Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Rany boskie - faktycznie - to wątek zakończeniowy (the End) . Zatem doszedłem do wniosku, że ta migawka kończy swą pracę mechanicznie, ale zaczyna elektronicznie - jest zatem hybrydowa!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ekajana napisał/a:
Czy coś tu jest spierniczone?

Niemożliwe! Samsungi się nie psują.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
szybkiparowoz, twa niezachwiana wiara jest słuszna - wszak to nie usterka tylko hybryda.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
@Ekajana

U mnie np. w NX10 migawka też wydaje dźwięk, podobno jest mechaniczna sterowana elektronicznie. W menu dźwięki powyłączałem, ale migawkę nadal słychać. Może tak samo jest u Ciebie.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
szybkiparowoz napisał/a:
Niemożliwe! Samsungi się nie psują.

Masz rację! Mój GX-1S ma się dobrze i nadal robi zdjęcia :evilsmile: W przeciwieństwie do Fuji XF1 który już dwa razy był w serwisie w tym raz nawet Londyn zwiedził. Przy kolejnym "lens error" leci do kosza :evil:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ostatnio wyczytałem, że inni producenci sprzętu foto płacili Samsungowi wielkie pieniądze aby ten przestał produkować swoje aparaty i obiektywy i jak najszybciej wycofał najlepszą puszkę apsc na świecie, z ofert sprzedaży. A popyt na ten aparat jest ogromny i schodzi jak świeże bułeczki. Ciekawe czy serwisanci dostali jakieś puszki i czy niedługo doczekamy się odpowiednich ofert w cenie, jaką przeciętny Kowalski jest w stanie wyłożyć (circa 250zł).
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
kerad napisał/a:
Mój GX-1S ma się dobrze i nadal robi zdjęcia

?
A ma kolega karty SD, czy jakoś udało się na SDHC?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Firmware w wersji 1.02 i karty SDHC działają bez problemów ;-)
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
kojut, nie trolluj.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Trollowanie? Ja tylko przekazuję zasłyszane wieści.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Mogło tak byc, analizując cały przebieg wydarzeń może to być prawda. Nie zmienia to faktu, w jakiej formie podajesz zasłyszane wieści. I skąd te 250 zł? Też zasłyszałeś? Pochwal się na fujiklubie.
Model NX1, nikt nie zaprzeczy, że to super aparat, ludzie to wiedzą i kupują, to fakt.
Gdyby nie Samsung to do dzisiaj byśmy pewnie nie mieli bezlustra aps-c z wizjerem.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kojut napisał/a:
Ostatnio wyczytałem, że inni producenci sprzętu foto płacili Samsungowi wielkie pieniądze aby ten przestał produkować swoje aparaty i obiektywy i jak najszybciej wycofał najlepszą puszkę apsc na świecie, z ofert sprzedaży. A popyt na ten aparat jest ogromny i schodzi jak świeże bułeczki. Ciekawe czy serwisanci dostali jakieś puszki i czy niedługo doczekamy się odpowiednich ofert w cenie, jaką przeciętny Kowalski jest w stanie wyłożyć (circa 250zł).


Przecież to jest kompletnie nielogiczne i sprzeczne z jakimkolwiek racjonalnym prowadzeniem modelu biznesowego.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
x4rd, no co Ty?
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
To wyobraźmy sobie, że nagle aparaty NX1 pokazują się w cenie 2500-3000 zł. Co się dzieje? Chyba nie trzeba mówić. Samsung aparatami NX1 i NX500 poszedł za bardzo do przodu wobec innych.
A to, że NX1 po 2500 to całkiem normalne u Samsunga. NX30 też był po ponad 3000, a teraz grubo poniżej 2000.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
I tak będzie marudzenie, bo samsung robi pompy do betonu i statki ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
mrawi napisał/a:
To wyobraźmy sobie, że nagle aparaty NX1 pokazują się w cenie 2500-3000 zł. Co się dzieje?

Budzisz się?
mrawi napisał/a:
Samsung aparatami NX1 i NX500 poszedł za bardzo do przodu wobec innych.

Tak bardzo, że aż musiał zlikwidować dział NX...

fuen, tylko że samsung robił całkiem dobre aparaty.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
kojut napisał/a:
Budzisz się?
Jeśli nx'y nadal będą produkowane, a tylko dystrybucja będzie ograniczona to niedługo NX1 będziemy kupować właśnie za równowartość 2500-3000 zł.
kojut napisał/a:
Tak bardzo, że aż musiał zlikwidować dział NX...
Czy zlikwidował to się zobaczy. I może jeszcze z braku klientów? ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
mrawi napisał/a:
kojut napisał/a:
Budzisz się?
Jeśli nx'y nadal będą produkowane, a tylko dystrybucja będzie ograniczona to niedługo NX1 będziemy kupować właśnie za równowartość 2500-3000 zł.
kojut napisał/a:
Tak bardzo, że aż musiał zlikwidować dział NX...
Czy zlikwidował to się zobaczy. I może jeszcze z braku klientów? ;-)

Czyli dalej śnisz...
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
kojut, Najbliższe pół roku pokaże jak sytuacja się rozwinie. Zobaczymy kto jest bliższy prawdy.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Sytuacja to się zwinęła. Jeszcze do niedawna obiektywy i aparaty NX były dostępne "od ręki":

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach