Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan, jak tam przyszłość NX? Zwinęli się z Polski, Niemiec, Norwegii, zwinęli się ze Stanów. Pewnie pokładasz nadzieję w rozwoju rynku foto na obszarze Australii wraz z Oceanią i Mikronezją?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
Kfan, jak tam przyszłość NX? Zwinęli się z Polski, Niemiec, Norwegii, zwinęli się ze Stanów.
Co to za defetyzm? Przecież Samsung przegrupowuje siły przed ostatecznym uderzeniem i zdominowaniem światowego rynku foto :roll: Dołożą jeszcze kilka magicznych skrótów do DX 28 MP BSI CMOS 4K i klękajcie narody :-P
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
Za 2 tys to pewnie kążdy aparat ma skórą obszyty korpus i filmuje w 4K i ma matrycę DX 28 MP BSI CMOS ha ha.

Gdzie była, K..., mowa o pieniądzach? Przeczytaj dokładnie, kilkanaście razy, może coś do tej pustej główki wejdzie.
Kfan napisał/a:
A co do AF kojucie pitolisz jak opętany Pentaslimista

Przyganiał kocioł garnkowi...
Kfan napisał/a:
popatrz sobie jakie zdjęcia typu sceny w ruchu ludzie tym pstrykadełkiem robią.

Pokaż, bo przeglądnąłem kilka stron na Flickr i ciężko znaleźć jakieś szczególnie dynamiczne sceny. Za to w testach kiepścizna: http://www.optyczne.pl/30..._ergonomia.html

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kojut, Kfan czy moglibyście łaskawie przestrzegać regulaminu forum?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Poprawione
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Na nikoniarzach wątek NX ucichł. Tutaj widzę zaczyna odżywać.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Niestety masz rację...
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Ekajana napisał/a:
Tutaj widzę zaczyna odżywać.

Podobno przed śmiercią samopoczucie często się polepsza...
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Acer napisał/a:

Podobno przed śmiercią samopoczucie często się polepsza...

Oby.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Może już pora zamkąć tę kryptę. :->
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Odkąd syn ma nowy aparat w nowym smartfonie,
NX siekurzy...

Coraz bardziej myślę, że jednak takie średnio-małe aparaty (fizycznie, bez względu na matrycę) to wciąż niepewna ścieżka rozwoju w fotografii. Za duży do kieszeni, za mały na "lepsze" zdjęcia.
No, chyba że to jest nowy Olek F. :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
romeck napisał/a:
chyba że to jest nowy Olek F.

Aż się zainteresowałem. Piękny jest!
Ale zgadzam się z opinią na spideweb.pl:
(poza mikrofonem i 4K bo mi nie potrzebne :-) )

"Sam korpus będzie sprzedawany w cenie 1200 dol., a w Polsce cena aparatu z obiektywem kitowym będzie wynosić prawie 7000 zł. To naprawdę bardzo wysoki próg, zwłaszcza w świecie Mikro Cztery Trzecie. W podobnej cenie można już rozważać zakup taniego aparatu pełnoklatkowego z podstawowym obiektywem stałoogniskowym, który mimo wszystko da nieporównywalnie lepszą jakość obrazu. Oczywiście kosztem znacznie większych rozmiarów i masy.

Tak czy inaczej, cena wydaje mi się przesadzona i nieadekwatna do specyfikacji, a raczej do jej braków. Dziwne, że aparat w tej cenie nie jest uszczelniany, nie ma gniazda mikrofonu i nie nagrywa w 4K. Gdyby zestaw z obiektywem kitowym kosztował dwa razy mniej, z pewnością byłby rewelacyjną propozycją."
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
DeTe, nie sądzę, aby olympus, Ricoh czy inny Nikon ustalając ceny patrzyli na Polskę i polskie realia. Wszystkie aparaty czy obiektywy pokazujące się w USA w tej cenie będą w kraju kosztowały 7000 zł. Taki kurs, taka złotówka, takie realia. $1200 to wcale nie jest tak dużo za sprzęt tej klasy. W UE kit będzie kosztował €1400; co także nie jest jakaś przesadą.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
romeck napisał/a:
Odkąd syn ma nowy aparat w nowym smartfonie,
NX siekurzy...

Coraz bardziej myślę, że jednak takie średnio-małe aparaty (fizycznie, bez względu na matrycę) to wciąż niepewna ścieżka rozwoju w fotografii. Za duży do kieszeni, za mały na "lepsze" zdjęcia.


Aparat w samartfonie to jednak nie to samo co aparat z matrycą DX i jasną stałką.
Naleśniki w NX są fajne a aparat z takim obiektywem IMO jest w sam raz - nie za mały i nie za duży.

[ Dodano: 2016-02-16, 14:52 ]
Benek napisał/a:
Kfan, jak tam przyszłość NX? Zwinęli się z Polski, Niemiec, Norwegii, zwinęli się ze Stanów. Pewnie pokładasz nadzieję w rozwoju rynku foto na obszarze Australii wraz z Oceanią i Mikronezją?

Benku drogi - rozmawiamy o sprzęcie czy marketingu?
Bo chyba mi nie powiesz, że wycofane aparaty przestają działać ot tak z dnia na dzień.
Ja mam wszystko czego potrzebuję z tego systemu -a w innym systemie jakimkolwiek wydałbym mnóstwo kasy za adekwatny zestaw a to mi się nie uśmiecha i nawet świetlana przyszłość dziś wieszczona mnie nie przekona.
Pomijając pieniądze to i tak nie ma systemu z zestawem 4-ech płaskich naleśników o takim świetle (ekwiwalencie GO) , oraz z omletowym 45/F1,8.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011

 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
szybkiparowoz napisał/a:
You must remember this...

I ktoś to nakręcił sprzętem dziś nie produkowanym....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kfan napisał/a:
ekwiwalencie GO

https://www.youtube.com/watch?v=pIgZ7gMze7A
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Kfan napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
You must remember this...

I ktoś to nakręcił sprzętem dziś nie produkowanym....
Samsungiem NX? :shock:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja ciągle nie widzę spadku cen optyki na A.... :(
A mam taką chrapkę na 45/1.8

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach