Erczu  Dołączył: 12.01.2015
O, to może dużo wody upłynąć zanim kupisz papier. Do kupna K-1 pozostało Ci dokładnie 6599 zł, a to może być spory kawał czasu :mrgreen: A po drodze jeszcze 5x7. Ale jest plan i trzymam kciuki za jego realizację :-B

fanmario  Dołączył: 22.10.2007
Będę eksperymentował tym co mam 6x6 i 35 mm z MZ-50.
Z dwadzieścia lat nie wywoływałem.
Dobrze liczysz ale mam co nieco jeszcze w skarpetce.
Premiera, premierą, przed pierwszymi testami i opiniami K-1 nie kupię.
Po drodze 6x7 :evilsmile:
Tu mam co przypiąć na start.
Gorzej , że czeka mnie w tym roku jedna komunia i 3x chrzciny i rzeczywiście liczyć muszę aby się nie przeliczyć.

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Jest regulamin: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1222907

Jeśli znajdziecie jakieś błędy czy nieścisłości, to piszcie.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Pięknie! Teraz muszę jeszcze tylko do końca parę rzeczy przemyśleć i na pewno wpisze się na listę :-)

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Fenol napisał/a:
Cenowo wcale nie wychodzi źle, bo widzę, że FP-100c można znaleźć za około 45zł. A to 10 zdjęć. Biorąc pod uwagę, że odpadają koszty wołania i ma się w ręce od razu odbitkę, to cena przestaje przerażać :-)

Generic napisał/a:
No i to jest jedyny materiał do wyboru o-)
Był jeszcze czarnobiały fp-3000b ale ostatnio widziałem, że się zmył a jak wypływa u kogoś to już za nienormalne pieniądze.

No to koledzy róbcie zapasy: Fuji kończy produkcję filmu FP-100c.

Generic  Dołączył: 09.11.2007
No i masz. Obrażam się na Fuji.

Ech... nie byłoby to aż tak smutne, gdyby nie to, że to ostatni taki materiał :-( Wszystkie landy i polaroidowskie ścianki do średnich formatów pójdą się...

Cóż - jak nie jest wam los tego materiału całkiem obojętny, to podpiszcie się pod petycją:
https://www.change.org/p/...c-instant-films

Czy ona coś zmieni? Decyzji Fujifilm pewnie nie, ale jest szansa, że przy dużym zaangażowaniu społeczności materiałem zainteresuje się np. Impossible Project, więc może warto?

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Nie lubię Impossible Project. Zamiast skupić się na emulsji to robią pierdyliard kolorów i kształtów ramki.
No i peel-apart to chyba jednak inna technologia i w to nie wejdą.

I nie stać mnie na 10zł/zdjęcie o-(

Generic napisał/a:
Zamiast skupić się na emulsji to robią pierdyliard kolorów i kształtów ramki.

Bo to się sprzedaje - lepiej pierdyliard kolorów i kształtów ramek, niż wycofanie się z biznesu ;-)

Czy nie wejdą? Ciężko ocenić. No i osobiście wolałbym by było drogo, niż by w ogóle nie było :-)

Skocz do: