Michu  Dołączył: 18.04.2006
DanielZ napisał/a:
Jak dla mnie d7200 ma długa listę minusów i ma jeden tylko plus - AF ;)
D7200 ma przede wszystkim lepsze to, co najważniejsze - matrycę.

Dstan  Dołączył: 30.01.2013
To wyciagnij z tej matrycy w miarę dobry obrazek robiony średnim szkłem nikkora 😉 Z tego co czytalem to mają czasem problem he

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Dstan napisał/a:
To wyciagnij z tej matrycy w miarę dobry obrazek robiony średnim szkłem nikkora
życzył bym sobie i innym takiej dostępności szkieł jaka jest obecnie dostępna do nikosia.
Dstan napisał/a:
Z tego co czytalem to mają czasem problem he
Nie czytaj. Idź rób zdjęcia. W wolnej chwili udostępnij do nich linka.
ps.
Obiektyw doskonały optycznie (jeśli istnieje) nie jest kluczem do dobrej fotografii.

krzsmi11  Dołączył: 22.11.2010
Nie chciałem wywoływać żadnej wojenki systemowej. Dla mnie nie ma się o co sprzeczać, to tylko sprzęt który zawsze można sprzedać/wymienić. Ja już decyzję podjąłem i idę w K3 z którego mam nadzieję będę zadowolony. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

krzsmi11 napisał/a:
Nie chciałem wywoływać żadnej wojenki systemowej.
Stały element systemowych ortodoksów.
krzsmi11 napisał/a:
to tylko sprzęt który zawsze można sprzedać/wymienić
Wbrew pozorom to nie takie proste. Dokupisz parę obiektywów i innych dupereli i jesteś ożeniony.
krzsmi11 napisał/a:
idę w K3
Ja pewnie nie szedł bym za Tobą, ale i tak zadowolenia i fajnych zdjęć życzę.

Dzięki za opinię. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł napisać dlaczego nie "szedłbyś" za mną. Mam rozumieć, że jesteś niezadowolony ze swojej puszki? Ja ze swojej strony przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i tak mi wyszło, że K3 będzie najlepszym wyborem, aczkolwiek ja amatorsko strzelam fotki i prawdopodobnie zostanę tylko przy jednym obiektywie więc nie wymądrzam się :)

Zbyszek  Dołączył: 19.10.2006
Względem pojemności baterii w K-3 to na pokazach lotniczych na jednej baterii poszło praktycznie prawie 1100 zdjęć (praca seriami) szkła to 18-135 i sigma 120-400 ze stabilizacją optyczną, co pewnie też się przekłada na większe zapotrzebowanie na prąd. Z Sigmy poszło około 3/4 zdjęć. Dosłownie kilka filmików i trochę oglądania jak wyszło. Co nie zmienia faktu że w torbie była druga zapasowa (regenerowana na ogniwach Sanyo, chodzi jak oryginał.) Przyznam że byłem mile zaskoczony. Po powrocie bateria jeszcze dała radę zrobić pod 50 zdjęć. Bateria ładowana przed wyjazdem na pokazy.

Dzięki serdeczne za merytoryczną i pomocną odpowiedź! 1100 zdjęć to świetny wynik.

Jaśśśko  Dołączył: 30.05.2015
Rok temu stałem przed podobnym wyborem tylko dotyczyło to D7100. Absolutnie nie żałuję wyboru Pentaxa. Bardzo sobie chwalę moje K-3. Nie dokonuję drobiazgowych analiz i porównań bo najważniejszy i tak jest człowiek.
Bardzo solidna i niezawodna konstrukcja całkiem dobrze sprawdzająca się w każdych warunkach i pogodowych i oświetleniowych. Fantastyczne możliwości czystej zabawy fotografią - stabilizacja w korpusie jest doskonałym dla tych celów rozwiązaniem, dobra ergonomia i możliwości.
Strach o przyszłość systemu - był taki moment bo nie takie firmy znikały raczej się na to nie zapowiada (odpukać). Jest wręcz tendencja do rozwoju marki i to w kierunku bardzo profesjonalnym a co za tym idzie lepsze, szybsze, jaśniejsze i ciekawsze obiektywy - te które obecnie wychodzą już mają niezłe pazurki. Jeśli K-1 odniesie sukces, co się zapowiada to możemy liczyć dodatkowo na przychylniejsze spojrzenie ze strony innych firm produkujących "szkła".
Bardzo pozytywne jest też środowisko Pentaxa, troszkę jeszcze pełne ukrytych kompleksów ale zupełnie niepotrzebnie. Daleko mi do sprzętowego fanatyzmu, jak coś jest dobre to jest i już a do takich Pentax k-3 (jak i inne) się zdecydowanie zalicza. Ogromna frajda i przyjemność z pracy na nim.
Życzę dobrej zabawy :-)

Dada  Dołączył: 01.03.2007
espresso, Przy Twoich wypowiedziach czasem aż się dziwię, że tak się męczysz z tym Pentaxem. Musisz być strasznie zatwardziałym masochistą.

Paffcio  Dołączył: 29.05.2006
espresso napisał/a:
Wbrew pozorom to nie takie proste. Dokupisz parę obiektywów i innych dupereli i jesteś ożeniony.

akurat sprzęt jest BARDZO ŁATWO wymienić, z żoną już gorzej :mrgreen:

[ Dodano: 2016-04-17, 11:56 ]
espresso napisał/a:
życzył bym sobie i innym takiej dostępności szkieł jaka jest obecnie dostępna do nikosia.

Ze wszystkich obecnych szkiełek Nikosia to chciałbym AF-S 70-200/4, reszta mi nie potrzebna.

WaldekW  Dołączył: 28.10.2007
Ja też bym chciał taki mieć i go zaraz sprzedać za 4800zł. Na bagnet Nikona kupiłbym albo jaśniejszy i tańszy (ok. 3600zł) Tamron AF 70-200mm f/2.8 DI VC, albo dłuższy i dużo tańszy (1400zł) Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. W zasadzie ten za 1400zł jest optycznie podobny w zakresie 70-200, a 200 do 300 mamy gratis i dużo kasy na inne obiektywy.

Nikkor AF-S 70-200/4 waży 850g, jasny Tamron 1470g. I to tyle w temacie.

Tamron 70-300? Hmmm... nie brałem tego pod uwagę. Fakt, ostry, ale jak z transmisją?

Jaśśśko napisał/a:
Rok temu stałem przed podobnym wyborem tylko dotyczyło to D7100. Absolutnie nie żałuję wyboru Pentaxa. Bardzo sobie chwalę moje K-3. Nie dokonuję drobiazgowych analiz i porównań bo najważniejszy i tak jest człowiek.
Bardzo solidna i niezawodna konstrukcja całkiem dobrze sprawdzająca się w każdych warunkach i pogodowych i oświetleniowych. Fantastyczne możliwości czystej zabawy fotografią - stabilizacja w korpusie jest doskonałym dla tych celów rozwiązaniem, dobra ergonomia i możliwości.
Strach o przyszłość systemu - był taki moment bo nie takie firmy znikały raczej się na to nie zapowiada (odpukać). Jest wręcz tendencja do rozwoju marki i to w kierunku bardzo profesjonalnym a co za tym idzie lepsze, szybsze, jaśniejsze i ciekawsze obiektywy - te które obecnie wychodzą już mają niezłe pazurki. Jeśli K-1 odniesie sukces, co się zapowiada to możemy liczyć dodatkowo na przychylniejsze spojrzenie ze strony innych firm produkujących "szkła".
Bardzo pozytywne jest też środowisko Pentaxa, troszkę jeszcze pełne ukrytych kompleksów ale zupełnie niepotrzebnie. Daleko mi do sprzętowego fanatyzmu, jak coś jest dobre to jest i już a do takich Pentax k-3 (jak i inne) się zdecydowanie zalicza. Ogromna frajda i przyjemność z pracy na nim.
Życzę dobrej zabawy :-)

No i fajnie, dla mnie przeskok z K-X i tak będzie ogromny więc micha mi się cieszy. K-3 kupiony. Idę go testować :)

Dada napisał/a:
espresso, Przy Twoich wypowiedziach czasem aż się dziwię, że tak się męczysz z tym Pentaxem. Musisz być strasznie zatwardziałym masochistą.

Daję jakoś radę...
Ale.... 5 napraw SDM, w tym trzykrotnie 50-135 to koszt dobrego obiektywu. Jest jeszcze kilka innych niedostatków. Zalet też.
Na dziś przy moim stanie wiedzy/potrzeb zapewne przy wyborze systemu najwieksze szanse miałby Fuji. Po nim pewnie Nikoś i dopiero Pentax. Nikoś glownie z powodu dostepnych dlugich zoomów z Tamrona lub Sigmy.

Dada  Dołączył: 01.03.2007
espresso napisał/a:
... 5 napraw SDM, w tym trzykrotnie 50-135 to koszt dobrego obiektywu.
W każdym systemie trafiają się buble tego typu. Dlatego twierdzę stanowczo, że jedną z zalet Pentaxa jest śrubokręt. Niezawodny.

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
espresso napisał/a:
...
Na dziś przy moim stanie wiedzy/potrzeb zapewne przy wyborze systemu największe szanse miałby Fuji. ...

System Fuji wydaje się być bardzo ciekawym systemem.
Ja też dzisiaj bym w niego celował (zaczynając od zera).

Tomasz, jak oglądam Twoją galerię, to dochodzę do wniosku, że ten Twój Pentax robi zarąbiste zdjęcia, nie wiem, czy Fuji dawałby lepsze ;-)

lukarch  Dołączył: 03.11.2012
Paffcio napisał/a:
Tomasz, jak oglądam Twoją galerię, to dochodzę do wniosku, że ten Twój Pentax robi zarąbiste zdjęcia, nie wiem, czy Fuji dawałby lepsze ;-)

:mrgreen: Obecny model Tomaszowego Pentaxa, z tego co wiem, nazywa się 6D :evilsmile:

LOL :-D
to wszystko wyjaśnia! bo w sumie to byłem zdziwiony, że Pentaxem da się takie fajne fotki porobić... :mrgreen:

Skocz do: