Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pomysł na zabawę: wyzwanie jednej rolki
Cześć wszystkim,

ze względu na dyskusje nad Projektem Średniego Formatu i pojedynku, jaki zgotował mi szybkiparowoz, w głowie wpadł mi pomysł na nieco die hardowy konkurs - na razie napiszę krótko i zwięźle.

Jeden aparat z jedną rolką filmu - 36 klatek. Do tego 36 z góry ustalonych tematów do sfotografowania. Idea prosta - wykonać jedno zdjęcie na jeden temat. Bez powtarzania, bez dubli, bez możliwości wcześniejszego sprawdzenia, czy wyszło. Wszystkie zdjęcia danego użytkownika byłby po ukończeniu rolki prezentowane w jego indywidualnym wątku. Gdy wszyscy ukończą już swoją rolkę powstałby wątek do głosowania na najlepszy zestaw zdjęć, wyłaniając w ten sposób zwycięzcę - kogoś, komu w jednym podejściu udało się najlepiej uchwycić każdy motyw.

Czas oczywiście z góry byśmy ograniczyli, ale dając i tak spory jego zapas, bo myślę, że będzie to dość trudne do ogarnięcia. Powiedźmy, że rolkę trzeba by było wykończyć w max 6 miesięcy (oczywiście można by było szybciej, gdyby komuś się udało).

Co sądzicie? Byłby ktoś chętny podjąć się takiego wyzwania?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jak dla mnie ciekawe, i nie takie kosztowne jak JA, wchodzę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fenol napisał/a:
Co sądzicie? Byłby ktoś chętny podjąć się takiego wyzwania?
Wow. Fajne. Chętnie.

[ Dodano: 2015-12-10, 15:27 ]
Fenol napisał/a:
wykonać jedno zdjęcie na jeden temat.
Ale nie po kolei?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie, kolejność wykonywania zdjęć byłaby oczywiście dowolna, inaczej nie miałoby to racji bytu ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Pół roku na jedną rolkę?! No bez jaj...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
szybkiparowoz, dlaczego nie? W Yaśce kisi mi się rolka od maja ;-) Może byłaby okazja żeby ja zacząć i skończyć :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mam dwa zapytania - sami robimy wołanie filmu czy wysyłamy do z góry wyznaczonego kolegi i prosimy go ładnie o wołanie i skan?

[ Dodano: 2015-12-10, 16:43 ]
to jest jedno zapytanie....a drugiego nie ma jeszcze, ale się pojawi....;)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kluczowe w tym przedsięwzięciu będzie określenie owych 36 tematów. Jeśli będą to krótkie słowa-klucze (kamień, woda, miłość, walka, matka etc.) to OK, damy radę i może być zabawnie. Ale jak będą takie wynalazki typu "Zachód słońca w Milanówku" jak w dziale PEN7AX, to pewnie ze trzy osoby będą miały cierpliwość żeby dotrwać do końca.

I moim zdaniem czas realizacji powinien być duuużo krótszy niż zaproponowane wyżej 6 miesięcy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz napisał/a:
Pół roku na jedną rolkę?! No bez jaj...


Skończysz wcześniej, to wcześniej Twój temat zostanie światu pokazany. Tak mi przyszło do głowy, że to może być 6 miesięcy trwania zabawy - jak ktoś po dwóch miesiącach zechce dołączyć, to niech dołącza. Po prostu po 6 miesiącach powstałby wątek z głosowaniem na zwycięzcę - to dodałoby nieco elastyczności zabawie.

Oczywiście wszystko na razie jest w fazie dyskutowania ;-)

Osobiście wolę, żeby czasu na zdjęcia było dużo, by ludzie nie musieli się spieszyć i zrobili lepsze zdjęcia :-)

M.K napisał/a:
sami robimy wołanie filmu czy wysyłamy do z góry wyznaczonego kolegi i prosimy go ładnie o wołanie i skan?


Gdzie i jak chcesz. Możesz wpakować do aparatu C41 i oddać potem do fotolabu. Nie przewiduję tu ograniczeń - każdy wybiera wg uznania, czy to kolor, czy B&W. Jedyne ograniczenie to ilość klatek.

szybkiparowoz napisał/a:
Kluczowe w tym przedsięwzięciu będzie określenie owych 36 tematów. Jeśli będą to krótkie słowa-klucze (kamień, woda, miłość, walka, matka etc.) to OK, damy radę i może być zabawnie.


Tak właśnie będzie - a tematy ustalimy tu wspólnie. Niech będą ogólne - więcej fajnych interpretacji może się pojawić :-D

szybkiparowoz napisał/a:
I moim zdaniem czas realizacji powinien być duuużo krótszy niż zaproponowane wyżej 6 miesięcy.


A ile byś proponował? Jak pisałem wcześniej - nie chciałbym tu konkurencji na wyścigi - wolę poczekać dłużej, a mieć lepszą jakość prac. W końcu ustrzelić 36 zdjęć, każde na inny temat, to jest wyzwanie :-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kwartał.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Nigdy w czymś takim nie brałem udziału ale dla mnie to dobra okazja na przetestowanie mz-7 i rozwój własnych umiejętności. Jestem za:)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
wuzet napisał/a:
Kwartał.


Dla mnie może być i kwartał.

A jakie widzielibyście tematy? Dobrze, gdybyśmy ustalili je wspólnie, nie chcę sam ich narzucać ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Wchodzę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
espresso napisał/a:
Fenol napisał/a:
Jeden aparat z jedną rolką filmu - 36 klatek
A jak ktoś ma aparat np. na 12 czy 16 klatek? to wówczas 3 rolki? (gwoli ścisłości rolka to raczej określenie właściwe dla filmu typ 120)
To nie bierze udziału.

[ Dodano: 2015-12-12, 16:00 ]
wuzet napisał/a:

Kwartał.
12 zdjęć na miesiąc? IMHO za krótko.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez napisał/a:
To nie bierze udziału.


Dzięki za napisanie tego za mnie - nie chciałem być tak brutalny ;-) oczywiście zabawa przewiduje tylko wykorzystanie małego obrazka - tak by każdy miał te same warunki :-)

jorge.martinez napisał/a:
12 zdjęć na miesiąc? IMHO za krótko.


Jak pisałem na początku - wolałabym, by nikt tego nie robił na wyścigi - wolałabym zobaczyć zamiast szybko, to dobre zdjęcia. Jestem zdania, że każdy tu powinien robić swoim tempem, ale z górnym ograniczeniem czasowym, ale takim dającym jednak pewną psychiczną swobodę. Kwartał to minimum, da się zrobić. Wolałbym jednak pół roku ;-)

Ci co zrobią szybciej - zostaną szybciej opublikowani :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fenol napisał/a:
Kwartał to minimum, da się zrobić.
Arytmetyka jest nauką prostą. Wychodzi 12/m-c, 3 zdjęcia na tydzień. Każde na zadany temat ? Hmmmm....
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Poniewaz tez bym pragnął powalczyć to niech mój cichy głos bedzie za 6 miesiącami.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Fenol napisał/a:
jak ktoś po dwóch miesiącach zechce dołączyć, to niech dołącza
Oo! To to! Mam znajoma która chyba chętnie się dołączy tylko musiał bym jej aparat użyczyć :) a i mnie korci chociaż nie wiem czy nie ciągnąć drugi raz JA - teraz mi zabrakło czasu końcami miesiąca i trochę wypadłem z obiegu.
 
kubas72  Dołączył: 27 Lip 2011
Ja byłbym za 6 miesięcznym okresem trwania konkursu. To powinno wpłynąć na jakość prac oraz większą liczbę uczestników. Konkurs oraz warunki uczestnictwa będą pewnie jeszcze się zmieniały ale finał w czerwcu bedzie zapewne ekscytujących. Byłbym za tym, aby prace wszystkich uczestników pojawiły się w jednym czasie. Unikniemy w ten sposób wpływu doświadczlnych uczetników na początkujących przez wcześniejszą prezentację ich prac (czytaj -interpretacja tematu)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
6 miesięcy przegłosowane ;-) starzy wyjadacze muszą się dostosować ;-)

Pozostają w takim razie nierozstrzygnięte sprawy:
a) czy chcielibyście by prace były prezentowane niezwłocznie po przesłaniu ich przez uczestnika, czy wszystkie na raz, wraz z końcem czasu na zdjęcia?
b) ustalenie tematów fotograficznych... ekhem... to może ja zacznę, a Wy dopisujcie swoje propozycje:

1. O wschodzie
2. O zachodzie
3. Nocne życie
4. Ryzyko
5. Zabawa

czekam na wasze propozycje!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach