ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
Miałem na uwadze ryzyko związane z brakiem serwisu i wsparcia producenta, a nie alternatywnego produktu. I nie tylko tanich wersji skanerów, ale i tych z najwyższej półki.
Też uważam że porównanie jest nie trafione gdyż jak się skaner zepsuje to wyrzucisz go do kosza i po temacie. A jak się taki NX1 zepsuje to z braku serwisu też go wyrzucisz do kosza. Tylko co zrobić ze sprawnymi obiektywami?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Obecne korpusy NX jeszcze wiele lat będą wystarczająco dobre i pewnie na rynku wtórnym też będą (ludzie będą wyprzedawać wymarły system haha) tak jak ciągle świetny jest kx czy K-5. No chyba, że pojawią się przełomowe technologie dające zupełnie bezszumowe wysokie iso o dużej dynamice.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ekajana napisał/a:
pojawią się przełomowe technologie dające zupełnie bezszumowe wysokie iso o dużej dynamice

A po co? Trzeba robić zdjęcia jak jest jasno, a nie ciemno. Można się pobawić w lepszą dynamikę, ale jak to przenieść na ekran lub papier?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
A po co? Trzeba robić zdjęcia jak jest jasno, a nie ciemno.

[img][/img]

[ Dodano: 2015-11-14, 23:10 ]
pawelek-79 napisał/a:
Można się pobawić w lepszą dynamikę, ale jak to przenieść na ekran lub papier?

Haha drukując, wyświetlając?
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Nie wiem co narobiliście tym wątkiem, ale albo mam takie wrażenie, albo w używanych korpusach i obiektywach NX-a na allecośtam zrobił się większy ruch :-P
Jakie to szczęście, że nie mam kasy, bo jeszcze bym zakupił przycisk do papieru ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ano widziałem - zrobił się. Na forum Nikona żywsza gadka i większe zainteresowanie NX od czasów wyklęcia tutaj tych 2 liter.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
@Ekajana - to jest HDR, czy z pojedynczej ekspozycji? Moim zdaniem takie rzeczy jak szum, rozdzielczość i dynamika zostały opanowane przez przemysł fotograficzny w wystarczającym stopniu, żeby cieszyć się robieniem zdjęć(o większej dynamice, możliwościach[iso pierdyliard zamiast dostępnego powszechnie 400iso, a w porywach 1600, ale kto taki czuły film na co dzień kupował?] i jakości, niż za czasów fulfrejmowych małpek), a skupić się na innych aspektach fotografii jak - światło, temat zdjęcia, kadr. :-P

Ale wróćmy do tematu NX - czy ktoś zna jakiś program na Androida do zdalnego sterowania - lepszy niż samsungowy??? Ten jest baardzo ograniczony w funkcjach i nie działa wyzwalanie prostej lampy(bez elektroniki).

Druga sprawa - ciekawe, komu Samsung sprzeda całą linię technologiczną, opracowane technologie i patenty? Może Ricohowi??? Bardzo bym się ucieszył, gdyby była jakaś kontynuacja, bo bardzo przypadł mi mój NX300M do gustu.

Trzecia sprawa - ma ktoś namiary na działającą przejściówkę(tylko mechaniczną, bez przeniesienia elektroniki) NX->PK???
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pawelek-79 napisał/a:
ma ktoś namiary na działającą przejściówkę(tylko mechaniczną, bez przeniesienia elektroniki) NX->PK

Faktycznie ruch się zrobił :-) Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem takie CUŚ i wtedy była jeszcze jedna sztuka i chyba ze dwie inne a teraz pusto :shock:
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
to jest HDR, czy z pojedynczej ekspozycji?
To pojedyncza klatka z NX1000 i naleśnika 30 mm.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ekajana napisał/a:
To pojedyncza klatka z NX1000 i naleśnika 30 mm.

No to dynamika ok. Czego miało dowieść tamto zdjęcie?

DeTe napisał/a:
Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem takie CUŚ i wtedy była jeszcze jedna sztuka i chyba ze dwie inne a teraz pusto

Jak kupiłem na ebayu z Chin, ale okazało się, że nie działa - nie dociska wystarczająco bolca w bagnecie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
Czego miało dowieść tamto zdjęcie?

pawelek-79 napisał/a:
Trzeba robić zdjęcia jak jest jasno, a nie ciemno


...czyli, że po ciemku też się robi.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Wróciłem z Niemiec właśnie -tam NXy mają całe stoiska w sklepach niczym w Polsce mają Sony i nikt o zwijaniu systemu nie myśli.
A do tego dobre piwko za niecałe 30 Ec :roll:
Ceny żywności w niemieckim Kauflandzie podobne a czasem niższe niż w polskim nawet w przeliczeniu a co dopiero kiedy to przeliczyć na czas pracy.
Czasem to sobie myślę po co tą 2 gą wojnę wygraliśmy?

[ Dodano: 2015-11-18, 12:48 ]
Benek napisał/a:
espresso napisał/a:
Ale zapewne kupno na dzisiaj takiego zestawu to dobra cena (wyprzedażowa) i sprzęt na parę lat.
Po pierwsze serwis - jaką masz gwarancję, że ktoś ci teraz naprawi obiektyw Samsunga? ......


Czy warto to brać pod uwagę? Z autopsji : Zepsuł mi się kompakt Canona.
Serwis? Bilans prosty - Nie opłaca się koszty naprawy przekroczą zakup nowszego modelu.
Do tego ten nowszy model technicznie niszczy ten zepsuty....

Zamiast serwisu taniej więc wyjdzie kupić drugi korpus jak się jeden zepsuje czy upadnie i rozbije to będzie drugi.
Za cenę nowego np. Panasa GX8 mam 3 sztuki NX500/NX30 albo flagowy NX1.
Co będzie za 5 lat? A kto wie czy dożyje tej chwili?
NX10 lat służył mi prawie 5 lat i z tego co wiem dalej działa u nabywcy.

O serwis to raczej muszą się martwić posiadacze "pewnych" systemów chyba nie muszę wymieniać z jakimi problemami się borykają? Kto się interesuje wie ile wtop zanotowali producenci aparatów w ostatniej 5 latce.

[ Dodano: 2015-11-18, 12:53 ]
Benek napisał/a:
Zwijamy się. Oficjalny koniec sprzedaży flagowego NX1 w Europie.

http://www.mirrorlessrumo...-nx1-in-europe/


Może wkrótce NX2?
A swoją drogą zastanawiam się czy to nie seria Sony A7 wpłynęła na taką sytuację.
Jeżeli Samsung chce pozostać na topie to musi przejść na FF i stworzyć konkurencję dla Sony A7 - a to będzie trudne niemniej możliwe bo to firma samowystarczalna..

[ Dodano: 2015-11-18, 13:18 ]
ZbyszekB napisał/a:
espresso napisał/a:
Miałem na uwadze ryzyko związane z brakiem serwisu i wsparcia producenta, a nie alternatywnego produktu. I nie tylko tanich wersji skanerów, ale i tych z najwyższej półki.
Też uważam że porównanie jest nie trafione gdyż jak się skaner zepsuje to wyrzucisz go do kosza i po temacie. A jak się taki NX1 zepsuje to z braku serwisu też go wyrzucisz do kosza. Tylko co zrobić ze sprawnymi obiektywami?

Zapiąć na drugi korpus?
Albo wyrzucić podobnie jak wyrzuci się zepsuty Fuji X100 z przyspawanym obiektywem?
Na razie jednak korpusy są w sprzedaży i nie ma co ulegać panice.
Jak ktoś się tak martwi to śmiało może wywalić np. 5 tysięcy na Panasa GX8 :mrgreen:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Wciąż ta sama nuta... Kfan's Flagship NX Lovers Club (Still Not Banned). Jeśli Samsung zwija się tylko z Polski, to chyba właśnie przez czarny PR, który kolega od lat uskutecznia. Jestem pełen podziwu, tak p***** trzy po trzy to naprawdę trzeba umieć.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
szybkiparowoz, bez przesady...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
Za cenę nowego np. Panasa GX8 mam 3 sztuki NX500/NX30 albo flagowy NX1.
Widzę, że kolega w formie i porównuje cenę GX8 ze sklepowej półki do do ceny egzemplarza NX1 z alledrogo - powystawowa nówka sztuka w opakowaniu zastępczym :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Wróciłem z Niemiec właśnie -tam NXy mają całe stoiska w sklepach niczym w Polsce mają Sony i nikt o zwijaniu systemu nie myśli.


A to się uśmiałem...
http://www.mirrorlessrumo...one-in-germany/
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
To może w Polsce NX zostaje? Niestety nie, przedstawiciele polskiego oddziału Samsunga nie pozostawiają nam złudzeń.
http://www.spidersweb.pl/...samsung-nx.html
NX1 to w ogóle nie miał prawa pojawić się w naszych sklepach, gdyż "to sprzęt bardzo zaawansowany, raczej zbyt zaawansowany dla przeciętnego Kowalskiego", jak informuje przedstawiciel Samsuga odpowiedzialny za kontakty medialne. Według mnie to są sankcje za zamknięcie na naszym forum jedynego w Europie forum Samsunga. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
taki był nasz plan od początku - storpedować ogólnoświatową sprzedaż/produkcję NXów

tylko m43!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ciekawszy bardziej jest ten fragment :
"Kategoria foto nie jest obecnie dla Samsung Electronics kategorią wiodącą. Zmienia się rynek i potrzeby klientów. To oznacza, że Samsung nie prowadzi działań marketingowy i ogólnie prosprzedażowych w tym segmencie i jest to decyzja biznesowa. "
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Lodówki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach