ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
pkosela, nie, o to chodzi że tak mi zmierzył ;-) Możliwe że były zdjęcia lekko wyostrzane, ale to dawno, więc nie jestem pewny ;-)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Wniosek: nie przejmować się technikaliami, nie filozofować, tylko robić zdjęcia :-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
pkosela, tak :mrgreen:
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
nie widziałem tego wątku. Niedawno robiłem zdjęcia na próbie kumpla. Takie coś mi wyszło:
http://img43.imageshack.us/gal.php?g=zespl05.jpg
http://jakubmlynek.jcom.pl/index.php?showimage=66
http://jakubmlynek.jcom.p...574%20kopia.jpg
Pierwsza tego typu zabawa i pierwsza poważniejsza "robota" lampą zewnętrzną. ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Kiedy gra ciut ostrzejsza kapela, fajnie jest użyć lampy z ok 1s czasu naświetlania ;-) Ale to wie chyba każdy...
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
ubeuszek napisał/a:
fajnie jest użyć lampy z ok 1s czasu naświetlania

Spróbowałem niedawno ;)



PS. Czy można sprawdzić w EXIFIE na którą kurtynę była synchronizacja?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tym co pokazałeś to można jedynie Twojego maila w kilku odsłonach.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Już nie. (Mam nadzieję) Przepraszam, jeśli popełniłem faux pas.
Sprecyzuję: czy na oryginalnym pliku można sprawdzić w EXIFIE na którą kurtynę była synchronizacja z lampą?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie znalazłem takiej informacji.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fotografia koncertowa jest bardzo fajnym "sportem", ale cholernie niewdzięcznym. Sporo zależy też od typu muzyki i oświetlenia.

Osobiście w Ostródzie mam pod tym względem przesrane ;) Koncertów, które mnie interesują są dwa rodzaje - plenerowy Ostróda Reggae Festiwal albo koncerty podobne gatunkowo w niewielkiej knajpie.

W przypadku festiwalu dominowały trzy kolory oświetlenia - czerwony, zielony i żółty, do tego sporo niebieskiego. Jasnych świateł praktycznie brak. Do tego strasznie kontrastujący telebim z wizualizacją za plecami artystów, który wyłączał centralnie ważony pomiar z użytku.
Czasy jakie udawało mi się wyciągnąć, były między 1/20 a 1/5 sek (dla ISO 400-800). Czasami trafiało się coś szybszego. Generalnie jak na ówczesny sprzęt (ist DS, kit, SMC-A 28/2.8) była masakra ;) Nie było jeszcze tak źle przy dostojnym, 70-letnim mistrzu Ijahman Levy, ale za to przy takim Vavamuffin nie było już tak statycznie.
Próbki z reggae można obejrzeć tutaj.

Jeszcze dwa słowa o koncertach w knajpie - mniej światła, równie wredne kolory do tego publika skacząca po plecach. Hardkor ;)

A teraz kilka słów o moich upodobaniach. O czymś takim, jak ręczne ustawianie balansu bieli mogłem zapomnieć. Światła w w/w kolorach zmieniały się za często i za szybko. Poza tym za bardzo nie walczyłem z kwestią kolorów, żeby nie psuć klimatu. W końcu czemu No More Babylon, którzy 1/3 koncertu zagrali przy czerwonym oświetleniu, mają się nagle "wybielić"? ;)

Szczerze mówiąc, patrząc na te wszystkie zdjęcia, teraz zrobiłbym je trochę inaczej, zarówno jeśli chodzi o samo wykonanie, jak też późniejszą obróbkę. Cóż, chyba przez rok jednak czegoś w kwestii obsługi programów graficznych się nauczyłem.

Acha, przy foceniu z bliższych odległości Tamronem 17-50@2,8 zauważyłem, że bardziej energiczny wokalista/muzyk, potrafi wyskoczyć z głębi ostrości. Cóż, przydałby się szybszy AF ;)

To tyle od amatora ;)
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
A to moje zabawy z K-7 + 60-250















 
jungli
[Usunięty]
sever,

Wiem, ze to chyba malo prawdopodobne ale laska na pierwszych 2och zdjeciach wyglada jak Alison Moyet?

hej :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli napisał/a:
Wiem, ze to chyba malo prawdopodobne ale laska na pierwszych 2och zdjeciach wyglada jak Alison Moyet?

chyba prawdopodobne, bo pliki mają nazwę Alison_***.jpg ;-)
 
jungli
[Usunięty]
opiszon,

A ja tam nie sprawdzam co kto jak ale dzieki za info

hej
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jungli napisał/a:
Wiem, ze to chyba malo prawdopodobne ale laska na pierwszych 2och zdjeciach wyglada jak Alison Moyet?
Dlaczego malo prawdopodobne? http://www.alison-moyet.olsztyn.pl/
 
jungli
[Usunięty]
ech taki rodzynek, tak to jest jak sie nie czytuje prasy i nie oglada tv...

hej
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jungli, ta, akurat z telewizji to sie dowiesz co najwyzej o koncercie Denzela albo Dody. O 90% koncertow na ktore chodze, w zyciu bym sie nie dowiedzial gdyby nie last.fm
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry napisał/a:
last.fm

Ja się na nich obraziłem, ale chyba wrócę, bo rozsądnej alternatywy nie widać :oops:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bEEf, jesli chodzi o radia netowe, to sa tam jakies ciekawe alternatywy, ale jesli chodzi o spolecznosc i zrodlo informacji podanej w sensowny sposob, to rzeczywiscie kiepsko. Ja tam nie obrazalem sie, bo z tej funkcjonalnosci radiowej i tak rzadko korzystalem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry, radia netowe w kółko grają to samo z jednej playlisty. Sprawdziłem chyba ze 100. W 80% i tak kiepska jakość, dopóki nie kupisz abonamentu. Oczywiście przy mniej niszowych zainteresowaniach muzycznych pewnie coś bym znalazł, ale tak...
Dobra, bo to OT.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach