cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Acer napisał/a:
Oj, a ja jeszcze nie zdążyłem zakupić żadnego ;-)
Jak to może wpłynąć na cenę korpusów na rynku wtórnym (na allecośtam dokładnie)?
Ceny niechybnie wzrosną - jak widzisz, kfan rozpoczyna skupowanie "na zapas" ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
cube007 napisał/a:
kfan rozpoczyna skupowanie "na zapas"
no to dobrze robi.

[ Dodano: 2015-10-30, 10:18 ]
Kfan napisał/a:
ak dla mnie tylko coś z Sony A7.
Kiedy A7R2 nieco potanieje to go rozważę o ile doposażą system w naleśniki.
Dla mnie te wymienne maleństwa NXa 10/16/20/30/45 to strzał w 10 tkę.
One właśnie stanowią że jest to kompakt z matrycą DX...
trudno się nie zgodzić.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Kfan napisał/a:
Dziwne masz zmartwienia. Tak jakby ten co kupił aparat z wymienną optyka był w gorszej sytuacji a przecież nie jest. Wydawać by się mogło że chodzi o koszty.
Podsumowałem więc te koszty i wychodzi mi, że NX30 + 3 naleśniki i 2 zoomy wyszedł mnie taniej niż jeden X100 z przyspawanym 23/F2 czy np Coolpix A.
Jesli ktoś kupuje za 4 tys. aparat z optyką wbudowaną, to albo taki go w pełni zadowoli, albo to jest uzupełnienie dowolnego systemu. Natomiast inwestując w sprzęt z wymiennymi obiektywami na ogół oczekuje się stabilności systemu w dłuższym okresie czasu. Jeśli za kilka lat pomyślimy o rozbudowie szklarni, lub wymianie podstarzałego technicznie korpusu na nowy, dobrze byłoby mieć możliwość dokonania zakupu w systemie w którym ulokowaliśmy pieniądze. Ktoś kto już ma obiektywy Samsunga kupione u serwisantów w dumpingowych cenach, lub dokładane w promocji za 1 zł, może się niczym nie martwić, tylko fotografować dopóki wszystko działa. Ale planując w obecnej sytuacji np. przesiadkę z lustrzanki na bezlustrowca wybór systemu NX to niezbyt rozsądny pomysł.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Problem w tym, że każdy, nawet najbardziej stabilny system nie ma gwarancji wiecznego trwania. W dodatku w tak poważnych i stabilnych systemach jak Canon i Nikon doszło przecież do zmiany bagnetu, co de facto oznaczało śmierć określonego systemu w kształcie jaki znaliśmy.

Nie ulega jednak wątpliwości, że perspektywiczność i żywotność systemu NX lokować można dzisiaj między dużym 4/3 oraz bagnetem A.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
cube007 napisał/a:
kfan rozpoczyna skupowanie "na zapas"

Ja też. Właśnie zakupiłem NX300 i NX3000 :mrgreen:
Z uwagi na przejściowe ograniczenia zdrowotno-ruchowe potrzebowałem czegoś lekkiego, niedużego i w miarę niedrogiego. Miał być jeden ale trafiła się okazja to są dwa - do jednego podpiąłem 12-24 a do drugiego naleśnik 16-50. Na wycieczki jak znalazł :-D

janek_wu napisał/a:
planując w obecnej sytuacji np. przesiadkę z lustrzanki na bezlustrowca wybór systemu NX to niezbyt rozsądny pomysł

Jako przesiadka to może tak ale jako uzupełnienie zasobów to już inna sprawa :roll:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Można zamrozić tak jak klisze. Za kilka lat będzie jak znalazł.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kfan napisał/a:
Dziwne masz zmartwienia.

Nie rozumiem, co dziwnego jest w obawie, że jak za kilka lat używany przeze mnie aparat wyzionie ducha, to obiektywy staną się nagle specyficznymi przyciskami do papieru, bo nie będzie można kupić nowego?

Kfan napisał/a:
Póki co wciąż jest w sprzedaży po bardzo korzystnych cenach a fotografuje mi się nim świetnie

Tyle że teraz go nie potrzebuję, bo teraz aparat mam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bakulik napisał/a:
Nie rozumiem, co dziwnego jest w obawie, że jak za kilka lat używany przeze mnie aparat wyzionie ducha, to obiektywy staną się nagle specyficznymi przyciskami do papieru, bo nie będzie można kupić nowego?
Ja też Ci się nie dziwię. Aparat cyfrowy, to jednak nie to samo co mechaniczny analog.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
bakulik napisał/a:
że jak za kilka lat używany przeze mnie aparat wyzionie ducha, to obiektywy staną się nagle specyficznymi przyciskami do papieru, bo nie będzie można kupić nowego?

...ani sprzedać tychże obiektywów :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
W Europie Zachodniej też zgon...

http://www.mirrorlessrumo...amsung-is-done/
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
R.I.P.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Jak zacząłęm wątek:

Co ma TheEnd, nie StartUp!
:)
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Specyficznymi ale bardzo tanimi przyciskami. Będzie to samo co z laptopami. Części prawie brak, chętnych na zakup zero. Ogólnie, Samsung zatrudniał w ostatnim czasie chyba samych stażystów, bo dają ciała od paru lat po całości. No chyba że ktoś lubi tafle szkła służace do rozmów i przeglądania internetu. Chociaż SSD-ki im wychodzą, choć i te nie bez wad.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zwijamy się. Oficjalny koniec sprzedaży flagowego NX1 w Europie.

http://www.mirrorlessrumo...-nx1-in-europe/
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Matko jedyna, co będzie teraz z serwisantami ?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Serwisantom już dawno źródełko wyschło. ;-) A na poważnie, szkoda ze tak się kończy historia NX, konkurencja sprzyja klientom i motywuje producentów. Optymalnie byłoby, gdyby któryś z producentów lustrzanek kupił NX-a i kontynuował jego rozwój. Gdyby to uczynił Ricoh (narażam się ortodoksom taką sugestią :-x ), chętnie przygarnąłbym aparacik z logo P lub R. :-P No cóż, pomarzyć zawsze można...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe. Najpierw wpakowali się w bagnet K, utopili tam kasę i podziękowali. Potem ruszyli ze swoim bagnetem, wpakowali w to nieporównywalnie większą kasę i znowu zrezygnowali. A największy paradoks polega na tym, że rzucili ręcznik na ring w momencie, gdy na rynek weszły najlepsze szkła (16-50, 50-150) i najlepszy korpus z najlepszą matrycą (NX1). Kompletnie tego nie rozumiem. Jedno jest pewne, powrotu na rynek foto Samsung już nie ma - nikt rozsądnie myślący nie wejdzie w system firmy działającej tak irracjonalnie i nieprzewidywalnie.

 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
janek_wu napisał/a:
Gdyby to uczynił Ricoh (narażam się ortodoksom taką sugestią ), chętnie przygarnąłbym aparacik z logo P lub R.


A to nie byłby wcale taki zły pomysł :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Ale zapewne kupno na dzisiaj takiego zestawu to dobra cena (wyprzedażowa) i sprzęt na parę lat.
Po pierwsze serwis - jaką masz gwarancję, że ktoś ci teraz naprawi obiektyw Samsunga? Nie będzie obiektywów i korpusów, pewnie nie będzie części zamiennych i wsparcia. Druga rzecz - gdyby taki 16-50 f2-2.8 kosztował razem z NX1 - powiedzmy 1500 zł, to kupiłbym to, mając świadomość, że nigdy nie podczepię pod obiektyw lepszego korpusu. I że to ślepa uliczka. Ale ceny Samsunga wcale takie niskie nie są.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso napisał/a:
Ludzie użytkują skanery Nikona, czy nawet Minolty których nikt nie wspiera.

Porównanie nietrafione. Dla tanich i dobrych skanerów Minolty czy Nikona nie ma obecnie ciekawej alternatywy. W przypadku NX1 alternatyw jest aż nadto.
Benek napisał/a:
Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe.

Można by rzec, że prowadzą politykę godną Pentaksa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach