pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Stanki napisał/a:
A proszę o radę,
jaką ?
Stanki napisał/a:
ale zdecydować się za cholerę nie mogę
to chcesz rady czy, aby podjąć za Ciebie decyzję ?
Stanki napisał/a:
Wady i zalety - te, które istotnie obie puszki różnią
i sam sobie odpowiedziałeś
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Panowie nie chcę zakładać nowego tematu więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko jak podepnę się z moim pytaniem do tego wątku.
Sprzedałem mojego K-X i jestem na kupnie nowego korpusu. Waham się między K-3 a D7200. Skłaniałem się bardziej ku N ale naczytałem się sporo na temat problemów z kompatybilnością z obiektywami Sigmy. Czy w Pentaxie też jest taki problem? Jeśli nie to czy jest jakiś inny "feler" związany z K-3? Jaka jest realna pojemność baterii w K-3 (bez LV, filmów i flasha)?
Będę wdzięczny za każdą opinię. Z góry dzięki.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kilka miesięcy temu miałem ten sam dylemat - K3 czy d7200. Zdecydowały szkła dostępne w Pentaxie, których akurat do Nikona nie uświadczę. U Ciebie może być akurat odwrotnie. Zastanów się zatem, co chcesz podpiąc do korpusu a potem podejmij decyzję.
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Jestem amatorem entuzjastą i przez 5 lat na moim K-X miałem tylko obiektyw "kitowy". Teraz fundusze pozwalają na trochę więcej więc będę chciał kupić Sigmę 17-50 2.8. Taki zakres mi odpowiada. Raczej nie będę rozbudowywał szklarni więc dostępność obiektywów nie ma dla mnie szczególnego znaczenia. Martwią mnie natomiast informacje o problemach z obiektywami Sigmy z body Nikona.Nie wiem czy z Pentaxem też jest coś podobnego? Szczerze mówiąc wolałbym tego uniknąć. No i zostaje też sentyment do Pentaxa który to nigdy mnie nie zawiódł.Cena prawie taka sama a wiadomo, że jak wydaje się pieniądze to chce się dostać coś możliwie najlepszego. W słupkach testowych wygrywa nieznacznie N, tylko czy różnica jest tak duża, że się ją odczuję w praktyce?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
No tak, serce mówi Ci "Pentax", więc ja bym poszedł w tym kierunku :-) Poza tym Pentax z S17-50 działa chyba całkiem nieźle...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
krzsmi11 napisał/a:
Martwią mnie natomiast informacje o problemach z obiektywami Sigmy z body Nikona.Nie wiem czy z Pentaxem też jest coś podobnego?

O jakich problemach myślisz, bo nie napisałeś a nie każdy śledzi na co dzień forum N?
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
krzsmi11 napisał/a:
W słupkach testowych wygrywa nieznacznie N

Wiesz, słupki są najważniejsze dla testerów ;)

[ Dodano: 2016-04-15, 08:40 ]
krzsmi11 napisał/a:
Jaka jest realna pojemność baterii w K-3

Nie potrafię Ci teraz napisać konkretnej ilości klatek, ale przedtem używałem K200D i K7.
W K3 długość życia baterii zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Wygooglałem takie info, że obiektywy Sigmy takie jak 17-70 i 17-50 pracujące z D7100 i (niektórymi?) D7200 generują szereg problemów. Mianowicie wbudowana lampa błyskowa albo nie chce działać, albo po strzeleniu fotki powoduje zawieszenie się aparatu. Następny problem to po zrobieniu zdjęcia kiedy zostaje ono wyświetlone na ekranie, trzeba czekać około minuty aż stabilizacja się wyłączy. Jest coś jeszcze ale na tą chwilę zapomniałem a nie chce mi się szukać.
Tak więc wolałbym uniknąć takich problemów. Ewentualnie mógłbym od razu w sklepie zrobić test i się przekonać czy wszystko ok.
Czyli z Pentaxem nie ma takich lub innych problemów?
Dlatego zadaję pytanie tutaj bo często testy testami a w życiu bywa inaczej :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
krzsmi11 napisał/a:
Czyli z Pentaxem nie ma takich lub innych problemów?

Nie słyszałem o takich numerach. Zdarza się konieczność kalibracji obiektywu do body, ale na gwarancji jest to jeden raz bezpłatna usługa.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
krzsmi11 napisał/a:
Jestem amatorem entuzjastą i przez 5 lat na moim K-X miałem tylko obiektyw "kitowy".
krzsmi11 napisał/a:
sentyment do Pentaxa który to nigdy mnie nie zawiódł
krzsmi11 napisał/a:
W słupkach testowych wygrywa nieznacznie N, tylko czy różnica jest tak duża, że się ją odczuję w praktyce?

Dla kogoś kto 5 lat focił kitem nie odczuje żadnej różnicy w jakości zdjęć. Bez zbędnego rozwijania tematu radził bym kupić to co najlepiej leży ew. postawić na wytrzymałość i uszczelnienia.
No i oczywiście zobaczyć tutaj:
Jaśśśko napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=G9IOxR4BBXY
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
W takim razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Pentaxa :)
Chyba, że jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć lub ktoś ma coś do dodania? :)
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Jak dla mnie d7200 ma długa listę minusów i ma jeden tylko plus - AF ;)
Wiec jak nie zależy Tobie na AFC to bierz Pentaxa .
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Zdecydowanie ultraszybki AF nie jest priorytetem. Decyzja już podjęta. Biorę K-3 :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dobra decyzja ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
bo to złe liczydło było
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
DanielZ napisał/a:
Jak dla mnie d7200 ma długa listę minusów i ma jeden tylko plus - AF ;)
D7200 ma przede wszystkim lepsze to, co najważniejsze - matrycę.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
To wyciagnij z tej matrycy w miarę dobry obrazek robiony średnim szkłem nikkora 😉 Z tego co czytalem to mają czasem problem he
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Nie chciałem wywoływać żadnej wojenki systemowej. Dla mnie nie ma się o co sprzeczać, to tylko sprzęt który zawsze można sprzedać/wymienić. Ja już decyzję podjąłem i idę w K3 z którego mam nadzieję będę zadowolony. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach