karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Koniec produkcji Polypana F?
Witam.
Kończą mi się skromne zapasy, a lumiere.de przestało oferować ten negatyw.
Gdzie szukać? Kupie każdą ilośc!
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
Koniec produkcji Polypana F
Jak żyć?


Pogodzić się z cyfrową matrycą, najlepiej w przedziale 6 - 8 Mpix, i cieszyć się fotografią ;)

POzdrawiam
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Różne były przypuszczenia co do wytwórcy tego materiału. Spotkałem się nawet z sugestią, że miałby to być któryś z zakładów rosyjskich: Tasma albo Szostka. Jeden i drugi upadł. Więc Polypana już nie będzie. Niedługo niczego nie będzie.

[ Dodano: 2015-10-04, 14:58 ]
Bardzo podobny do Polypana jest podobno Lucky od Chińczyka. Też "świeci", tyle, że ma większe ziarno (na marginesie: Polyp nie miał wcale takiego drobnego, jak go reklamowano) i się skręca. "Szczęściarz" jednak sporo zdrożał. Chcą już za niego sporo ponad 3$, więc nie jest tak kuszący.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Charli1902 napisał/a:
Pogodzić się z cyfrową matrycą, najlepiej w przedziale 6 - 8 Mpix, i cieszyć się fotografią ;)

No, to mam w iphonie 8mpix, więc jest w sam raz :-)

[ Dodano: 2015-10-09, 12:37 ]
Smutno jak cholera, dla mnie to większa strata niż jakby jakiś brandowy film pogrzebali, serio, zrobiłem tego ze 2 kilometry i opanowałem go sobie do tego stopnia że robiłem cuda na nim jeśli idzie o forsowanie itp.
Zamykam etap fotografii czarno białej wykonywanej na negatywie. Nie kupię TRI-X'a za 20zł, nie ma bata! Składam ciemnię, adieu!
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
karmazyniello, nie bądź mientczak, nie poddawaj się :mrgreen:
Potomni za to Ci podziękują !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach