiałeś zrobić sobie jakieś osobiste porównania? I...?
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
zdaje sobie sprawe, ze nikos to zupelnie inna klasa aparatu- konstrukcja sprzed 4 lat,
jednak przegladajc zdjecia na pbase.com bardziej do mnie trafiaja te z D70's,

generacje i mozliwosci nie sa az tak dla mnie wazne, gdyz i tak polowe z tych funki nie wykorzystam -zdjecia bede robil jedynie na jakis rodzinnych imprezach, urlopach, etc..., -w tygodniu ciezko mi bedzie znalezc czas gdyz praca mi na to nie pozwala, a do emerytury to jeszcze dluga droga przede mna :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Do argumentów Żorżyka dołożyłbym jeszcze jeden - bardzo istotny i decydujący według mnie - WIZJER ;-) .
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
no tak, wizjer tez jest bardzo wazny,
niestety nie mialem mozliwosci zobaczenia go ani w d70s ani gx10,
natomiast mam porownaie z olkiem e500 i d80 -ten z d80 to poezja :)

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Noooo jasne, wizjer - całkiem mi z pamieci wyleciało! Dzięki piotrecius :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-07, 13:55 ]
Wizjer D80 jest porównywalny z K10D/GX-10. Ten z D70 nie jest porónywalny - raczej manualnie nie poostrzysz...
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
no i bateria w samsungu napewno jest wydajniejsze niz w nikosiu,

-----to teraz co strace kupujac samsunga?
napewno dobrego kita 18-70 ale co jeszcze?
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
Witaj.
Kupując Sama zyskasz nieporównywalnie większy wizjer- to jest naprawdę bardzo ważne, daje duży komfort przy kadrawaniu. Zyskasz bardzo dobrą wsółpracę z obiektywami manualnymi.
Zyskasz uszczelniane body,.
Będziesz miał bardzo dobry aparat, świetnie konfigurowalny, z bardzo przyzwoity buforem.
Jesli martwią Cię szumy-iso 800 jest w pełni akceptowalne.

co tracisz- napis na aparacie będzie mniej prestiżowy ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bEEf napisał/a:
Nie wiem, jakich argumentów używają ci "w sklepach"
Jak to jakich ;-) Przeciez to stary aparat jest, trzeba go sie jak najszybciej pozbyc, poki cene trzyma ;-)

Jak dla mnie twoj dylemat jest zupelnie niezrozumialy. D70s przeciez we wszystkim ustepuje GX10
dz.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
dzerry napisał/a:
D70s przeciez we wszystkim ustepuje GX10


Jesli już rozważać porownywalnego Nikona to D80- ale to już zupelnie inny przedział cenowy.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
dzerry, we wszystkim? d70s ma szybszy af i ma podczerwien - gx10 ma tylko lampe blyskowa ktora sie wspomaga i to dosc okrutnie.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
@tom - ...i o taka pomoc mi chodzilo :)
czlowiek majacy k10D piszacy obiektywne o sprzecie, ktory posiada, brvo! :-B
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tom napisał/a:
d70s ma szybszy af i ma podczerwien

OK, zgadzam sie. Ale ja po prostu uwazam, ze AF jako kryterium wyboru jest bardzo przeceniany. OK, jest wolniejszy, jednak dla wielu nie jest problemem jego faktyczna szybkosc, tylko wlasnie to, ze moze byc szybszy. Tylko po co? Ostatnio bawilem sie przedpotopowym Z70 z kitem kitow Pentaksa (F35-80) i testowalem go na jednym z bardziej wymagajacych tematow - moim 3 letnim synu na placu zabaw. Nie mialem zastrzezen, a AF w Z70 to mega zolw w porownaniu z K10D.

D70s to konstrukcja prehistoryczna dla DSLR'ow - ja bym sie za takie pieniadze w to nie pakowal.

dz.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
dzerry napisał/a:
D70s to konstrukcja prehistoryczna dla DSLR'ow - ja bym się za takie pieniadze w to nie pakowal.


...to zaproponuj lepsze body za 1550zl :-> :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1GB napisał/a:
...to zaproponuj lepsze body za 1550zl


1GB, dotychczas dostajesz odpowiedzi na swoje pytania - ale tego pytania, w kontekście tego co wyżej napisano, nie bardzo rozumiem.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
1GB napisał/a:
.to zaproponuje\ lepsze body za 1550zl
I co, bedziesz nim robil pinhole? :-P Piszesz, ze mozesz miec nowy D70s z kitem za 2599. Zorzyk ci znalazl GX-10 z kitem za 2799. Za 200 extra masz nowy technologicznie aparat z polki wyzej, z lepsza matryca, wiecej pixeli, z AS, z lepszym obiektywem. Nie rozumiem twojego dylematu. Ale i tak najlepsze w tym wszystkim jest to, ze obydwoma aparatami robilbys identyczne zdjecia ;-) Dobra, ide na stendbaja, bo o DSLR'ach to ja sie znam jak krowa na gwiazdach.

dz.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
@zorzyk -staram sie pisac w miare zrozumiale :)

dzerry napisal, ze za takie pieniadze nie pchal by sie w d70s,
poprosilem wiec go o jakas alternatywe body w podobnej cenie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach