Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Stały tubus dla 24-70 / 24-105 i pokrewnych.
Czy zastanawialiście się kiedyś czemu nie produkuje/konstruuje się obiektywów ze wskazanego przeze mnie zakresu ogniskowych, zamkniętych w jednym tubusie? Już ograniczę się tylko do serii f/4 i f/2.8. Szkła szerokie tak mają, szkła długie - chodzi mi tutaj o konstrukcje 70-200 - też. A "środkowe" nie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Masz na myśli wewnętrzne zoomowanie bez zmiany długości obiektywu?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
wewnętrzne zoomowanie bez zmiany długości obiektywu?


Dokładnie tak. Wszelakie 70-200 są pod tym względem wzorcowe. Mam wrażenie, że brak konieczności "wypchnięcia" całego bloku optyki poza obrys, niejako podmnontowanie szkieł wewnątrz, skutkują fajnym, delikatnym operowaniem zoomem. Nie pamiętam nikonowego 80-200, ale nasz 50-135 był tutaj doskonały, używany przeze mnie aktualnie 70-200/4 Canona - jeszcze lepszy Tylko raz miałem w łapach naszego najnowszego 70-200/2.8 i nie pamiętam, jak tu jest).
A te szkła "środkowe" wysuwają dość znacznie - na tyle, że i Nikon, i Canon dodają do swoich f/2.8 długie osłony p-słoneczne, mocowane do głównego korpusu, żeby w całości osłaniały wysuwający się blok optyki.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Wewnętrzne zoomowanie ma np. Sigma 18-50 mm f/2.8-4.5. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka innych obiektywów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach