Czy nie masz nic przeciwko uruchomieniu w nowym roku Turnieju 2016?
Tak, nie mam nic przeciwko
50% Complete
5 (50%)
Nie, nie mam nic przeciwko
50% Complete
5 (50%)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Turniej 2016 - dyskusje, propozycje, zmiany
Cześć,

jako, że Turniej 2015 udało się doprowadzić do szczęśliwego finału, a nowy rok już coraz bliżej - pora porozmawiać o formule przyszłorocznego turnieju!

Pierwsze pytanie - pro forma, bo odpowiedź wydaje mi się, że znam - czy chcecie w 2016 nową odsłonę turnieju? ;-)

A teraz konkrety:
Co byście zmienili, co dodali, co odjęli, co zostawili bez zmian?

Z mojej strony mogę jedynie napisać, że tempo prowadzenia turnieju było (od strony organizacyjnej) odpowiednie - miałem czas by wszystko przygotować, nie pogubić się i nie zajechać ;-) Także ten element bardzo chętnie pozostawię bez zmian.

Patrząc na zeszłoroczną formułę z mojej strony mogę zaproponować następujące rzeczy, które z przyjemnością poddaję pod dyskusję:

1. Wprowadzenie eliminacji wstępnych - w zeszłym roku miejsca na turniej rozeszły się jak świeże bułeczki, mam nieodparte wrażenie, że gdyby nie ograniczenie liczny miejsc, jeszcze co najmniej kilka osób miałoby ochotę się zapisać. Niestety później część osób szybko z turnieju zrezygnowała, oddając tym samym punkty przeciwnikom. Dodatkowo istniała grupa rezerwowa, która - choć zadanie swoje spełniła - wprowadzała sporo zamętu. Pomyślałem więc, by za jednym zamachem wyeliminować wszystkie te sprawy. Jak? Wprowadzić eliminacje na podobnej zasadzie, jak funkcjonuje "Oczko". Dzięki temu nie będzie ograniczonej liczby miejsc (w eliminacjach może wziąć udział każdy, kto tylko się zgłosi), wyeliminuje maruderów, którzy po przesłaniu jednego zdjęcia stwierdzą, że to nie dla nich, a przy okazji nie będziemy tworzyć grupy rezerwowej.

Jak wyglądałby eliminacje? Seria trzech zdjęć na wylosowane tematy, mały maraton. Do fazy grupowej turnieju przechodzi 36 osób, które w eliminacjach zdobyły łącznie najwięcej głosów na swoje zdjęcia. Zapewne będzie koniecznie wprowadzenie systemu rotacyjnego, by nie było sytuacji, że musimy wybierać spośród 90 nadesłanych zdjęć ;-) ale to już byłoby określone w zależności od ilości zgłoszonych osób.

2. Wpisowe - aby podkręcić nieco ducha walki i zmotywować uczestników (wszak udział w turnieju to spora praca!) pomyślałem, że można by wprowadzić symboliczne wpisowe - powiedźmy 5 czy 10 zł - myślę, że nikomu nie uszczupli to znacząco budżetu, a efekt śniegowej kuli sprawi, że będzie można zafundować zwycięzcy jakiś fajny upominek. I może nowy puchar, co by nie musieć obecnego odbierać Irkowi? ;-)

Osobną kwestią pozostaje, czy wpisowe pobierane byłoby już przed eliminacjami, czy dopiero od uczestników fazy grupowej.

Co sądzicie o takich zmianach? Czy odnajdą u Was akceptację?

Pozdrawiam!
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Wpisowe to bardzo dobry pomysł, opłacone powinno być jeszcze przed startem eliminacji - pozwoli to uniknąć ewentualnych zaległości.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zmiany idą ku lepszemu. Podobają mi się. Poza tym wcześniej twierdziłem, ze faza głosowania jest za długa, ale po przejściu całego prawie turnieju to była bardzo dobra opcja. Po prostu można wtedy odpocząć. Nowe pomysły są ok, a wpisowe na początku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fenol napisał/a:
Do fazy grupowej turnieju przechodzi 36 osób

Wydaje mi się, że przydałyby się warianty, zależne od ilości zgłoszeń, tak aby do turnieju głównego wchodziło 50 do 65% zgłaszających się.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Eliminacje dobry pomysł. Z udziału w eliminacjach zwolniłbym oczywiście finalistów poprzedniej edycji, jeśli będą chcieli startować. Może też półfinalistów...
Wpisowe dałbym przed fazą grupową.
Faza głosowania jest, moim zdaniem, za długa, ale daleki jestem od upierania się przy skracaniu.
Gdyby było dość chętnych, zastanowiłbym się czy nie zwiększyć liczby zawodników w grupach o 1. Wydłużyłoby to zabawę, a zabawa była tak dobra, że chętnie bym ją wydłużył (choć przy ostrych eliminacjach mam duże prawdopodobieństwo raczej biernego udziału w części właściwej).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
plwk napisał/a:
Wydaje mi się, że przydałyby się warianty, zależne od ilości zgłoszeń, tak aby do turnieju głównego wchodziło 50 do 65% zgłaszających się.


Jestem wszystkimi kończynami za zachowaniem 36 osobowej fazy grupowej - już z tym jest dużo roboty, jak przyjdzie stworzyć 10 grup po 6 osób, to będzie to nie do ogarnięcia dla jednej osoby - musiałbym Komitet Organizacyjny założyć ;-)

PiotrR napisał/a:
Z udziału w eliminacjach zwolniłbym oczywiście finalistów poprzedniej edycji, jeśli będą chcieli startować. Może też półfinalistów...


No tu to ja się zgadzam w pełnej rozciągłości! :evilsmile: wniosek przeszedł :evilsmile:
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
PiotrR napisał/a:
Eliminacje dobry pomysł. Z udziału w eliminacjach zwolniłbym oczywiście finalistów poprzedniej edycji, jeśli będą chcieli startować. Może też półfinalistów...

Fenol napisał/a:
No tu to ja się zgadzam w pełnej rozciągłości! wniosek przeszedł

Ja, oczywiście zupełnie bezinteresownie, rozszerzyłbym tą grupę o zawodników którzy wyszli ze swoich grup :evilsmile:

[ Dodano: 2015-12-14, 21:52 ]
Co do głosowania w eliminacjach to trzeba by przemyśleć dopuszczalną ilość głosów do oddania przez głosujących, bo np formuła 3 możliwych głosów przy 60 nadesłanych pracach może dać mało miarodajne wyniki. Łatwo w ten sposób wyłonimy zwycięzcę, ale tutaj mamy raczej wyłonić przegranych. Chyba też trzeba zadziałać stosunkiem procentowym możliwych do oddania głosów do ilości ocenianych prac.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Jestem za byle by po 10-stycznia ;) .
Symboliczne wpisowe jak najbardziej ale według mnie pobierane po eliminacjach - jako warunek do dalszej zabawy.

[ Dodano: 2015-12-15, 17:47 ]
P.S Zaraz to się tak rozbuduje że liga powstanie :) - może turniej drużynowy :)
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Fenol napisał/a:

Co byście zmienili, co dodali, co odjęli, co zostawili bez zmian?

Tak jak już pisałem przed edycją 2015: nie brać wszystkich tematów z PEN7AX jak leci, bo niektóre średnio nadają się do tej zabawy. Żeby zrobić lekki odsiew, można przedstawić pulę możliwych tematów i poddać je pod dyskusję, oczywiście zostawiając sobie ostatnie słowo. :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
deepee, moim zdaniem to było właśnie fajne, że część tematów nijak nie pasowała do możliwości jakie się miało w danej chwili. Sam w finale poległem własnie na takim temacie, ale nie mam o to żalu - tak się trafiło ;-) za to nie raz trzeba było mocno wysilić szare komórki :-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
lukarch napisał/a:
zupełnie bezinteresownie, rozszerzyłbym tą grupę

Zupełnie bezinteresownie powinienem się z Tobą zgodzić.
DanielZ napisał/a:
może turniej drużynowy

Brzmi nieźle :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
SlicaR napisał/a:
DanielZ napisał/a:
może turniej drużynowy

Brzmi nieźle


Nic nie stoi na przeszkodzie, byście opracowali jakąś ciekawą formułę na zawody zespołowe :evilsmile:

Co do osób, które wejdą z automatu - mogę co najwyżej zgodzić się na półfinalistów, bo było ich sześciu - akurat będzie można ich rozstawić po jednym na grupę ;-)
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Fenol napisał/a:
półfinalistów, bo było ich sześciu - akurat będzie można ich rozstawić po jednym na grupę
... albo zrobić im własną "grupę śmierci", niech się wycinają między sobą, a reszcie dadzą jakieś szanse, no bo co w końcu, kurcze blade (sorry, Fenol)
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Fenol napisał/a:
moim zdaniem to było właśnie fajne, że część tematów nijak nie pasowała do możliwości jakie się miało w danej chwili.
Bardzo możliwe, że czasami brak tych możliwości skutkował odpuszczeniem rundy, więc chociażby ze względów całkiem pragmatycznych przemyślałbym odrzucenie niektórych tematów.

Fenol napisał/a:
Sam w finale poległem własnie na takim temacie.
W porównaniu z niektórymi wyzwaniami, to finałowe było całkiem przyjazne. :-P
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Turniej drużynowy.

wielkość drużyny od 2 do 6 w zależności od ilości zgłoszonych uczestników.
Czym więcej drużyn o mniejszym składzie tym dłuższa zabawa.
Wybór członków do drożyny - losowy.
Rozgrywka - pojedynek po między dwoma drużynami .
Każda drużyna wystawia swoje prace w danym wylosowanym temacie(wszyscy zawodnicy z danej drużyny wystawiają po jednym zdjęciu) .
Głosy oddajemy na pojedyncze prace.
W pojedynku wygrywa ta ekipa która uzyska sumarycznie więcej pkt. za wszystkie wystawione prace podzielona przez ilość zawodników drużyny.
Czy jakoś tak :-P



Fenol napisał/a:
SlicaR napisał/a:
DanielZ napisał/a:
może turniej drużynowy

Brzmi nieźle


Nic nie stoi na przeszkodzie, byście opracowali jakąś ciekawą formułę na zawody zespołowe :evilsmile:

Co do osób, które wejdą z automatu - mogę co najwyżej zgodzić się na półfinalistów, bo było ich sześciu - akurat będzie można ich rozstawić po jednym na grupę ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
DanielZ, to skoro już zaproponowałeś zasady, to mam nadzieję, że pójdziesz za ciosem i to zorganizujesz ;-)
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Chyba trochę jeszcze jestem za świeży i za zielony na forum ;) do podjęcia się organizowania turnieju w pojedynkę .
Fenol napisał/a:
DanielZ, to skoro już zaproponowałeś zasady, to mam nadzieję, że pójdziesz za ciosem i to zorganizujesz ;-)


[ Dodano: 2016-02-09, 13:17 ]
Fenol, czy temat turnieju umarł ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach