maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Samyang 14 mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical - brak
Już się ukierunkowałem, poczytałem, rozeznałem, przeżyłem dreszczyk radości, zacząłem akcję, sprawdziłem dostępność przez cyfrowe.pl i...dostałem takiego maila:

"Witam Panie Pawle,

Dziękuję za przesłaną wiadomość.

Dostałem właśnie informację od dostawcy, która potwierdza Pana obawy - niestety na dzień dzisiejszy nie ma tego obiektywu pod Pentaxa. Dystrybutor nie podaje również daty ponownej dostępności tego modelu.

W razie pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam" i dalej podpisany Kierownik sklepu w Poznaniu...

Jest aż tak źle?..Ktoś wie gdzie można pytać, gdzie jakiś sklep, z pobudek irracjonalnych, miałby 14tkę w zapasie magazynowym?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź przez ceneo. Przy kilku sklepach napisali, że dostępny.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A nie łatwiej przez alledrogo?

http://allegro.pl/listing...=samyang%2014mm
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Zadzwoniłem do jednego ze sklepów z allegro, bo byłem ciekaw, czy wystawiona aukcja oznacza stan magazynowy (?)..Wiedząc ze źródła, że w hurcie nie ma, podejrzewałem, że i oni nie mają. Nie myliłem się. Aukcja sobie jest, a towaru nie ma...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Pozostaje wyjazd do innego kraju, choć to mocno podraża zakup, lub poszukanie na ebay.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
lazar napisał/a:
Pozostaje wyjazd do innego kraju, choć to mocno podraża zakup, lub poszukanie na ebay.

Determinacja też ma swoje granice ;) ...

Kolejny ze sprzedawców na allegro odpowiedział, że brak...Jeszcze pójdę za radą plwk...
Swoją drogą..po jakiego diabła wystawiać aukcje, gdy towar niedostępny? Nie sprawdzają? :( Sigma poza budżetem 10-20, już nawet 10mm to naginanie portfela (o ile "dycha" też nie jest wirtualnie), jest masa innych potrzeb... :/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
maxthebest, W foto-tip sprawdzałeś ?
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Tak, rozmawiałem. Foto-tip na stronie ma tylko wersję filmową..
 
largo87  Dołączył: 17 Sty 2015
to kup 10mm jest lepsza ;p
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
maxthebest napisał/a:
Sigma poza budżetem 10-20

Używkę spokojnie znajdziesz w tym budżecie a imho jeżeli te 2.8 nie jest warunkiem koniecznym to z zooma z AFem będziesz bardziej zadowolony niż z manualnej stałki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A jak Ci się bardzo nie spieszy, to w cenie Samyanga kupisz T 10-24 w valuebasket.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
largo87 napisał/a:
to kup 10mm jest lepsza ;p
budżetowo >1500,-...to już zbliżą do Sigmy...Poza tym do 14mm jest holder i filtry...(przynajmniej teoretycznie ;) )

[ Dodano: 2015-11-23, 09:28 ]
schwefel napisał/a:
maxthebest napisał/a:
Sigma poza budżetem 10-20

Używkę spokojnie znajdziesz w tym budżecie a imho jeżeli te 2.8 nie jest warunkiem koniecznym to z zooma z AFem będziesz bardziej zadowolony niż z manualnej stałki.
Używek tak wiele nie widziałem, właściwie jedną, zniknęła szybciuchno..no i miło byłoby ze stałym światłem jednak...jak w tej 10-20/3.5...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Szukaj używki Samyanga 14mm, może się trafi :-D skoro nowych brak ;-) możesz też go szukać pod nazwą Falcon, bo był pod nią sprzedawany w Polsce.
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Dada napisał/a:
A jak Ci się bardzo nie spieszy, to w cenie Samyanga kupisz T 10-24 w valuebasket.
Patrzyłem...ale też na opinie o sklepie...Kupując przez allegro + payu ma się jakieś zabezpieczenie, na żywca ze sklepu to już większa ruletka pewnie...Niektóre ceny bardzo fajne, mają nawet tą 14tkę...Jak jakościowo wypada ten T 10-24?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Na forum już parę osób zaryzykowało kupno w tym sklepie - i zakupy na dużo grubszą kasę. Wszystko było ok, a jedyne co jest minusem, to długi czas oczekiwania.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
largo87 napisał/a:
to kup 10mm jest lepsza

Zdaje się, że rogi słabiutkie, czego nie można powiedzieć o rogach w 14 mm
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
maxthebest napisał/a:
Jak jakościowo wypada ten T 10-24?
Kupowałem niedawno (nie dla siebie) i zdążyłem parę fotek strzelić. Wg mnie całkiem nieźle. Osobiście bardziej mi się obrazek, niż ze starej Sigmy (10-20) podobał - mniej zniekształca na brzegach. A Sigmę miałem. Czas oczekiwania na dostawę od zakupu wyniósł 38 dni.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
maxthebest napisał/a:
Jak jakościowo wypada ten T 10-24?

Ostrzejszy i jaśniejszy (jeśli dobrze pamiętam F/4 do 14 mm trzymał) od starej 10-20. Do tego bardzo fajny zakres - jak go miałem to w góry i rower brałem tylko jego + teleobiektyw.

Z minusów to bardzo wolny i zawodny AF mimo kalibracji (uprzedzając pytanie: tak na 18-24/4,5 AF się przydaje). Do tego z kolorów i kontrastu byłem nieszczególnie zadowolony - zawsze coś tam musiałem przy zapisie z rawów grzebnąć. W kalibracji był bo miałem tak potężny BF, że mu nieskończoności na skali brakło. Do tego wysypał mi się mechanizm sterowania przysłoną. Za to serwis całkiem sprawnym jest kraju i gwarancja długa.

Bardzo fajna opcja do spróbowania jeśli nie jesteśmy pewni jak szerokie te UWA chcielibyśmy mieć, bo zakres i światło fajne, ale teraz dołożyłbym jednak do 10-20/3,5 :-)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
yusuf napisał/a:
largo87 napisał/a:
to kup 10mm jest lepsza

Zdaje się, że rogi słabiutkie, czego nie można powiedzieć o rogach w 14 mm

Ale za to 10 szersza i to sporo, w 14 podobno trudno skorygować dystorsje
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
kwantus napisał/a:
yusuf napisał/a:
largo87 napisał/a:
to kup 10mm jest lepsza

Zdaje się, że rogi słabiutkie, czego nie można powiedzieć o rogach w 14 mm

Ale za to 10 szersza i to sporo, w 14 podobno trudno skorygować dystorsje
Ino z filtrami kłopot :( ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach