tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Ano w 14 ciężko dystorsję skorygować. Wiem, bo mam i czasami strasznie irytuje to. Do tego brak profili w LR. Masakra.
Ale szkło ogólnie zacne pod prawie każdym względem
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
tengo napisał/a:
Ano w 14 ciężko dystorsję skorygować. Wiem, bo mam i czasami strasznie irytuje to. Do tego brak profili w LR. Masakra.
Ale szkło ogólnie zacne pod prawie każdym względem
Zajrzałem w Twojego linka ze stopki..kilka bardzo ładnych fotek nocnego nieba popełniłeś kitem 18-55, czemu nie S 14tką??
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Wiesz, ciężko powiedzieć. Może ze względu na to, że ustawienie ostrości na S14 było ciężkie (nie lubię manualnie ustawiać ostrości, strasznie mnie to męczy), a kit jak nie może trafić AF'em to ustawia na nieskończoność. Poza tym S14 używam w miejscach ciasnych (jak np. w górach między skałami/ciasnych uliczkach). W nocy było mi dane wyjść z samyangiem na dwór, ale z efektów nie byłem zadowolony, lecz to chyba ze względu na to, że nic dobrego nie upolowałem aniżeli ze względu na obiektyw.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
tengo, jakieś pół roku temu jakimś programem pod LR zainstalowałem profil pod 14 samyanga. Jaki to był soft nie pytaj(nie jestem pewien na 100 procent, ale wydaje mi się, że to było coś od Adoby), ale jest to możliwe.
Z 14 się nie polubiłem.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
M.K napisał/a:
Jaki to był soft nie pytaj(nie jestem pewien na 100 procent, ale wydaje mi się, że to było coś od Adoby),
Adobe Lens Profile Downloader :-P
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
ZbyszekB, JESTEŚ WIELKI!!! Możesz posłużyć w nagrodę za moją pamięć przenośną.... :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też sobie przypominam, że był do niego profil. Jest potrzebny bo dystorsja jest wybitnie falista.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
W przypadku fotografowania architektury przeszkadza - na landszafcie tego nie widać aż tak mocno. W każdym razie warto zainstalować. Dzięki za podpowiedzi, bo mam samyanga - inny model - i chcę go oprofilować, a za chiny nie mogłem sobie przypomnieć czym to zrobiłem.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
M.K napisał/a:
ZbyszekB, JESTEŚ WIELKI!!!
:oops:
M.K napisał/a:
Możesz posłużyć w nagrodę za moją pamięć przenośną.... :-P
Znaczy, będziesz mnie nosił? Super!! :-D Lecę kupić lektykę żeby było Ci wygodniej. Oczywiście nosić mnie w tej lektyce. :-P
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
ZbyszekB, dobra dobra nie galopuj w pomysłach! Pomijajac głupotki to niestety albo stety....jedyny samyang, jaki mozna oprofilowac przy pomocy w/w downloadera to wlasnie 14. Innych nie ma. Troche szkoda, aczkolwiek ten model co ja mam, ma z wad tylko winietę. Ale 14 jest i to jest ważne info dla wielu posiadaczy...
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
No i klepnięte 10mm... :) Długo ten szeroki kąt łaził za mną, ceny na Samyanga poszły w górę, "dycha" zrobiła się tańsza od nowej "czternastki" (w sensie ceny)...Nawet nie sprawdzałem powtórnie, czy ta druga jest osiągalna...Czekam, aż przyjdzie...Do zakupu zmobilizował mnie jeszcze taki szczegół, który odpowiedział (mam nadzieję) na pytanie, czy uchwytu do filtrów z 14tki można użyć z 10tką...: FSH + 10mm . Zamówię również (40-60pln). Co do filtrów pan w cyfrowych zarzekał się, że są w cenach <100pln, a ja najtaniej dotychczas dedykowane ND8 znalazłem za 150,- (co przy powszechnym >230pln wydaje się i tak korzystne)...
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
maxthebest, Daj znać czy holder będzie pasował, mam tą 10 Samyanga od 2 miesięcy i jak na razie to jestem zadowolony. Może pod choinką znajdę holder? ;-)
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Dam znać, szkło będzie u mnie dopiero we wtorek, wtedy spróbuję je przymierzyć do uchwytu. W tej kwestii podjadę do cyfrowych...może uda mi się na ichnim uchwycie i szkle to sprawdzić wcześniej ;)

[ Dodano: 2015-12-18, 15:12 ]
kwantus napisał/a:
maxthebest, Daj znać czy holder będzie pasował, mam tą 10 Samyanga od 2 miesięcy i jak na razie to jestem zadowolony. Może pod choinką znajdę holder? ;-)

Dobre wieści :) . Uchwyt pasuje :) Teraz tylko filtry i do eksperymentów. Facet w cyfrowych przyniósł mi S 50tkę, tam tulipan inny, ni cholerę mu nie pasował...Na to ja, że może byśmy do 10tki jednak spróbowali :D :D....No i na dychę ciasno (ale pewnie tak ma być, wchodzi :) .
Kurcze...przy okazji wziąłem nowy statyw, Triopo 158 z głowicą B-2. Moj Velbon to klamot i ma wady, teraz jest coś kompaktowego, zobaczymy jak się sprawdzi w akcji...
kwantus, gadaj szybko z Białobrodym, może zdąży wrzucić holder pod choinkę... ;)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
maxthebest, dzięki za info, fajnie że ten holder od 14 pasuje do 10. Białobrody pewnie już pod choinkę nie zdąży, ale najważniejsze ze pasuje i jak po Nowym Roku mi przyniesie to tez będzie git :-D
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
..martwi mnie tylko to, że dedykowane są 3 filtry, specjalna seria, w tym jedynie ND8...Można dla lepszego efektu, dłuższych czasów, dołożyć drugi, bo holder ma 2 miejsca, ale to nadal może być mało w słoneczny dzień, by z wody wyczarować watę, czy rozmyć chmury ładnie (jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi)...No i tanie nie są...
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Odgrzeję temat Samyanga - przymierzam się do zakupu 14tki lecz nebawem powinien się pojawić 20/1.8.
Ktoś wie kiedy będzie w sprzedaży?
Nie potrzebuję aż 14tki, zbyt pogięty obrazek i mam pytanie - jak by wypadło porównanie obciętego kadru z 14tki i tego samego z 20tki? Teoretycznie jakość obrazka z 20tki powinna być lepsza, ale obrazek z 14tki ma wykrojone najsłabsze punkty czyli rogi i boki.
Wydaje się że ta 20tka będzie świetna jak inne Samyangi optycznie. Który obrazek może mieć mniejszą dystorsję? Ciekawy też jestem który będzie miał mniejszą głębię ostrości, 20tka z teori powinna mieć mniejszą.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
FraZa napisał/a:
Nie potrzebuję aż 14tki, zbyt pogięty obrazek

No to może 16/2.0, nie zagina obrazka no i o jakość nawet na otwartej przesłonie nie ma co się martwić.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
FraZa napisał/a:
20tka będzie świetna jak inne Samyangi optycznie

Wszystkie to one świetne nie są , no 14 i 85 owszem... inne miewają dobry środek ale boczki sporo gorsze. Więc jak będzie z 20/1,8 - trudno powiedzieć. Ja używam zooma sigmy i trudno o lepiej, chyba że jaśniej... a i to niewiele.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tylko że mi potrzebny do K-1.
Sigma 12- 24 ma słabe opinie i z szerokiego zostaje tylko samyang ( na 15-30 muszè jeszcze długo zbierać)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
FraZa, zaczekaj na irix 15mm f2.4, ponoć mieli na photokinie jedna sztukę więc będą dostępne dla pentaksa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach