infidel78
[Usunięty]
Aby nie być gołosłownym:
http://picasaweb.google.pl/infidel78/Koncert#

Potpowiedźcie proszę, gdzie popełniłem błędy. Szukam sposobu na robienie jaśniejszych zdjęć. :lol:
Proszę unikać opowiedzi w stlu "zmień system" :evilsmile: gdyż dysponuję najlepszym z dostępnych obecnie na rynku :evilsmile:

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
infidel78, przeciez jest bardzo OK. Popraw tylko balans bieli i od razu bedzie lepiej. Najlepiej od razu na koncercie ustaw balans bieli na cos neutralnego - podlgoa, glosnik - szczegolnie taki monitor w szarym filcu.

Jesli robiles RAWY, to na krzywych spokojnie wyciagniesz swiatla, nie generujac kaszy w cieniach.

A tak abstrahu.jac od swiatla. Patrzac na panow, od razu widac, ze nie spiewaja o Poloninie, bukowinie i majstrze Bieda, ale na twoich zdjeciach tak wygladaja. Niesamowity spokoj z nich bije :-P

[ Dodano: 2009-03-06, 13:16 ]
Widze, ze masz jasne szklo. I faktycznie ciemno, bo czasy graniczne ci wychodzily. No i swiatlo tez tchu w piersiach nie zapiera. Moze sprobuj na 1600 i potem postaraj sie wyciagnac same swiatla - bo z cieni zacznie wylazic kasza manna. I pamietaj balans bieli - dobry balans bieli jest bardzo potrzebny do poprawnego odbioru jasnosci zdjecia.
 
infidel78
[Usunięty]
Niestety. Robiłem JPG. Dzięki za miłe słowa, ale nie potrafię przestać myśleć, że te zdjęcia to katastrofa. Było tak ciemno, że nie widziałem swojego aparatu (dobrze, że sporo waży i czuć go w rękach :) ). Na całe szczęście nie obsługiwałem tej imprezy. Robiłem amatorsko w ramach badania możliwości sprzętu. :) Do sprzętu zastrzeżeń mieć nie mogę. Dzięki za dotychczasową pomoc. Czekam na dalsze wskazówki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
infidel78, imho jest ok

dzerry napisał/a:
Widze, ze masz jasne szklo.

chyba już nie długo, bo żona nie wiedziała że kupił ;-)

[ Dodano: 2009-03-06, 13:23 ]
infidel78 napisał/a:
Robiłem JPG.

błąd, następny raz rób RAWy, będzie lepiej, a przede wszystkim będziesz bardziej zadowolony
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
infidel78, wg mnie też jest ok. Widać, że było ciemno jak w .... bardzo ciemno. Kiepskie warunki sobie wybrałeś jak na test sprzętu ;-) Jedyne czego mi barkuje, to trochę dynamiki, muzycy wyglądają jak na gali w podstawówce - pozycja na piłkarza i do przodu ;)
Tutaj trochę moich. Wszystko robione manualną 50/1.4 @ 2.0, 2.8
http://kapar.deviantart.com/gallery/#Concerts
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Lampa ! Walic lampa po oczach i sie nie przejmowac ( przynajmniej przez pierwsze dwa kawalki)! ;) ;) ;)
Nie ma co sie oszukiwac. Polskie warunki oswietleniowe sa .....slabe.
Bylem ostatnio na koncercie na ktorym oswietlenie zupelnie wylaczono (zostal jeden 60W reflektor skierowany w sciane).Zespol gral w calkowitych ciemnosciach. Gdyby nie lampa to nic bym nie mial. A tak mam ;)


The Neuniknes

Bulbulators - to juz byly 3 zarowki -ale lampa blyskowa tez :


Gdyby "zespol" sfotografowany przez infidel78 ruszal sie bardziej -fotek nie mial by zadnych ;)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Blesso, wypas :-) Do takich hc/punkowych klimatow, to lampa jak najbardziej sie nadaje. Podkresla tylko estetyke takiego wydarzenia :-P Faktycznie, zespol ze zdjec infidel78 moze miec taki potencjal, chociaz na zdjeciach tego nie widac :-)

Tutaj mam takibardziej ruszajacy sie zespol, ale swiatlo byle w pyte.
http://jarekorlowski.art.pl/vonzeit/
Kit i 50/1.4
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wracajac jeszcze do fotek Infidel - w ktorych nie dosc, ze jest dosyc ciemno to kolory sa zupelnie nienaturalne - mysle, iz w takich przypadkach warto " uciekac" w odcienie szarosci.
Wokalista zespolu zapewne bedzie bardziej zadowolony z "czarno-bialego" wizerunku ;)


Niz z rozu na twarzy.

(foto -Infidel78)
W takich momentach przejscie na "szarosc" niweluje wplyw np kolorowych przewodow mikrofonowych czy innych zbednych barw przykuwajacych niepotrzebnie uwage.
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
To i ja się pochwalę swoim debiutem na koncertach...

www.kasiawilk.com/galeria

16 fotek od góry w dziale koncertowe to moje (fot. Karol Augustyniak)...

Co o nich sądzicie? Co poprawić itd ??
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Bywają tez się zdarzają koncerty dobrze oświetlone, gdzie kit spokojnie daje rade.



 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ubeuszek napisał/a:
Bywają tez się zdarzają koncerty dobrze oświetlone, gdzie kit spokojnie daje rade.
A jak jeszcze gra ulubiony zespol, to juz w ogole sie cudnie zdjecia robi :-P
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
O, jakoś przegapiłem ten wątek...
Ubeuszek, jak mierzyłeś światło?
Czy tak jak radził Dzerry?
dzerry napisał/a:
Najlepiej zdjac pomiar z podlogi albo czegos ciemnego, neutralnego, gdy jest oswietlone podstawowym bialem swiatlem. Odjac do tego ze dwie dzialki, to znaczy niedoswietlic o dwie dzialki ten pomiar, i juz nie zmieniac przez caly koncert.


Dodam coś od siebie - może się komuś przyda.
Do tej pory starałem się robić na koncertach pomiar punktowy na twarz, ewentualnie na ubranie, blokuję i przekadrowuję. Chyba z raz zdarzyło mi się łapać "na podłogę", ale efekt marny (parkiet w naturalnym kolorze). Ostatnio próbuję twarz + zapamiętać + ew. korekta i dalej na manualu z ustawionymi na sztywno parametrami. Ale ja raczej na spokojnych koncertach bywam, gdzie artyści i światła raczej statyczne... Chociaż z tym ostatnim też różnie bywa, bo rzeczywiście panowie zza suwaków potrafią nagle zrobić "nastrój" np. żółty, albo zielony i wychodzą cyrki na zdjęciach...
Ostatnio staram się korzystać z okazji i podczas bisów dopalam lampą ustawioną na HSS, ale zdecydowanie wolę, jak jest oświetlenie zastane - koncertowe. Lampa daje jednak mało malownicze światło, ale zawsze jest większa pewność, że przynajmniej kilka zdjęć będzie w celach dokumentalnych.
Chyba zacznę skreślać numerki, żeby wreszcie dorobić się jaśniejszego obiektywu, chociaż Tamron ze stopki wcale nieźle sobie radzi (napewno lepiej niż dłuższy kit, z którym miałem okazję porównać)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dzerry, rozpoznajesz zespół, jak mniemam - też go lubisz? :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
cotti napisał/a:
dzerry, rozpoznajesz zespół, jak mniemam - też go lubisz? :mrgreen:


cotti, skoro najwyrazniej ty tez rozpoznalas ten zespol, czy moge zakladac, ze jest juz nas przynajmniej trojka? Moze jakis temat w HydeParku zalozymy? :-P
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dzerry, ja wcale nie napisałam, że rozpoznaję zespół :-P
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
hej,

wybiera się ktoś z aparatem na Jarocin 2009?

pozdrawiam
gilby
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
A żeby nie było, że tylko OT tutaj robię, też pochwalę się jednym koncertowym (Zrobione na zasadzie głupi ma szczęście - czyli robiłam pierwszy raz zdjęcie koncertowe i nawet jestem całkiem zadowolona. bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie oddanie kolorów przez niskobudżetowy film w stylu konica vx200). Potem już nigdy więcej - na lepszych filmach, lepszymi obiektywami i lepszymi aparatami nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia ;-)


 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry napisał/a:
cotti napisał/a:
dzerry, rozpoznajesz zespół, jak mniemam - też go lubisz?


cotti, skoro najwyrazniej ty tez rozpoznalas ten zespol, czy moge zakladac, ze jest juz nas przynajmniej trojka? Moze jakis temat w HydeParku zalozymy?

To Metallica. Poznaję Urlicha za bębnami :p
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
pkosela, matrycowy, wtedy jeszcze nie widziałem różnicy w pomiarze :mrgreen:
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
ubeuszek napisał/a:
matrycowy, wtedy jeszcze nie widziałem różnicy w pomiarze

To się nie mogę powstrzymać przed kolejnym pytaniem ;)
Czy pierwsze bardzo wyciągane na komputerze?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach